Polska tygrysem Europy ? Goldman prognozuje szybki wzrost gospodarczy Polski.

Kantor Biłgoraj Kantor InternetowyGoldman Sachs przedstawił prognozę dla polskiej gospodarki , która ma w tym roku skurczyć się o 2,3% a nie o 3,5%. Kolejne dwa lata spodziewany jest szybki wzrost tak twierdzą specjaliści z Goldmana. Jak wypadamy na tle Europy ? Zapraszamy do artykułu.

Goldman Sachs jest największym bankiem inwestycyjnym na świecie. Został założony w 1869 roku, który obecnie ma siedzibę w Nowym Jorku. Analitycy i ekonomiści Goldmana w ostatnim raporcie dokonali rewizji w dół swoich prognoz dla państw europejskich oprócz Polski, nasza gospodarka jest oceniana dużo wyżej obecnie niż w miesiącu wrześniu i ma się skurczyć nie o 3,5% a o 2,3%.

Dalsza część raportu jest zaskakująca dla Polski i mówi o wzroście PKB aż o 6,1% w roku 2021 a rok 2022 ma przynieść wzrost na poziomie 3,6%. Kolejne lata mają przynieść stabilny 3,% wzrost PKB. Co możemy wywnioskować z raportu ? Nasuwa nam się jedno stwierdzenie - przez kryzys COVID-19 gospodarka Polski przejdzie łagodnie i mamy wyjść z niego wzmocnieni. Po bardzo słabym 2020 czeka nas bardzo szybkie odbicie. 

W stosunku do innych krajów Europy np. Czech, Węgier gdzie notowane są spadki aż o 6% PKB czy Rumunii ze spadkiem 4,2% śmiało możemy stwierdzić,że jesteśmy w porównaniu do tych krajów gospodarczym tygrysem.

<< News