Sukces ! Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo znalazło nowe złoża gazu

Gaz ziemny PGNiGPGNiG wydało komunikat w, którym przekazało informację o odkrytych na Szelfie Norweskim złożach gazu. Prospekt Warka który umiejscowiony jest w koncesji PL1009, złoża szacowane są na około od 8 do 30 mld metrów sześciennych. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Ogromnym sukcesem zakończyły się prace poszukiwawcze w obrębie koncesji numer PL1009 na Morzu Norweskim. Spółka PGNiG Upstream Norway posiada 35% udziałów w nowo odkrytym złożu natomiast spółka ConocoPhilips, która jest operatorem posiada 65% udziałów. 

Kiedy będzie złoże eksploatowane ? Wszystko zależy od ustaleń pomiędzy spółkami oraz od tego jakie będą przyszłe wyniki prac mających na celu dalsze rozpoznanie złoża. Dla PGNiG jest to bardzo istotna informacja ze strategicznego punktu widzenia umożliwiając w przyszłości rozwój produkcji gazu ziemnego i zwiększy bezpieczeństwo energetycznego Polski. 

We wrześniu 2020 roku PGNiG Upstream Norway podpisała umowę dzięki,której objęła udziały w złożach na Morzu Północnym oraz posiada udziału w 32 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Spółka wydobywa już gaz i ropę z takich złóż jak Arfugl, Skarv, Skogul, Morvin, Vale, Vilje i Gina Krog a na kolejnych pięciu złożach Duva, Shrek, Arfugl Outer, Tommeliten Alpha i King Lear prowadzone są prace inwestycyjne. 

Akcje PGNiG obecnie kosztują 4,6880 PLN i były na zamknięciu sesji w ostatni piątek ma minusie 0,93%. 

 

<< News