Od 2 grudnia lockdown w Wielkiej Brytanii

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson podjął decyzję o lockdownie. Decyzja swoją umotywował krytyczną sytuacją w służbie zdrowia m.in. po to aby lekarze nie byli zmuszani do decydowania komu ma przysługiwać leczenie.

W sobotę informację o lockdownie przekazał premier brytyjski co oznacza to,że mieszkańcy Wielkiej Brytanii powinni zostać w swoim miejscach zamieszkania. Opuszczanie lokali jest możliwe tylko w sytuacjach wyjątkowych i uzasadnionych czyli np. zakupy, wyjście do pracy.

Nie można się spotykać gdy dochodzi do tego w gronie osób z różnych gospodarstw domowych. Puby, bary i restauracja zostaną zamknięte jak również sklepy z wyjątkiem takich, które oferuje produkty tzw. pierwszej potrzeby. Bez zmian w funkcjonowaniu pozostaną uniwersytety i szkoły.

Premier Boris Johnson kilkukrotnie podkreślił to,że sytuacja w służbie zdrowia jest trudna a wręcz krytyczna i jedynym rozwiązaniem jest właśnie lockdown tak jak to się dzieje we Francji, Niemczech, Irlandii i Belgii. O wprowadzeniu lockdownu w UK mówiono we wrześniu. 

Obecnie liczba osób zakażonych w UK przekroczyła milion przypadków a wirus nie oszczędził również premiera Johnsona, który po zakażeniu trafił na oddział intensywnej terapii wstanie bardzo poważnym.

W ciągu najbliższych dni spodziewana jest decyzja o lockdownie w Polsce co również może okazać się jedynym skutecznym orężem w walce z pandemią Covid-19 ponieważ liczba zakażeń w Polsce utrzymuje się stale na wysokim poziomie.

<< News