Lockdown we Francji

Koronawirus jest problemem dla świata a obecnie na lockdown decyduje się Francja z powodu stałej zwiększonej liczby infekcji. Z dniem 30.10.2020 prezydent Francji Emmanuel Macron co ma skutkować spadkiem ilości zakażeń. Narodowa kwarantanna dla Francuzów staje się faktem.

Wczoraj we Francji podano informację o zakażeniach - 36 437 i to bardzo niepokoi francuskie władze dlatego zdecydowano się na wprowadzenie lockdownu.Ponad 3 tys. osób znajduje się obecnie na oddziałach intensywnej terapii. Francja jest 8 kolejnym krajem,który przekroczył milion infekcji koronawirusem. Do dnia 1 grudnia ma potrwać kwarantanna we francji co ma spowodować opanowanie sytuacji w drugiej fali epidemii.W tym czasie można wychodzić z domu tylko w celach zawodowych, medycznych, zakupowych oraz w sytuacji opieki nad osobą starszą. 

Szkoły,przedszkola oraz żłobki pozostaną otwarte jak również miejsca kultu religijnego natomiast obowiązuje reżim sanitarny do którego wszyscy mają się bezwzględnie stosować. 

Prezydent Macron przestrzega przed tym, aby stosować się do zaleceń ponieważ szacunki jednoznacznie na chwilę obecną wskazują,że we Francji może dojść do 400 000 zgonów w ciągu najbliższych miesięcy. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco a ocenie skuteczności działań podlegają 14 dniowe periody. Jeżeli ilość nowych przypadków zakażeń będzie spadać to kolejne gałęzie gospodarki uśpione lockdown-em będą otwierane.  

<< News