kantorekspert.pl

Blog KantorEkspert.pl

Pieniądze...pieniądze...pieniądze
Opublikowano: 2017-08-02 14:20
Wiara w pieniądz
 
Odkąd na świecie pojawiły się pieniądze, są one nieodłącznym elementem naszego życia. Używamy ich każdego dnia, kupując lub sprzedając rozmaite towary i usługi. Wielu z nas chociaż raz w życiu zastanawiało się jak to możliwe, że za kawałek papieru można kupić ziemię czy też samochód. Czym są pieniądze i skąd się bierze ich wartość? 
 
Pieniądze na przestrzeni tysiącleci stale ewoluują, a ich forma ulegała wielokrotnie zmianie. Pierwotną formą pieniądza były towary konsumpcyjne takie jak sól czy zboże, które ludzie wymieniali na inne towary. Wraz z rozwojem cywilizacji i gospodarki miejsce tych produktów zajęły metale. Na początku nieszlachetne, takie jak miedź, brąz czy żelazo, później szlachetne: złoto, srebro. Wytwarzanie pieniędzy z tych kruszców było jednak kosztowne, a ich ilość nie wystarczała do zaspokojenia istniejącego zapotrzebowania. Ludzie zaczęli więc zostawiać swoje oszczędności u złotników, którzy wydawali w zamian kwity depozytowe będące dowodem na posiadanie określonej ilości złotych lub srebrnych monet. Owe kwity stały się podstawową formą płatności. W ten sposób narodził się pieniądz papierowy. Stosunkowo nową formą pieniądza jest pieniądz bezgotówkowy, będący zapisem na rachunku bankowym. W jego skład wchodzi także pieniądz elektroniczny definiowany jako elektroniczny zasób wartości pieniężnych w urządzeniu technicznym oraz z góry opłaconych kartach. Warto w tym miejscu wspomnieć o kryptowalutach. Są one rozproszonym systemem księgowym, który jest oparty na kryptografii. Przechowuje on informację o naszym stanie posiadania w umownych jednostkach np. Bitcoin.  
 
Dawniej pieniądze papierowe miały pokrycie w złocie i można było je na ten metal wymienić. W tej chwili posługujemy się tzw. pieniądzem fiducjarnym, który nie podlega takiej wymianie. Pierwsze pieniądze przedstawiały wagę danego kruszcu. Tak więc przykładowo funt szterling odpowiadał jednemu funtowi srebra, z kolei dolar oznaczał jedną uncję srebra. Aktualnie papier banknotowy jest praktycznie bezwartościowy. Dlaczego więc możemy za niego kupować różne towary i usługi? Ponieważ my wierzymy w to, że ma wartość i nie zmieni się ona z upływem czasu. Dzięki temu w przyszłości będziemy go mogli wymienić na jakieś inne dobro, towar, czyjąś prace itd. Gwarantem tego ma być bank centralny, którego głównym działaniem jest kontrola poziomu inflacji. Dokonuje tego głównie oddziaływając na kurs walutowy oraz zmieniając stopy procentowe.  Warte zaznaczenia jest też to, że pieniądze jako towar możemy wymieniać także na inne pieniądze. Jest to możliwe dzięki temu, że każde Państwo posiada własną walutę. Każda waluta ma inną wartość, która jest nadawana w tym przypadku, przez instytucje finansowe na podstawie szeregu czynników takich jak, chociażby poziom stóp procentowych, poziom inflacji, tempo wzrostu gospodarczego czy stopa bezrobocia. Gospodarka Stanów Zjednoczonych jest najpotężniejsza na świecie, a ich waluta uznawana jest za najważniejszy pieniądz międzynarodowy. W porównaniu do USA nasz kraj wypada skromnie pod względem ekonomicznym, dlatego chcąc kupić 1 dolara, musimy wydać 3.60 zł. Wymiany walut możemy dokonywać w bankach oraz kantorach. Coraz większym powodzeniem w ostatnich czasach cieszą się kantory internetowe. Wszystko dzięki temu, że mają minimalne spready, dzięki czemu ich kursy są bardzo atrakcyjne. Wymieniając w nich walutę, można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas. Większość transakcji odbywa się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu nasze środki wracają do nas bardzo szybko. 
 
Pieniądz jest więc, ogólnie rzecz biorąc, pojęciem abstrakcyjnym. Jest to towar, który został umownie, w wyniku ogólnej zgody uznany za środek wymiany owoców naszej pracy. Jest wygodny i znacznie ułatwia handel. Stanowi miernik wartości cen, dzięki czemu możliwe jest ustalenie cen towarów i usług. Pieniądz jest także środkiem tezauryzacji, gdy nie jest wydawany a przechowywany jako oszczędności. Stał się on nieodłącznym elementem funkcjonowania naszego systemu.
 
Jak korzystnie płacić za granicą? Kartą czy gotówką?
Opublikowano: 2017-07-20 13:18

Sezon wakacyjny w pełni. Planując wyjazd za granicę każdy z nas, zastanawia się gdzie pojechać, jakim środkiem transportu dotrzeć na miejsce czy też, w którym hotelu wynająć pokój. Są to podstawowe dylematy, przed którymi stajemy w takiej sytuacji. Kolejną bardzo ważną kwestią, którą powinniśmy przemyśleć, jest sposób, w jaki będziemy płacić podczas naszego wyjazdu.
Karta czy gotówka? - Jest to stały dylemat towarzyszący osobom planującym wyjazd za granicę. Tak postawione pytanie jest pewnym uogólnieniem, ponieważ w zasadzie mamy do wyboru trzy sposoby płatności, którymi są: płatność gotówką, płatność kartą złotową oraz płatność kartą walutową. Zaletą płatności gotówką jest z pewnością to, że aby się rozliczyć, nie potrzebujemy dostępu do terminali płatniczych. A więc możemy w ten sposób płacić wszędzie, także w takich miejscach jak bazar gdzie zazwyczaj nie możliwe jest zapłacenie kartą. Należy jednak być świadomym niedogodności i zagrożeń, które wiążą się z tym sposobem płatności. Są one spowodowane koniecznością przewożenia ze sobą dużej ilości gotówki. Narażamy się w ten sposób na kradzież. O ile skradzioną kartę możemy zablokować, zapobiegając stracie pieniędzy, o tyle utracona gotówka najczęściej przepada bezpowrotnie. Kolejną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę jest trudność w oszacowaniu, ile pieniędzy będzie nam potrzebne. Zdarzyć się może więc sytuacja, kiedy zabraknie nam funduszy i będziemy zmuszeni wypłacić pieniążki z bankomatu, ponosząc przy tym dodatkowe koszty przewalutowania lub odwrotnie, zostanie nam trochę gotówki, lecz tak mało, że nie będzie się opłacało wymieniać jej w kantorze.

Następną możliwością, jaką możemy wykorzystać przy rozliczaniu się za granicą, jest karta złotowa. Karta jest o wiele bezpieczniejsza od gotówki z racji tego, że istnieje możliwość jej zablokowania. Tutaj musimy pamiętać, że nasze pieniądze zostają przewalutowane po kursie obowiązującym w banku. Przewalutowanie w banku jest często znacznie droższe niż wymiana pieniędzy w kantorze stacjonarnym, nie mówiąc już o kantorze internetowym, gdzie kursy są najlepsze. Korzystając z karty złotowej, tracimy pieniądze. Sytuacja przedstawia się jeszcze gorzej, gdy korzystamy z bankomatów. Banki często pobierają za to dodatkową, wysoką prowizję.

Kolejną rozważaną przez nas możliwością jest płatność kartą walutową. Ta opcja wydaje się najlepsza. Wyjeżdżając za granicę warto wyrobić sobie kartę walutową w walucie obowiązującej w państwie, do którego się udajemy. Jak zasilić konto walutowe? Mamy dwie możliwości. Pierwszą jest przelanie pieniędzy z konta złotówkowego na walutowe po obowiązującym kursie banku. Drugą, jeśli posiadamy otwarte dwa konta, złotówkowe i walutowe, jest możliwość wymiany pieniędzy po bardzo dobrym kursie w kantorze internetowym. Możemy w ten sposób zaoszczędzić niemałą kwotę z racji tego, że jak już wcześniej wspomnieliśmy, kursy w bankach są wyższe niż te w kantorach internetowych. Mało tego, czasami banki naliczają dodatkową opłatę za przewalutowanie. Ten sposób wymiany jest bardzo wygodny, gdyż możemy ją dokonać zaledwie w kilka chwil, nie ruszając się z domu. Oszczędzamy więc nie tylko nasze pieniądze, ale też i czas. Ile możemy zaoszczędzić możemy sprawdzić za pomocą kalkulatora walutowego. Tę samą procedurę możemy bez problemu wykorzystać w sytuacji, gdy podczas wyjazdu zabraknie nam środków na koncie. Warto jednak przed wyjazdem dowiedzieć się, jaki typ płatności jest preferowany w danym kraju. W takich państwach jak Niemcy czy Szwecja bez problemu wszędzie zapłacimy kartą, natomiast w Egipcie czy Tunezji, poza kartą walutową, potrzebne nam będzie trochę gotówki do płacenia w małych sklepikach czy na targu.

  

Agencje ratingowe dziś.
Opublikowano: 2017-05-24 15:13

Inwestorom coraz trudniej jest samodzielnie ocenić ryzyko inwestycji. Potrzebują więc niezależnych i wyspecjalizowanych doradców, którzy wykonają te prace za nich. Takimi doradcami są agencje ratingowe, które systematycznie znajdują się pod ostrzałem krytyki ekonomistów.

Agencje ratingowe dziś.

Agencje są prywatnymi instytucjami zajmującymi się oceną wiarygodności finansowej podmiotów chcących pozyskać kapitał z rynku np. państw, banków.Pozyskanie kapitału należy rozumieć jako zaciąganie kredytów lub pożyczek, ale także emisje akcji i obligacji.Agencje ratingowe dokonują oceny ryzyka jakie wiąże się z różnymi instrumentami finansowymi. Oceną wiarygodności podmiotu, dokonywanej przez agencje jest tzw. rating.Najlepszy, jaki można uzyskać w perspektywach długoterminowych to AAA, niższy jest AA+, następnie AA, AA-, A+, A, A-, BBB+, BBB i tak do najniższego, czyli D.Pomiędzy AAA-BBB mówimy o poziome inwestycyjnym, od BB+do D o poziomie spekulacyjnym. Można się jednak spotkać z inną skalą w zależności od agencji ratingowej.Oceny wystawiane mają dla podmiotów, które je otrzymują ogromne znaczenie. Mówiąc prościej jeśli spółka otrzyma oceną AA, to ma szansą na zdobycie kapitału rynkowego niższym kosztem, niż firma legitymująca się ratingiem BBB+.

Trzej giganci.
Fitch Ratings- amerykańska agencja ratingowa założona w 1913 roku początkowo była wydawnictwem książkowym.
Jego twórca John Knowles Fitch przejął rodzinną drukarnię od ojca. Postanowił publikować dane statystyczne dotyczące finansów. Był pionierem stworzenia systemu oceniającego zdolność kredytową firm.
Standard and Poors- Henry Varnum Poor był analitykiem finansowym.Założył więc firmę H.V. and H.W. Poor Company, która miała zajmować się badaniem i publikacją danych rynkowych. Po śmierci Poora firma połączyła się ze Standard Statistics inna spółka zajmującą się analizą danych finansowych.
Moody's- John Moody założył Corporation Moody'ego w 1909 roku. Początkowo była to firma świadcząca usługi finansowe.Moody's jako pierwszy z „Wielkiej Trójki” wprowadził ocenę wiarygodności państw i pierwszą firmą, która zaczęła analizować wiarygodność obligacji rządowych.

Jak działają agencje ratingowe?
Agencje ratingowe mogą oceniać wiarygodność finansową podmiotów na ich prośbę lub z własnej inicjatywy. W pierwszym przypadku firma zainteresowana posiadaniem ratingu musi wybrać agencję, podpisać z nią umowę dostarczyć dokumenty finansowe, czasem nawet te niejawne.
W drugim zaś przypadku rating ustala się na podstawie dostępnych publicznie informacji. Dziś w zasadzie niemożliwe jest sprzedanie aktywów na rynku bez opinii agencji ratingowej. Wiele wątpliwości budzi fakt, że klient agencji jest jednocześnie ocenianym przez nią podmiotem.
Moody's, Standard&Poor’s oraz Fitch opanowały 95% światowego rynku usług ratingowych, czego skutkiem jest wysoka cena wydawanych ratingów, którą państwa i przedsiębiorstwa muszą płacić.

Agencje ratingowe a kryzys.
Fitch Ratings, Moody's, Standard & Poor’s, wywarły tak ogromny wpływ na kształt nastrojów inwestorów, że zostały oskarżone o wywołanie lub chociaż współodpowiedzialność za światowy kryzys w 2007 roku.
W przypadku kryzysu trudno mówic, aby takie wydarzenie spowodowane było jedną lub paroma firmami.
Rynek kapitałowy jest zbyt skomplikowany i raczej kryzys był sumą wielu czynników. Agencje ratingowe wpływają na decyzje inwestorów w znacznym stopniu a ponoszą jedynie odpowiedzialność wizerunkową. Wszystko jest w porządku jeśli inwestorzy, kierując się ratingami osiągają zyski natomiast w sytuacji strat odpowiedzialność przerzucana jest na agencje ratingowe.
Przed kryzysem agencje utrzymywały bardzo wysoką ocenę dla bardzo ryzykownych CDO’sów (instrumenty inwestycyjne oparte o kredyty hipoteczne, dla których istniało duże ryzyko niespłacalności). Inwestorzy, kierując się ratingami bardzo chętnie lokowali środki w CDO’sach.
Banki, które również zarabiały na CDO’sach rekompensowały sobie tym sposobem ryzyko zwiększonej niespłacalności kredytów hipotecznych.
Zyski również wpływały na rynek nieruchomości. Branża budowała i sprzedawała kolejne domy. Taka sytuacja nie mogła trwać w nieskończoność. Rynek kapitałowy musiał runąć a wraz z nim musiały upaść niektóre banki.
Inwestorzy, którzy zaufali agencjom ratingowym stracili na CDO’sach krocie. Kryzys bardzo szybko stał się globalny.
Wysuwa się tylko jedna nauka -aby do ocen ratingowych podchodzić z większym dystansem i zdrowym rozsądkiem. Nie są one wyrocznią a poniesionych strat przez inwestorów nigdy nie zwrócą. Suma braku odpowiedzialności i wpływ ocen ratingowych na rynek finansowy jest poważnym zagrożeniem.

Agencje ratingowe w Polsce.
Największa agencja ratingowa w Polsce to EuroRating została założona w 2007 roku. Koncentruje się na ocenie wiarygodności firm z Europy Środkowej i Wschodniej. Na stronie agencji znajdziemy m.in. ratingi banków, funduszy i firm. Dość prężnie rozwija się również poznańska agencja INC Rating.
Pojawiają się również informacje, że pod nadzorem rządu polskiego powstanie Polska Agencja Ratingowa stworzona przez Giełdę Papierów Wartościowych, Polskiego Funduszu Rozwoju i Biura Informacji Kredytowej.

 

Nowy banknot 50 euro od 4 kwietnia 2017
Opublikowano: 2017-04-11 15:14

 

Europejski Bank Centralny wprowadził do obiegu unowocześniony banknot 50 euro. Posiada nową szatę graficzną a także nowe zabezpieczenia, aby utrudnić fałszerstwo.

Reinhold Gerstetter berliński grafik jest pomysłodawcą nowego banknotu.
W nowych wzorach uwzględniono kraje, które przystąpiły do Unii po 2002 roku. Obecnie mapa Unii obejmuje również Cypr i Maltę. Słowo „euro” zapisane jest nie tylko jak dotychczas łaciną i greką, ale i cyrylicą a skrót EBC występuje w dziesięciu, a nie jak wcześniej w pięciu językach.Stare banknoty, których jest na rynku około 9 mld będą stopniowo wycofywane z obiegu. Banknot 50 euro jest najczęściej używanym nominałem i stanowi 46% wszystkich banknotów używanych w strefie euro. Ponieważ jest to najpopularniejszy banknot EBC postanowił zwiększyć zabezpoieczenia, a także wprowadzić kilka nowości. W górnej części banknotu znajduje się hologram z okienkiem, które pod światło staje się przezroczyste i ukazuje twarz Europy -postaci mitologicznej. Widać to na obu stronach banknotu. Ta sama twarz widnieje również na znaku wodnym. Kolejnym zabezpieczeniem jest szmaragdowa liczba, czyli wartość nominału, które oglądane pod kątem wygląda jakby przesuwało się po nim światło. Z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku dodano nowe elementy wyczuwalne w dotyku umieszczone na krawędziach banknotu.

Innymi ale mnie widocznymi zabezpieczeniami są elementy mikrodruku (napisy do odczytu pod lupą) a także specyficzny widok w podczerwieni. Widać wówczas tylko szmaragdową cyfrę, część dużego oznaczenia nominału, prawą stronę głównego motywu i srebrny pasek.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest wykorzystanie światła UV. Podświetlony banknot ukazuje na stronie przedniej gwiazdy na fladze Unii i koła świecące na żółto, zaś większe gwiazdy i kilka innych elementów  na pomarańczowo lub żółto. W środkowej części banknotu widać duży symbol €.

 

Płatność firmowa powyżej 15 tys. zł przez rachunek.
Opublikowano: 2016-12-15 11:50

Od 1 stycznia 2017 roku firmowe płatności powyżej 15 tys. złotych będą musiały być dokonywane za pośrednictwem rachunku bankowego.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw o PIT i CIT oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
Celem zmian jest obniżenie limitu płatności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, które mogą być dokonywane poza rachunkiem płatniczym oraz powiązanie obowiązku dokonywania przez przedsiębiorców płatności poprzez rachunek bankowy ze strefą rozliczeń podatkowych.

Do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wprowadzono zmiany, zgodnie z którymi dokonywanie i przyjmowanie płatności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej następuje za pośrednictwem rachunku bankowego w każdym przypadku gdy jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności przewyższa 15 tys. zł. Transakcje w walucie obcej będą przeliczane na złotówki wg średniego kursu walut wskazanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień dokonania transakcji.

Płatność powyżej 15 tys. złotych bez rachunku nie będzie zaliczana do kosztów uzyskania przychodu.

"Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, podatnicy nie będą mogli zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kosztu w tej części, w jakiej płatność dotycząca transakcji została dokonana bez pośrednictwa rachunku płatniczego. Oznacza to wymóg dokonywania określonych rozliczeń za pomocą rachunku bankowego przedsiębiorcy zgodnie z regulacjami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej ze sferą rozliczeń podatkowych poprzez zastosowanie mechanizmu wyłączenia z kosztów podatkowych przy rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych i podatku dochodowego od osób fizycznych płatności dokonywanych z naruszeniem regulacji art.22 ustawy o swobodzie i działalności gospodarczej"- komunikat Kancelarii Prezydenta
Wprowadzone zmiany mają zwiększyć pewność i przejrzystość obrotu gospodarczego. Ponadto powinny zmusić przedsiębiorcę do realizowania obowiązków podatkowych w należyty sposób, czyli wykazywanie rzeczywistych dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej celem opodatkowania.

"Zgodnie z przepisem przejściowym zmieniane regulacje ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych mają zastosowanie do płatności dokonywanych w roku podatkowym rozpoczynającym się po dniu 31 grudnia 2016 r. Jednocześnie rozwiązanie to nie będzie miało zastosowania do płatności wynikających z transakcji zawartych przed dniem 1 stycznia 2017 r., jeżeli wartość transakcji nie przekracza dotychczasowego (15 tys. euro) limitu" - wyjaśnia Kancelaria Prezydenta.

 

Kalkulator walutowy - jak najtaniej wymienić walutę?
Opublikowano: 2016-09-14 08:52

Na rynku finansowym pojawia się wiele narzędzi ułatwiających życie ludziom pragnącym optymalizować budżety domowe. Dlatego też naszym klientom udostępniamy Kalkulator Walutowy, który pozwala porównywać koszty zakupu i sprzedaży walut w naszym kantorze z tymi, które oferują największe polskie banki. Jest to proste i jednocześnie wydajne narzędzie do oceny potencjału transakcji. Jego działanie oparte jest na specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę aktualnie obowiązujące w bankach kursy oraz porównuje je do tych, które oferuje nasz kantor. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo sprawdzisz, ile zyskasz wymieniając walutę w KantorEkspert.pl

To proste

Obsługa kalkulatora jest niezwykle prosta, nie ma znaczenia czy chcesz sprzedać, czy kupić walutę. W obu przypadkach narzędzie to pomoże Ci oszacować koszt wymiany. Wystarczy wpisać wymienianą kwotę oraz określić, na jaką walutę mają zostać wymienione pieniądze. W kilka sekund pojawi się informacja o tym, ile trzeba będzie zapłacić za taką transakcję oraz ile przy tym zyskasz, decydując się na KantorEkspert.pl

Czy zastanawiałeś się kiedyś?

- 100 EUR ile to zł?
- 100 USD ile to zł?
- 100 GBP ile to zł?
- 100 CHF ile to zł?

Kalkulator walut, który jest dostępny na naszej stronie internetowej pozwoli Ci sprawdzić to w kilka sekund.

  • Załóżmy, że chcesz wymienić 100 EUR. U nas dostaniesz: 433,73 zł po kursie: 4.3373 Możesz zaoszczędzić nawet: 28,58 zł w porównaniu z ofertą banków.

  • Chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie 100 USD ile to zł ? Wymieniając w KantorEkspert.pl otrzymałbyś 385,99 zł po kursie: 3.8599 Oszczędzając przy tym nawet: 18.29 PLN w porównaniu z ofertą banków.

  • A może interesuje Cię ile zyskasz przy wymianie 100 GBP? W naszym kantorze będzie to suma 511,73 zł po kursie: 5.1173 Zaoszczędzisz nawet: 23.50 PLN w porównaniu z ofertą banków.

  • Natomiast wymieniając 100 CHF. U nas otrzymasz 397.79 PLN po kursie: 3.9779 Zyskując przy tym nawet: 16.26 PLN w porównaniu z ofertą banków.

*wszystkie powyższe obliczenia pochodzą z dn. 13,09,2016r z godz.: 14,00.

Pamiętaj, że kursy walut zmieniają się co kilka sekund, dlatego też dane z kalkulatora walutowego musisz traktować orientacyjnie.

Oszczędzaj na wymianie walut z KantorEkspert.pl

Decydując się na wymianę waluty w KantorEkspert.pl, jesteś w stanie naprawdę sporo zaoszczędzić. Powiedzmy że masz kredyt we frankach szwajcarskich. Różnica między kursem sprzedaży a kursem kupna franków szwajcarskich wynosi od 1 gr. do 7 gr. W bankach jest to przeciętnie aż 21 gr. Gdzieniegdzie spread przekracza nawet 30 gr. W rezultacie płacąc ratę na poziomie 500 franków oraz wymieniając ja w KantorEkspert oszczędzisz nawet 95,75 zł miesięcznie. W skali roku 1149 zł a przykładowo w ciągu 30 lat spłacania całego kredytu 34470 zł! Te liczby mówią same za siebie. Oszczędność pieniędzy to jednak nie wszystko, wymieniając walutę z KantorEkspert oraz korzystając z kalkulatora walutowego oszczędzisz mnóstwo czasu. Bo po co stać w kolejkach w bankach czy kantorach stacjonarnych, jak można wszystko załatwić kilkoma kliknięciami myszki?

 

Najmocniejsze waluty
Opublikowano: 2016-08-17 16:16

Wielkość inflacji i stóp procentowych, skala bezrobocia, PKB, wahania cen akcji na giełdzie, napięcia polityczne, zmiana ekipy rządzącej, niepokoje społeczne czy też rodzaj prowadzonej polityki zagranicznej – wszystkie te elemetny mają wpływ na notowania walut poszczególnych krajów i określają, które z nich są najmocniejsze.

czytaj więcej >> Nowy banknot 500 zł już od lutego 2017 roku.
Opublikowano: 2016-07-21 12:11

W lutym 2017 roku wejdzie do obiegu nowy banknot  500 zł. Aby poznać historię nowego banknotu a także jakie korzyści niesie ze sobą wprowadzenie banknotu o nominale wyższym niż 200 zł.Kliknij poniżej "Czytaj więcej".

czytaj więcej >> Polska atrakcyjniejsza niż kiedykolwiek! Co raz więcej polaków spędza urlop w kraju.
Opublikowano: 2016-07-08 09:59

Polska atrakcyjniejsza niż kiedykolwiek. Dlatego wielu  turystów wybiera Polskę jako najlepsze miejsce letniego wypoczynku. Co zmieniło się nad Bałtykiem i dlaczego warto tam pojechać kliknij  "Czytaj więcej".

czytaj więcej >> Czy Brexit to początek rozpadu Unii Europejskiej?
Opublikowano: 2016-06-13 15:17

Sondaże opublikowane w ubiegły poniedziałek, wskazują na przewagę zwolenników wyjścia wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Pod koniec czerwca odbędzie sie referendum w tej sprawie.

czytaj więcej >> Wszystko o złotówce
Opublikowano: 2016-05-17 09:35

Niewielu z nas wie, że mało brakowało, aby polski "złoty" nazywał się"lech"! Taka nazwa naszej waluty padła w dekrecie, podpisanym przez Marszałka Józefa Poniatowskiego w 1919 roku. Nazwa "lech" miała zastąpić polską markę. Ostatecznie jednak zdecydowano się na złotego. Nazwa "złoty" pochodzi z czasów, gdy tak nazywano monety wykonane ze złota i waluty używanej w Królestwie Polskim. Polski złoty jest w obiegu od 1924roku.
Oto kilka ciekawostek o nasze walucie.

czytaj więcej >> Wakacje, wakacje, wakacje - gdzie wymienić walutę ?
Opublikowano: 2016-04-28 15:19

Większość z nas lubi spędzać urlop poza granicami kraju. Wiąże się to z koniecznością wymiany waluty.
Sprawdźmy jak zrobić to najszybciej i najkorzystniej!

czytaj więcej >> NAJNOWSZE INFORMACJE DLA FRANKOWICZÓW
Opublikowano: 2016-03-31 15:10

Przesunięto termin posiedzenia KSF dotyczący problemów związanych z kredytami we frankach szwajcarskich

czytaj więcej >> Wszytko czego nie wiesz o walucie EURO
Opublikowano: 2016-03-08 11:48

Pieniądze to rzecz powszechnie i codziennie poddana do użytku. Ale czy tak naprawdę wiemy jaką historie „sekret” skrywa najpopularniejsza waluta EURO. Dowiedz się czego jeszcze nie wiesz o najbardziej powszechnej na świecie - walucie europejskiej.

czytaj więcej >> Realny zysk z wymiany walut w KantorEkspert.pl
Opublikowano: 2016-03-01 13:06

WYMIANA WALUT ONLINE w KantorEkspert.pl – to się opłaca !!

Wymiana walut online stała się coraz bardziej powszechna zarówno w kraju, jak i na świecie. Polacy coraz częściej wymieniają waluty za pośrednictwem e-kantorów.

Co zyskujesz przy wymianie walut korzystając z internetowego kantoru KantorEkspert.pl ?

czytaj więcej >> Ile zapłacisz za wymianę w kantorze internetowym KantorEkspert.pl
Opublikowano: 2016-02-23 10:28

Nie od dziś wiadomo, że banki oraz kantory zarabiają na spreadzie, czyli na różnicy pomiędzy kursem sprzedaży a kursem kupna danej waluty. 
Wobec tego zasada jest prosta – należy kupić taniej natomiast sprzedać po wyższym kursie. Oszacowany średni spreard w bankach sięga nawet do 9%.
Wynik ten potwierdzają poniższe dane, dotyczące różnicy kupna i sprzedaży walut EURO i CHF w bankach oraz kantorach internetowych.

czytaj więcej >> Od czego zależy czas i koszt przelewu ?
Opublikowano: 2016-02-01 10:34

Każdy kto wykonuje przelewy między bankami zwraca szczególną uwagę na dwa czynniki: czas realizacji oraz koszt takiego zlecenia. Wspomniane czynniki stają się szczególnie istotne podczas przelewów walutowych. Koszty związane z takimi przelewami są zwykle bardziej kosztowne i trwają nieco dłużej. Aby zminimalizować czas takiej operacji oraz pozbyć się kosztów Internetowy Kantor KantorEkspert.pl posiada rachunki bankowe w największych krajowych bankach. Dzięki takiemu rozwiązaniu przelew walutowy naszego klienta dociera szybko na rachunek bankowy i nie jest obciążany opłatą po stronie klienta (sytuacja ta nie dotyczy banku BPH)

czytaj więcej >> Czy z zysków z wymiany walut trzeba zapłacić podatek?
Opublikowano: 2016-01-12 12:05

Wielu użytkowników Internetowego Kantoru KantorEkspert.pl zastanawia się, czy zyski z wymiany walut powinny być wykazane w rocznym zeznaniu podatkowym.
Poniżej postanowiliśmy to zagadnienie omówić.

 

czytaj więcej >> Oszczędzaj na wymianie waluty. Wymieniaj online i płać mniej!
Opublikowano: 2015-12-15 09:59

Odwiedzając kantor, czy to tradycyjny, czy internetowy, spotykasz się z tą samą zasadą działania. Ty dajesz jedną walutę, a w zamian otrzymujesz inną. Odchodząc od kasy nie pytasz o koszt usługi. Nie oznacza to jednak, że za nią nie płacisz. Oczywiście, że płacisz. Każdy z nas płaci. Pytanie tylko, gdzie warto wymieniać, by zapłacić najmniej!

czytaj więcej >> Kursy walut ? skąd się biorą wahania...
Opublikowano: 2015-12-07 11:23

Dziś wyższe, a jutro niższe. Inne w kantorze stacjonarnym, a inne w jego nowoczesnej wersji, jaką jest kantor online. Dlaczego kursy walut ulegają ciągłym wahaniom? Jakie czynniki wpływają na ich poziom? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

czytaj więcej >> Stacjonarny vs. Internetowy, czyli słów kilka o kantorach
Opublikowano: 2015-12-02 09:04

W dobie nowoczesnych technologii, kiedy granice przestrzenne i czasowe przestają być barierami w realizacji życiowych i zawodowych planów, nasze życie nabiera nowego wymiaru. Żyjemy szybciej, ale też wygodniej i bezpieczniej. Dotyczy to również kwestii finansowych, w tym wymiany waluty, która coraz częściej odbywa się za pośrednictwem internetowych, a nie stacjonarnych kantorów. Czym się różnią? I jak różnice te przekładają się na satysfakcję klienta? O tym poniżej.

czytaj więcej >>
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. zamknijzamknij