Blog KantorEkspert.pl

2023-03-14 08:41

Kryzys finansowy z 2008 roku. Dlaczego do niego doszło ?

Kryzys Finansowy dlaczego powstał ? Kryzys finansowy z 2008 roku był jednym z największych wydarzeń gospodarczych, jakie miały miejsce w historii.

Blog KantorEkspert.pl

2023-02-17 16:42

Największy błąd pracodawców !

Największy błąd pracodawców.Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, że sfrustrowani i niedoceniani pracownicy stanowią poważne zagrożenie dla ich organizacji. 

Blog KantorEkspert.pl

2023-02-06 13:53

Kierunek Turcja ! Czy warto ?

Co zwiedzić w turcji ? Czym płacić w turcji ? Turcja to kraj pełen zaskakujących tradycji i kultury, który z pewnością warto odwiedzić.

Blog KantorEkspert.pl

2023-02-04 13:20

Czy podróż do Iranu jest bezpieczna ?

Czy podróż do Irany jest bezpieczna ? Iran to kraj o wielowiekowej historii i bogatej kulturze, a także jedno z najpiękniejszych miejsc do odkrywania na świecie. Czy jednak podróżowanie do Iranu jest bezpieczne?

Blog KantorEkspert.pl

2023-01-11 15:54

Polska stworzona dla sportów zimowych

Polska jest krajem, który oferuje wiele możliwości do uprawiania sportów zimowych. Od malowniczych górskich krajobrazów po przepiękne jeziora, oferuje wszystko, co jest potrzebne. Czy to narciarstwo alpejskie, snowboard, czy też łyżwiarstwo figurowe, to kraj, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. W niniejszym artykule przyjrzymy się kilku sportom zimowym, które można śmiało uprawiać w Polsce. 

Blog KantorEkspert.pl

2023-01-03 08:00

Karty Dużej Rodziny w KantorEkspert.pl

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski program wspierania rodzin wielodzietnych, czyli posiadających przynajmniej troje dzieci. Karta wydawana jest bez względu na osiągany dochód i jest bezpłatna. Posiadacze takiej karty uprawnieni są do korzystania z szeregu zniżek, a także uprawnień udzielanych przez instytucje państwowe oraz firmy prywatne biorące udział w programie.

Blog KantorEkspert.pl

2022-12-03 11:00

Oszczędzaj w walucie w 2022 roku

Oszczędzaj w walucie w 2022 rokuW ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się oszczędzanie w walucie. Na pierwszym miejscu są: dolar amerykański i euro. Patrząc na dane podane przez Narodowy Bank Polski, w obcych jednostkach przetrzymujemy obecnie ponad 110 mld zł. 97,5 mld zł to środki na rachunkach bieżących, a 12,5 mld zł oszczędności na depozytach terminowych.

Blog KantorEkspert.pl

2022-05-18 10:00

Koniec papierowych pieniędzy? Który kraj jako pierwszy zrezygnuje z gotówki?

Koniec papierowych pieniędzy? Który kraj jako pierwszy zrezygnuje z gotówki?Czy to możliwe, że już za kilkanaście lat będziemy żyli całkiem bez gotówki? To, co kiedyś wydawało się odległe, dziś zdaje się bliskie. Zdaniem ekspertów, transakcje bezgotówkowe to przyszłość. Patrząc na to, jak pandemia zadziałała na pieniądz w gotówce plus na szybki rozwój chińskiej waluty CBDC (Waluty Cyfrowej Banku Centralnego) oraz globalny rozkwit kryptowalut, „rewolucja” nadejdzie szybciej niż nam się wydaje.

Blog KantorEkspert.pl

2021-10-22 10:25

Roaming w UE

Jak korzystać z Roamingu by było jak najtaniej?Roaming jest usługą pozwalającą na korzystanie z dostępu do transmisji danych i polaczeń poza siecią operatora, z którym mamy podpisana umowę.

Blog KantorEkspert.pl

2021-10-19 15:05

Czym jest e-TOLL?

Jak działa e-toll ? 1 października 2021 roku zastąpił obowiązujący od lipca 2011 r. system viaTOLLE-TOLL – nowy system poboru opłat drogowych

Chociaż system e-TOLL działał już od czerwca br., to od 1 października 2021 roku jest jedynym systemem obsługującym opłaty na drogach ekspresowych i autostradach. Zastąpił on dotychczasowy system viaTOLL, który po okresie przejściowym został wyłączony z użytku. Czym jest e-TOLL i kto musi z niego korzystać?

Blog KantorEkspert.pl

2021-10-15 12:38

Usługa "Allegro Smart!" czym jest i czy warto z niej skorzystać?

Czy warto korzystać z Allegro smart? Wady i zalety Allegro smart prezentuje Internetowy kantorUsługa „Allegro Smart!” została uruchomiona w 2018 roku. Już w pierwszym tygodniu po premierze została wykupiona przez 100 tysięcy użytkowników.  Według Allegro.pl, w ciągu trzech lat istnienia „Allegro Smart!” kupujący oszczędzili łącznie ponad 2,8 mld złotych. Cym jest „Allegro Smart!”? Jak wykupić usługę? Jakie są jej wady i zalety?

Blog KantorEkspert.pl

2021-10-15 11:46

Zakupy na Amazon.pl

Jak zrobić zakupy w amazonie? Gdzie wymienić waluty na zakupy w amazonie?Amazon podbił serca amerykanów i coraz śmielej wkracza na rynek Europejski. Choć Polacy mogli od dawna robić zakupy w niemieckim Amazonie (amazon.de), od marca b.r. działa też Polska wersja sklepu. Jak zamawiać z Amazon.pl?

Blog KantorEkspert.pl

2021-10-15 10:37

Jak zrobić zakupy na AliExpress?

Jak zrobić zakupy na Aliexpress? Korzystna wymiana walut na Twoje zakupy w AliexpressAliExpress jest największym chińskim sklepem internetowym podobnym do Allegro.pl. Strona sklepu występuje w wielu wersjach językowych i jest popularna na całym świecie. Jak kupować na AliExpress?

Blog KantorEkspert.pl

2021-09-30 10:32

Praca i życie w Norwegii.

Praca w Norwegii czy się opłaca ? Warunki pracy w Norwegii ? Wymiana Korony Norweskiej.Norwegia jest prawdopodobnie na szczycie listy, jeśli chodzi o najczęściej wybierany przez emigrantów z Polski kraj. Koszty podróży nie są duże, a dochody nawet w przypadku w pracy sezonowej są dość wysokie. Planując wyjazd do Norwegii warto zapoznać się z zasadami wjazdu do kraju oraz dowiedzieć się, na jakie zarobki można liczyć i ile wynoszą koszty utrzymania.

Blog KantorEkspert.pl

2021-09-20 12:37

Praca w Szwecji ? najważniejsze informacje

Ile średnio zarabia się w Szwecji ?Szwecja jest krajem rozwiniętym, o niskiej stopie bezrobocia. Rozwój kraju sprzyja nowym przedsięwzięciom i inwestycjom z różnych obszarów. Wymagają one koordynacji i działań wykształconego w danej dziedzinie personelu, jednak w Szwecji wciąż brakuje wykwalifikowanych pracowników.

Blog KantorEkspert.pl

2021-09-09 08:27

Co to jest księgowość, czyli czym tak naprawdę zajmuje się księgowa?

Co to jest księgowość, czyli czym tak naprawdę zajmuje się księgowa?Księgowość jest podstawowym elementem składowym rachunkowości. Polega ona na rejestracji przy pomocy odpowiednich dokumentów, zdarzeń gospodarczych, które wpływają na majątek danego podmiotu.

Blog KantorEkspert.pl

2021-09-03 10:13

Przelewy natychmiastowe - czym są i ile kosztują?

Przelew natychmiastowy, przelew BlueCash, przelew ekspresowyPrzelew natychmiastowy (ekspresowy) dociera na rachunek odbiorcy w maksymalnie kilka-kilkanaście minut. W Polsce przelewy ekspresowe dostępne są w dwóch systemach: Express Elixir - obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeniową oraz BlueCash - obsługuje go spółka Blue Media.

Blog KantorEkspert.pl

2021-09-02 17:45

Zniszczone banknoty - jak wymienić je na nowe?

Jak wymienić zniszczony banknot ? Banknoty wielokrotnie zmieniają posiadacza, są przechowywane w różnych warunkach. To wszystko wpływa na to, że ulegają zużyciu i tracącą swoje cechy i właściwości. Postrzępione, przerwane, wytarte, zabrudzone, zaplamione - uszkodzenia banknotów oraz monet mogą być różne. Gdzie wymienić zniszczoną gotówkę? Czy można wymienić monety?
 

Blog KantorEkspert.pl

2021-07-22 13:52

Podróżowanie samochodem po Europie

Planujesz wakacje za granicą? Najkorzystniejszy kurs wymiany walut uzyskasz przez kantor internetowy. Podróżowanie własnym samochodem to coraz popularniejsze rozwiązanie. Osoby wybierające ten środek transportu powinny zastanowić się nad wyborem trasy, upewnić się co do stanu technicznego samochodu oraz zwrócić szczególną uwagę na to, jakie przepisy obowiązujące w krajach, przez które będą przejeżdżać. 

Blog KantorEkspert.pl

2021-07-15 11:02

Cło - kiedy i ile zapłacisz?

Cło - dodatkowa opłata nakładana przez państwo podczas przewożenia towarów pomiędzy państwami. Wymieniając waluty przez internetowy kantor zaoszczędzisz. Cło – kiedy i ile zapłacisz?
Cło jest dodatkową opłatą nakładaną przez państwo podczas importu bądź eksportu towarów przez granice celne. Biorąc pod uwagę kierunek ruchu towarów, wyróżnia się następujące rodzaje cła:

Blog KantorEkspert.pl

2021-07-05 08:55

Praca w Szwajcarii - czy emigracja do tego kraju jest opłacalna?

Praca w Szwajcarii. Kantor Internetowy i wymiana walut. Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej ani Europejskiego Obszaru Gospodarczego, jednak jest krajem który ma bardzo dobre stosunki z UE. Należy m.in. do EFTA (ang. European Free Trade Association - Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu) i strefy Schengen oraz wpłaca środki na rzecz budżetu unijnego

Blog KantorEkspert.pl

2021-07-02 09:57

Gdzie zarabia się najwięcej, a gdzie najmniej ?

Pensja minimalna. Gdzie zarabia się najwięcej ?Gdzie zarabia się najwięcej, a gdzie najmniej? Płace i zawody w Polsce.

Pensje w Polsce są ciągle dla większości pracowników zbyt niskie by oszczędzać, kupić wymarzone mieszkanie czy nawet żyć komfortowo od jednej wypłaty do drugiej. W grudniu 2020 roku co piąty pracownik zarabiał kwotę nie większą niż pensja minimalna. Czy musimy pracować za „najniższą krajową”? Czy to prawda, że branża IT gwarantuje wysokie zarobki? Czy istnieją inne branże, dzięki którym „można się dorobić”?

Blog KantorEkspert.pl

2021-04-13 15:38

PIT 2021 - jak rozliczać ?

Termin rozliczania pitu. Kantor Internetowy Każdy z Nas ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe na rok poprzedni. Do kiedy rozliczyć PIT za 2020 ? Jakie rodzaje PIT są rozliczane i kto powinien skorzystać z PIT-36 a kto z PIT-39 ? Który PIT należy rozliczyć do końca marca ?

Blog KantorEkspert.pl

2021-02-19 14:57

Bankowa wpadka na prawie 1 miliard dolarów.

Bankowa pomyłkaJeden z największych błędów w historii bankowości w konsekwencji spowoduje, że Citigroup nie odzyska prawie pół miliarda dolarów, które przypadkowo wysłał wierzycielom firmy kosmetycznej Revlon.

Blog KantorEkspert.pl

2021-02-15 15:04

Czy pracodawca powinien być poinformowany przez pracownika o zaszczepieniu się przeciw COVID-19?

Czy pracodawca ma być informowany o szczepieniu się przez pracownika?.Obecnie, biorąc pod uwagę aktualnym stan prawny, pracownik nie ma obowiązku informowania pracodawcy o zaszczepieniu się przeciw COVID-19.

Blog KantorEkspert.pl

2021-02-15 14:08

Bitcoin jednak w górę.

Bitcoin znów droższyMimo obaw wielu analityków banków, którzy przestrzegają przed inwestowaniem w bitcoina, w niedzielę rano jego cena wynosiła 48 800 dolarów i był to wzrost o ponad 3%. W ciągu tego samego dnia kurs osiągnął poziom prawie 50 000 dolarów.

Blog KantorEkspert.pl

2021-02-05 17:11

Pierwsze ugody bankowe w sprawie kredytów frankowych.

Ugody bankoweWedług Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, banki nie spieszą się z proponowaniem ugód dla kredytobiorców frankowych.