Orange i APG wspólnie rozbudują sieć światłowodów za kwotę 2,8 mld złotych.

Szybszy Interenet to szybsze transakcje poprzez internetowy kantorPozyskany przez Orange do współpracy partner APG pomoże w rozbudowie infrastruktury światłowodowej, która ma objąć zasięgiem 1,7 mln gospodarstw domowych.

Orange sprzedał APG 50% udziałów w spółce Światłowód Inwestycje, za co zainkasował 1 mld 374 mln złotych.

Inwestycja rozbudowy sieci światłowodowej korzystnie wpłynie na dostępność i prędkość internetu dla 1,7 mln gospodarstw domowych. W sytuacji, w której jesteśmy obecnie, czyli pandemii COVID-19 nauka i praca zdalna wymaga coraz większych zasobów przepustowości internetu, jak również korzystania z usług, czyli sklepu online, rozmów wideo z rodziną i przyjaciółmi oraz np. podczas wymiany walut w kantorze internetowym.

Inwestycja realizowana wspólnie przez Orange i APG ma również pomóc w zdobywaniu rynku detalicznego i hurtowego, a co za tym idzie zwiększenia dochodowości biznesu. Obecnie spółka Światłowód Inwestycje swoim zasięgiem obejmie 2,4 mln gospodarstw domowych i będzie niekwestionowanym liderem w zakresie otwartej sieci światłowodowej w Polsce. Umowa przewiduje również to, że w latach 2023-2036 każda ze spółek ( Orange i APG ) wniesie do spółki Światłowód Inwestycje po 300 mln kapitału.

Prezes Orange Polska jest pewny trafności decyzji, która pozwoli na zdobycie przewagi konkurencyjnej oraz przyczyni się do rozwoju sieci światłowodowej, oraz zmniejszy zasięg wykluczenia cyfrowego w Polsce. Obecnie dane z GUS z 2019 pokazują, że 86,7% polskich gospodarstw domowych posiada internet, ale tylko 40,4% korzysta z usług administracji publicznej online, czyli e-administracji.

Dla każdego z nas złożenie sprawy online w urzędzie jest bardzo wygodne, ponieważ nie musimy tracić czasu na chodzenie do urzędu, stanie w kolejkach w dobie pandemii COVID-19 zmniejszamy ryzyko zakażenia koronawirusowe. Wymiana walut przez internet za pomocą kantoru internetowego również stała się popularna, która pozwala zaoszczędzić czas na sprawdzenie kursu dolara, euro czy franka jest szybsze niż spacer do kantoru stacjonarnego a wszystko dzięki temu, że mamy szybki internet.

<< News