Funt mocno idzie do góry

Po wstrzymaniu negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską w poprzednim tygodniu dotyczących kształtu nowej umowy handlowej kurs funta mocno idzie góry po słowach Michaela Barniera. 

Jeden z głównym negocjatorów ze strony Unii Europejskie szef delegatury ds. Negocjacji z UK Michael Bernier powiedział,że Unii Europejskiej zależy na porozumieniu dotyczących Brexitu i UE jest skłonna do ustąpienia w niektórych kwestiach na korzyść Wielkiej Brytanii. Po tych słowach kurs funta rośnie. Deklarację Michaela Baniera można uznać za nic nowego to stwierdzenie tego kolejny raz przez polityka zostało odebrane przez rynki jako sygnał zmniejszenia napięć na linii UE i Wielkiej Brytanii. 

Od środy rano obserwujemy wzrost wartości funta szterlinga w stosunku do dolara jak i również do złotego polskiego. Obecnie za jednego funta zapłacimy 5,0472 PLN. UK jest drugim partnerem po Niemczech pod kątem wymiany towarowej i głównie dotyczy to eksportu. Jednocześnie możemy jasno stwierdzić,że notowania funta są powiązane z tym jak będą wyglądać przyszłe realcje na między Wielką Brytania a Unią Europejską. 

Z polskiej perspektywy aktualny kurs funta ma znaczenie np. ze względu na około milionową społeczność Polaków w UK, którzy wymieniają funta szterlinga np. w kantorach internetowych szukając najlepszych dla siebie kursów.

 

<< News