Pomoc dla gmin górskich oraz subregionów turystycznych

W związku z faktem, że od 28 grudnia do 17 stycznia będą obowiązywać kolejne ograniczenia (z powodu pandemii COVID-19), zamknięte zostaną między innymi stoki narciarskie. Będzie to olbrzymi cios dla branży turystycznej, która znaczną część dochodów generuje podczas sezonu zimowego.

Dzisiaj Wicepremier Gowin obiecał plan wsparcia dla subregionów turystycznych dotkniętych restrykcjami covidowymi. Na podstawie informacji od Wicepremiera, rząd pracuje nad pomocą nie tylko dla przedsiębiorców. W związku z ostatnią decyzją o praktycznym zamknięciu turystyki zimowej opracowywany jest plan wsparcia dla gmin górskich i całych subregionów turystycznych (Podhala, Sądecczyzny, Beskid Żywiecki i Sudet). 

Wicepremier poinformował, że zostało przygotowanych kilka projektów szerokich inwestycji publicznych w turystykę oraz miejscowości uzdrowiskowe. W związku z ostatnimi obostrzeniami rząd nie zamierza czekać na fundusze unijne. Jest przygotowywany pilny projekt pomocy ze środków krajowych, który trafi do samorządów. Pomoc dla całej turystyki ma sięgać kwot wielomiliardowych. 

<< News