Znów miliard dolarów straty w Uberze

Uber znów ma 1 mld dolarów stratyUber miał w czwartym kwartale 2020 roku ponad 960 mln dolarów straty netto. 

Jest to o 12% mniej niż rok wcześniej, gdy wynosiła ona prawie 1,1 mld USD. Przychody Firmy spadły o 16% do poziomu 3,17 mld dolarów, spadła również liczba użytkowników ze 111 milionów do 93 milionów. Liczba wykonanych kursów zmalała aż o prawie 25%. Spadki przychodów są wynikiem pandemii, która powoduje znaczące ograniczenie mobilność użytkowników.

Przychody Ubera z przewozu ludzi spadły aż o 52%. Natomiast nastąpił wzrost działalności Uber Eats (dowożeniu jedzenia z restauracji) o ponad 220%. Jednak to nie wystarczyło to, aby zrównoważyć utratę przychodów z innych kategorii.

W 2020 roku Uber zanotował łączną stratę netto sięgającą prawie 7 mld dolarów. Jest to i tak lepszy wynik niż w 2019 roku, gdy strata wynosiła 8,5 mld dolarów. Roczne przychody wyniosły 11 mld dolarów, co oznacza, że Uber w 2020 roku na każdym dolarze przychodu tracił 60 centów.

Dane za czwarty kwartał, pomimo że są złe, to były i tak lepsze od spodziewanych. Spółka nadal też podtrzymuje, że do końca tego roku chce osiągnąć rentowność. Akcje Ubera po publikacji wyników poszły w dół o 5%.

<< News