Ethereum ( ETH ) - co to jest ?

Ethereum ( ETH ) - co to jest ? Kantor KryptowalutPod koniec 2017 roku mówiło się o tym, że pękła bańka na kryptowalutach. Najbardziej popularna kryptowaluta Bitcoin zanotowała 80% korektę w ślad za nią poszły wszystkie pozostałe kryptowaluty zwane altcoinami. Coraz częściej mówi się o Ethereum ? Wiecie czym jest Ethereum ?

Ethereum ( ETH ) - co to jest ? 

ETH to skrót od Ethereum i obecnie notuje kolejne coraz wyższe poziomy cenowe a konkretnie dzisiaj rano kosztuje 2548 USD osiągając kolejny szczyt cenowy czyli ATH ( all time high). Wysokie wzrosty elektryzują coraz więcej osób a pęknięcie bańki pod koniec roku 2017 nazywana jest przez niektórych komentatorów po prostu korektą. Marketcap kryptowalut w szczytowych okresie roku 2017 przekroczył jeden bilion dolarów a obecnie przekroczył 2 biliony. W dniu dzisiejszym wartość rynku kryptowalut to 2,27 biliona dolarów.

Wróćmy do Ethereum ( ETH ) - co to jest ?

Jest to zdecentralizowana platforma open source zbudowana w technologii blockchain na, które obsługiwane są kontrakty peer-to-peer zwane smart contractami. Natywną technologią platformy jest Ethereum ( ETH ) dzięki, której przeprowadzamy transakcje pomiędzy aplikacjami oraz co ważne użytkownikami. ETH pozwala na opłacanie w bardzo prosty sposób mocy obliczeniowej potrzebnej do wykonania konkretnego smart contract - u.

Kto stworzył Ethereum ?

Viatlik Buterin pochodzący z Rosji jest twórcą ETH, jest programistą i to głównie dzięki niemu Ethereum stało się popularne poprzez propagowanie przez niego ETH wśród programistów., którzy Ethereum wykorzystują to opłacenia usług lub pobrania za usługi opłaty w ETH w sieci Ethereum. Wszystko rozpoczęło się w grudniu 2013 gdy został opublikowany white-paper pod nazwą “Ethereum: The Ultimate Smart Contract and Decentralized Application Platform”. Crowdsale czyli publiczna sprzedaż ETH trwałą przez 42 dni od 22 lipca do 2 września 2014. za 2000 ETH wartych dzisiaj ok 5 000 000 milionów dolarów można było kupić 1 Bitcoina warte w tym czasie…..0,30 USD, już po dwóch tygodniach cena ETH wzrosła i za 1 Bitcoina trzeba było zapłacić tylko 1337 ETH. Tokeny były sprzedawane przez ETH Suisse w Szwajcarii.

Marzec 2017 to moment w którym powstało konsorcjum Enterprise Ethereum Alliance ( EFA ) , które będzie czuwać nad rozwojem platformy ETH skupiając wokół siebie największe spółki z branży technologicznej czyli Microsoft czy z branży finansowej znany każdemu JPMorgan Chase. W momencie założenia konsorcjum przystąpiło do niego 30 podmiotów a obecnie jest ich już ponad 160.

Język programistyczny, który jest używany to pracy w Ethereum powstał w 2014 i jest to Solidity a jego twórcą jest Gavin Wood, który jest byłym CTO fundacji Ethereum.

Największym wyzwaniem dla Ethereum jest skalowalność ( scalability ), czyli możliwość powiększenia systemu a przekłada się to wydajność i pracę obecnie trwające mają za zadanie zwiększenie wydajności.

Ethereum ( ETH ) umożliwia poprzez swoją zdecentralizowaną sieć szybkie płatności bez konieczności korzystania z walut fiducjarnych ( waluty FIAT ) czyli znanych nam na co dzień walut typy dolar, polski złoty, euro. Zapłacić za coś można wysyłając komuś Ethereum ( ETH ), którego wartość jest określana w stosunku do dolara, ale też do Bitcoina BTC.

Jeżeli chcielibyśmy poczytać o kolejnych kryptowalutach, pojęciach kryptowalutowych zostawcie lajka pod postem na Facebooku i Instagramie, zasybrybujcie. Nasz kanał na Youtube co da nam więcej power-a do tworzenia kolejnych ciekawych treści ze świata kryptowalut. Cześć !

<< News

Aplikacja KantorEkspert

Pobierz aplikację
szybko i wygodnie sprawdzaj kursy
aplikacja kantorekspert.pl google
aplikacja kantorekspert.pl apple
aplikacja kantorekspert.pl

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.53504.5560
Flaga USDUSD3.75363.7758
Flaga GBPGBP5.26715.2906
Flaga CHFCHF4.13694.1664
Flaga NOKNOK0.44530.4507
Flaga SEKSEK0.44340.4488
2021-05-13 13:20:16
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
zamknij