Bitcoin jednak w górę.

Bitcoin znów droższyMimo obaw wielu analityków banków, którzy przestrzegają przed inwestowaniem w bitcoina, w niedzielę rano jego cena wynosiła 48 800 dolarów i był to wzrost o ponad 3%. W ciągu tego samego dnia kurs osiągnął poziom prawie 50 000 dolarów.

Wartość bitcoina rośnie w związku z faktem, że kolejne instytucje zaczynają wprowadzać produkty finansowe związane z tą kryptowalutą. O możliwościach płacenia bitcoinem informowała całkiem niedawno Tesla, która zainwestowała w kryptowalutę 1,5 miliarda dolarów. W ubiegły piątek kanadyjska Komisja Papierów Wartościowych w Ontario zatwierdziła uruchomienie funduszu giełdowego, który ma zajmować się inwestowaniem w bitcoina.

W czwartek Bank of New York Mellon poinformował o utworzeniu nowego oddziału, który ma zająć się obsługą aktywów cyfrowych. BNY Mellon jest pierwszym globalnym bankiem, który ogłosił wprowadzenie zintegrowanej usługi dla aktywów cyfrowych.

Również Mastercard zamierza wspierać płatności w kryptowalutach w swojej sieci. Firma wyjaśniła, że cyfrowe aktywa stają się coraz ważniejszym elementem świata płatności.

<< Blog KantorEkspert.pl