Czy zapłacimy mniej za abonament komórkowy ?

Play Communications operator komórkowy działający na terenie Polski otrzymał propozycje sprzedaży od francuskiej firmy telekomunikacyjnej Iliad jak możemy dowiedzieć się z informacji od Reutersa.

Z komunikatu wydanego przez Iliad możemy się dowiedzieć, że transakcja zakupu Play Communications zależy od zgody regulatora przy Komisji Europejskiej. Transakcja ma na celu wspomóc Play w rozwoju na rynku urządzęń mobilnych co ma przełożyć się na wzrost konkurencyjności operator. Plan zakłada również kontynuacje sprzedaży pasywnej infrastruktury operatora.

Po zamknięciu sesji GPW w piątek akcje Play kosztowały 28,1 zł, a już dzisiaj po informacji o złożonej wstępnej propozycji zakupy przez Iliad akcje poszybowały na poziom 39zł. Przy okazji o 8% rośnie Orange i o 4,4 % Cyfrowy Polsat.

Iliad jest wiodącym operatorem komunikacyjnych we Francji, a założona została przez Vaviera Niela. Gigant świadczy swoje usługi nie tylko we Francji, ale również w Szwajcarii, Włoszech i Irlandii.
Zatrudnienie w Grupie Iliad to już ponad 15 000 pracowników, a przychód to kwota to 7.8 mld euro.

Dla Nas może to oznaczać kolejne promocje u operatorów w celu przejęcia klientów od konkurencji co przełożyć się może na realny spadek kosztów w budżecie domowym. 

 

<< News