CD Projekt dziś ma twarz kryzysu.

CD Projekt w kryzysie.Kilka dni wystarczyło, aby Spółka straciła na giełdzie 20 mld zł. Od rozpoczęcia dzisiejszej poniedziałkowej sesji na GPW, wartość akcji CD Projekt spada w bardzo szybkim tempie.

Kwadrans po rozpoczęciu sesji akcje CD Projekt spadły o ponad 20% (do poziomu 256 zł za akcje). Zgodnie z opiniami analityków, którzy oceniali sytuację pod koniec ubiegłego tygodnia, jeżeli cena spadnie poniżej 265 zł, to może się zatrzymać na poziomie około 220 zł. Tragiczna obecnie sytuacja inwestorów zaczęła się tydzień temu, gdy kurs CDP osiągnął poziom 464 zł za akcję. Chwilę później kurs spadł o ponad 60 zł. Wówczas zdecydowano o zawieszeniu notowań. Od tego momentu wartość CDP cały czas spada. W poniedziałek rano CDP był wyceniany na 25 mld zł.

Gdzie leżą przyczyny tak drastycznego spadku notowań?. W zasadzie można rozpatrywać to w kontekście dwóch przyczyn. Pierwsza był do przewidzenia i wynika ona z naturalnej sytuacji, gdy część akcjonariuszy postanowiła zrealizować zyski. Identyczna historia miała miejsce po premierze trzeciej części Wiedźmina. Na drugą przyczyną mogą wpływać nie zbyt dobre opinie na temat „Cyberpunka 2077”, które są wypowiadane przez recenzentów i graczy. 

Sytuacja jest na tyle poważna, że w poniedziałek rano na CD Projekt wystosował oświadczenie na profilu „Cyberpunka”. Spółka przeprosiła graczy za błędy oraz zobowiązała się do jak najszybszego ich usunięcie. Spółka zapowiedziała także zwrot pieniędzy osobom, które są rozczarowane poziomem tej gry.

Powyższy przypadek może przyczyniać się do przemyśleń jak bezpiecznie inwestować swoje pieniądze lub co robić by je nie stracić, czy zabezpieczyć się przed ewentualnymi ekstremalnymi turbulencjami gospodarczymi, które mogą pojawić się w każdym momencie. 
Jedną z możliwości jest korzystanie z usług z platformy do wymiany walut KantorEkpert.pl. Jest to kantor online, który oferuje usługi szybkiej i bezpiecznej wymiany walut. Oferowane kursy walut przez ten kantor online należą do najkorzystniejszych na polskim rynku. Z usług kantor internetowy KantorEkpert.pl korzysta tysiące zadowolonych klientów, co potwierdzają bardzo dobre opinie na niezależnym serwisie Opineo.pl. 

<< News