Wzrost popytu na mieszkania

Duży popyt na mieszkaniaJak wynika z analizy przeprowadzonej przez ekspertów HRE Investments, we wrześniu deweloperzy rozpoczęli budowę ponad 17 tysięcy mieszkań i jest to rekordowy wynik w historii. Generalnie wrzesień był dla deweloperów udanym miesiącem. Sprzedaż mieszkań była w wielu przypadkach lepsza niż w 2019 r.

 

Eksperci oceniają, że wpływ na taką sytuację mają prawie nieoprocentowane lokaty oraz bardzo tanie kredyty mieszkaniowe. Te dwa aspekty przyczyniły się do podejmowania decyzji o zakupie mieszkania przez tych, którzy nie chcą dalej czekać z powodu obawy o dalszy wzrost cen. 

Jak obliczyli analitycy HRE Investments, średnio ponad 36 tysięcy złotych kosztowała decyzja o wstrzymywaniu się z zakupem mieszkania przez ostatnie 12 miesięcy. Szacunki te dotyczą mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych zlokalizowanego w Warszawie.

W efekcie tak dobrego popytu deweloperzy uruchomili nowe projekty, tj. z budową ponad 17 tysięcy mieszkań. Jest to wynik lepszy o ponad 30% niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. 

<< News