kantorekspert.pl
Strona główna > Nowości > Blog

Blog KantorEkspert.pl

Królowa "Gotówka" wkrótce zostanie zdetronizowana
Opublikowano: 2018-10-09 13:59

Jak wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego w drugim kwartale 2018 roku Polacy wykonali ponad miliard płatności kartami. Jest to wzrost o ok. 20% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Co prawda kwoty wypłacane z bankomatów wciąż są wyższe niż te, które wydajemy płacąc kartami, ale zdaniem ekspertów "królowanie gotówki skończy się już na początku przyszłego roku". Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest fakt, że coraz łatwiej jest płacić w Polsce kartą. W szybkim tempie rośnie liczba sklepów i punktów usługowych, w których akceptowane są tego typu płatności. Zwłaszcza dotyczy to średniego i małego biznesu. Dane NBP wskazują, że w Polsce jest już ponad 700 000 terminali płatniczych, co oznacza, że ich liczba wzrosła o 20% w porównaniu do poziomu sprzed roku. Prawie wszystkie terminale pozwalają dokonać płatności zbliżeniowych. Według MasterCard udział płatności zbliżeniowych w transakcjach kartami wynosi w Polsce 85%. Pod tym względem jesteśmy lepsi niż Szwedzi czy Niemcy. Ponadto w II kwartale wykonaliśmy prawie o 50% więcej niż przed rokiem płatności kartami za granicą. Tak duży wzrost wynika m.in. z faktu, że jako transakcje zagraniczne traktowane są również takie, gdy osoba będąca w Polsce dokona np. zakupów w zagranicznym sklepie internetowym. Mimo że znaczenie gotówki znacząco spada, to raczej nie zniknie ona zupełnie. W drugim kwartale pojawiło się 97 nowych bankomatów, co zaskoczyło wielu ekspertów. Wcześniej ich liczba powoli, ale systematycznie spadała. Dodatkowo szybko przybywa sklepów wyposażonych w terminal płatniczy, który umożliwia nie tylko przyjęcie płatności, ale również wypłacenie klientowi gotówki. Takich terminali jest już 225 tysięcy, czyli o 40% więcej niż przed rokiem. Zmiana sposobu rozliczeń na rzecz kart płatniczych jest nieodwracalna. Dlatego warto rozważyć jeszcze jedną kwestię – gdzie wymieniać najkorzystniej walutę np. żeby rozliczać swoje płatności za dokonywanie zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Miejsc, gdzie można dokonać wymiany waluty jest wiele, są banki, stacjonarne kantory oraz internetowe kantory, świadczące usługi online. Zdecydowanie najlepsze kursy oferują kantory online, których znaczenie na rynku wymiany waluty systematycznie rośnie. W grupie liderów kantorów internetowych, które oferują najlepsze kursy wymiany walut jest Internetowy KantorEkspert.pl, w którym można wymieć walutę szybko i bezpiecznie, a czas realizacji transakcji trawa średnio ok. 9 minut.

Zmiany w przepisach - Dowód rejestracyjny i OC
Opublikowano: 2018-10-01 14:05

Ministerstwo cyfryzacji poinformowało, że od tego poniedziałku kierowcy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC.
Zgodnie z oświadczeniem Komendy Głównej Policji, kontrole nie będą się różniły od tych, które były prowadzone do tej pory. Posiadanie prawa jazdy będzie w dalszym ciągu obowiązkowe. Zniesienie obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC jest następstwem przygotowanej przez ministerstwo cyfryzacji noweli ustawy "Prawo o ruchu drogowym". Ministerstwo informuje także, że podczas kontroli drogowej dane auta zostaną sprawdzone w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), gdzie znajdują się informacje o pojeździe i o polisie OC. Jeśli policjant podczas kontroli stwierdzi, że pojazd nie ma badań technicznych bądź jest niesprawny z różnych przyczyn, zaznaczy to w systemie, a system przekaże tę informację do organu, który wydał dokument. Zasady zatrzymania dowodu rejestracyjnego pozostają takie same, tyle tylko, że dokument jest wirtualny. Kierowca, którego dowód rejestracyjny zostanie w ten sposób zatrzymany, otrzyma pokwitowanie tak jak to miało miejsce do tej pory. Ministerstwo Cyfryzacji przypomniało także w komunikacie, że dowód rejestracyjny pozostaje obowiązującym dokumentem niezbędnym przy załatwianiu formalności związanych ze sprzedażą auta, wyjazdem zagranicznym czy badaniem samochodu w Stacjach Kontroli Pojazdów. Mimo wszystko, jedno na pewno się nie zmieni przez dłuższy czas, warto jest mieć przy sobie zapas gotówki na nieprzewidziane okoliczności, (oczywiście w zależności od potrzeb), zwłaszcza przy wyjeździe za granicę. Internetowy KantorEkspert.pl należy do grupy krajowych kantorów online oferujących najkorzystniejsze kursy wymiany waluty dla klientów indywidualnych. Dodatkowo Internetowy Kantor Ekspert wyróżnia spośród innych kantorów online szybkością obsługi transakcji wymiany (proces ten trwa średnio od 5 do 9 minut).

Projekt nowego zakazu w Wenecji
Opublikowano: 2018-09-21 10:43

Władze miasta chcą uczynić kolejny krok w kierunku wprowadzenia tzw. dobrych manier wśród turystów. Tym krokiem ma być wprowadzenie zakazu siadania na ziemi, a także na stopniach kościołów, zabytkowych pałaców oraz innych historycznych budynków. Projekt przewiduje kary w wysokości od 50 do 500 euro. Najwyższe mają dotyczyć przypadków powtórzenia się naruszenia przepisów. Rozważany jest także zakaz wstępu do miasta na wzór zakazu stadionowego. Powyższy pomysł wywołał ożywioną dyskusję w radzie miejskiej, która musi zaaprobować nową wersję rozporządzenia. Dla przypomnienia w Wenecji obowiązuje już restrykcyjne rozporządzenie zabraniające jedzenia prowiantu na schodach, mostach i chodnikach. Nie wszyscy w radzie są zwolennikami takich rygorystycznych przepisów. Zapowiada się gorąca dyskusja w radzie miejskiej.

Dlatego warto mieć, podczas takiego wyjazdu turystycznego, gotówkę w walucie EUR. Podejmując decyzję o zakupie waluty należy wybrać ofertę, przy której nie przepłacimy za kurs wymiany. Internetowy KantorEkspert.pl oferuje jedne z najlepszych na krajowym rynku kursy wymiany walut (w tym EUR).

Kłopoty biura podróży i 300 turystów
Opublikowano: 2018-09-21 10:29

Biuro podróży Millennium Travel International nie jest zdolne do wywiązania ze swoich zobowiązań wobec klientów, z którymi ma podpisane umowy. Biuro złożyło oświadczenie o niewypłacalności, które wpłynęło do Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego w bieżący czwartek.Poza granicami kraju obecnie przebywa ponad 300 turystów, którzy wykupili wczasy w Grecji, Bułgarii i Albanii. Dolnośląski Urząd Marszałkowski w porozumieniu z ubezpieczycielem organizuje loty powrotne klientów biura do Polski, które będą kosztować około 600 000 zł. Koszty transportu będzie pokrywała polisa ubezpieczeniowa. Klienci biura będą wracać począwszy od dzisiaj.
Takie sytuacje skłaniają do przemyśleń odnośnie posiadania podczas wyjazdów turystycznych pewnych zasobów gotówki na tzw. nieprzewidziane sytuacje. Jest to rozwiązanie rozsądne i warto na wyjazd zabrać ze sobą gotówkę w walucie kraju, do którego się wybieramy, ewentualnie w walucie takiej jak USD czy EUR.Przy podejmowaniu decyzji o zakupie waluty należy wybrać dobrą ofertę, przy której nie przepłacimy za zbyt wysoki kurs wymiany.Biorąc pod uwagę banki, kantory stacjonarne i kantory internetowe, zdecydowanie te ostanie oferują najlepsze kursy wymiany waluty. W grupie kantorów online oferujących najkorzystniejsze kursy dla klientów oraz szybki czas realizacji jest KantorEkspert.pl. Jest to Firma z wieloletnim doświadczeniem, pewna i wiarygodna.

My dbamy o bezpieczeństwo twoich pieniędzy, Ty zadbaj o swoje zdrowie.
Opublikowano: 2018-09-06 15:48

1,4 miliarda ludzi na świecie jest narażonych na przewlekłe choroby, ponieważ brakuje im ruchu.

Niska aktywność fizyczna osiągnęła rozmiar światowej pandemii (wg WHO). Wniosek ten został wyciągnięty po przeanalizowaniu badań z ponad 160 krajów świata. Ponad 30% kobiet i 20% mężczyzn na świecie nie jest aktywnych fizycznie w stopniu, który pozwalałby chronić się przed chorobami serca, cukrzycy, nadciśnienia, wysokim poziomem cholesterolu oraz oczywiście nadwagą.
Pojawiają się tu pytania:
1. Ile trzeba ćwiczyć, by chronić się przed tymi groźnymi chorobami?
2. Co oznacza termin: „wystarczająca aktywność fizyczna”?

Umiarkowana aktywność fizyczna oznacza poświęcenie 2,5 godziny tygodniowo na ćwiczenia. Jeżeli alternatywnie wolimy intensywny trening, wówczas wystarczy ćwiczyć 75 minut tygodniowo. Ponadto przez dwa dni w tygodniu należy dbać o wzmocnienie mięśni.

WHO informuje także, że najbardziej "aktywne" kraje na świecie to Uganda i Mozambik. Tylko kilka procent ich mieszkańców prowadzi siedzący tryb życia. Na tym tle źle wypadają takie kraje jak Kuwejt i Arabia Saudyjska. W tych państwach ponad 50% społeczeństwa prowadzi mało aktywny tryb życia. Tendencja do unikania aktywności fizycznej pojawiła się również w zamożnych krajach, takich jak USA i Niemcy. Duży spadek liczby osób będących aktywnych fizycznie jest także w Brazylii, Argentynie i na Karaibach.

Ocena bezpieczeństwa kantorów internetowych
Opublikowano: 2018-09-01 20:00

W ostatnim czasie pojawiło się dużo informacji związanych z funkcjonowaniem oraz bezpieczeństwem wymiany waluty w kantorach internetowych. Kantory internetowe najczęściej prowadzą działalność w oparciu o kantory stacjonarne, ale ich forma prawna nie jest jednolita. Są one prowadzone przez podmioty gospodarcze, a wśród nich są też spółki prawa handlowego. Niektóre kantory internetowe posiadają status krajowych instytucji płatniczych. Ale jak w ostatnim czasie życie nam pokazało, nie zawsze firma posiadająca licencję na świadczenie usług płatniczych jest w 100% bezpieczna. Można tu również przytoczyć kryzys z 2008, kiedy to wielki amerykański bank, kontrolowany przez najważniejsze instytucje na świecie upadł, wywołując największy krach finansowy ostatnich lat.

Aby korzystnie wymienić walutę przez internet, nie jesteśmy skazani na mało korzystne kursy w bankach. Alternatywą są kantory stacjonarne, ale i one mają swoje ograniczenie zwłaszcza dla osób, które cenią sobie mobilność oraz szybkość realizacji transakcji po atrakcyjnych kursach. Powstaje pytanie — czy można ufać kantorom internetowym? Zdecydowana większość z nich prowadzona jest przez sprawdzone i wiarygodne firmy, które zajmują się wymianą walut od wielu lat. Poniżej przedstawimy najważniejsze kwestie związane z wyborem właściwego kantoru internetowego.

Na początku należy sprawdzić wiarygodność danej firmy. Internetowy Kantor powinien mieć zamieszczone na swojej stronie informacje takie jak NIP, REGON oraz adres. Posiadając te podstawowe dane możemy na stronie https://ems.ms.gov.pl/ sprawdzić szczegóły dotyczące firmy, a zwłaszcza to czy nie jest ona w stanie upadłości, czy likwidacji.
Czas funkcjonowania kantoru wpływa w bardzo dużym stopniu na poziom bezpieczeństwa. Wraz z dłuższym okresem działalności firmy na rynku wzrasta poziom bezpieczeństwa, gdyć lata pracy skutkują uzyskaniem stabilnej pozycji oraz nieposzlakowanej opinii. Dodatkowe informacje takie jak certyfikaty, niezależne opinie klientów lub partnerów biznesowych, pozwalają zastanowić się nad podjęciem pierwszych kroków do wymiany waluty za pośrednictwem danej firmy.

Lecz czy to wystarczy? NIE !

Tylko odpowiedzialne kierowanie firmą przez osoby zarządzające daje nam największe bezpieczeństwo.

Kantory Internetowe działające w oparciu o kantory stacjonarne takie jak KantorEkspert.pl są zwolennikami wprowadzenia dodatkowych szczegółowych uregulowań dotyczących rynku wymiany walut przez internet, zwłaszcza w zakresie podnoszenia bezpieczeństwa środków pieniężnych Klientów. Nasz kantor, który od ponad 10 lat posiada zezwolenie na prowadzenie działalności kantorowej wydawanej przez NARODOWY BANK POLSKI jest objęty stałym nadzorem w zakresie prowadzenia działalności wymiany waluty. To wszystko ma wpływ na fakt, że jesteśmy przejrzystą i transparentną firmą. Ponadto, raz na kwartał Kantor zobligowany jest do wysyłania szyfrowanego sprawozdania dotyczącego obrotu dewizowego.
Dodatkowo należy zaznaczyć, że kantory stacjonarne działają na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, a także na podstawie prawa dewizowego.
Bardzo ważną kwestią, którą należy podkreślić jest to, że właściciele kantorów stacjonarnych muszą być osobami niekaranymi, dotyczy to także wszystkich pracowników, którzy muszą posiadać zaświadczenie o niekaralności, z coroczną aktualizacją. Wyżej wymienione osoby są również odpowiedzialne za aktualizacje szkoleń, które są wymagane przez NARODOWY BANK POLSKI.

Czy wymiana w kantorze internetowym jest korzystniejsza niż kantorze stacjonarnym?
TAK ! Tylko zależy w którym.

Z doświadczenia wiemy, że Kantory Stacjonarne potrafią oferować takie same kursy jak kantory internetowe, lecz dla klienta wiąże się to z innymi kwestiami:
- czasem poświęconym na dojazd i znalezieniem kantoru z dobrymi kursami,
- jeżeli wymieniamy gotówkę to należy zadbać o swoje bezpieczeństwo,
- czas na wymianę jest ograniczony czasem pracy kantoru.

Za pośrednictwem kantoru internetowego KantorEkspert.pl możemy:
- dokonać wymiany przez internet z każdego miejsca przez cały tydzień,
- środki zostaną rozliczone i wysłane w kilka minut po zawarciu transakcji,
- kursy walut aktualizowane są na bieżąco, dlatego jest on zawsze korzystny dla klienta.

Na rynku istnieje również możliwość wymiany walut na giełdach społecznościowych. Należy jednak pamiętać, żę kurs oferowany jest zawsze pomniejszony o prowizji, która wynosi 0,2%. 
Chcemy uświadomić Państwu różnicę kurs wymiany, który zostanie określony np. EUR/PLN - 4.3000  to w rzeczywistości po odjęciu prowizji rzeczywisty kurs wymiany będzie wynosił 4,2914. 
Oblicza się to w ten sposób, że od podanego kursu odejmujemy 0,2% PROWIZJI ( 4,30 - 0,2% = 4,2914).
W tym przypadku warto porównać kursy walut w innym kantorze, gdzie można wymienić walutę od razu, bez prowizji, bez czekania na drugiego oferenta. Decyzję pozostawiamy Państwu.  

Na koniec należy zaznaczyć, że z roku na rok kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Tylko w 2017 roku obrót na rynku wyniósł około 40.000.000.000 PLN (40 miliardów) i jest to wzrost o ponad 20%. Oznacza to, że Polacy coraz chętniej wymieniają walutę online, ponieważ jest to najwygodniejsza, szybka i korzystna forma wymiany waluty.

 

Czy to jeszcze football, czy już biznes.
Opublikowano: 2018-07-26 11:01

1. Którzy piłkarze zarabiają najwięcej na Instagramie?

Z przeprowadzonej analizy przez "HopperHQ" wynika, że najwięcej za jeden post reklamowy otrzymuje Cristiano Ronaldo (który ma ponad 130 mln obserwujących). Za jeden wpis Portugalczyk otrzymuje przeciętnie 750 tys. dolarów.
Za Ronaldo plasuje się Neymar (100 mln obserwujących) oraz Messi (z 95 mln obserwujących). Za reklamę na profilach tych piłkarzy trzeba zapłacić ponad 600 tys. dolarów.

2. Piłkarze polskiej reprezentacji pomimo nieudanych mistrzostw są wysoko wyceniani na rynku transferowym.

a) Maurizio Sarri (nowy trener Chelsea) chciałby ściągnąć do Londynu Piotra Zielińskiego. Działacze Napoli jednak nie chcą tracić polskiego piłkarza i zaproponowali Polakowi nową umowę.
Sarri chciałby, aby Zieliński w środku pola stworzył duet z Jorginho. Sama umowa Piotra Zielińskiego z Napoli obowiązuje do 2021 roku, ale w kontrakcie zawarto klauzulę wykupu w wysokości 65 milionów euro. Działacze Napoli są zdeterminowani, aby związać się z Polakiem na nowych warunkach. Napoli chce przedłużyć kontrakt na kolejne dwa sezony oraz usunąć z kontraktu klauzulę wykupu. Polak prawdopodobnie zgodził się na ofertę swojego klubu i ma podpisać nowy kontrakt, który ma obowiązywać do 2023 roku. Zieliński ma teraz zarabiać 2,4 mln euro za sezon.

b) Prezes Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke, zadeklarował, że byłby skłonny zapłacić za Roberta Lewandowskiego 100 mln euro. Watzke w rozmowie ze "Sport Bildem" został zapytany o to, jaki transfer przeprowadziłby, gdyby miał nieograniczone fundusze. Prezes klubu bez wahania wskazał na polskiego napastnika. W wywiadzie Watzke podkreślił, że Robert Lewandowski doskonale zna się na futbolu, zna ligę i klub. Od razu byłby gotowy do gry. Za takiego piłkarza zapłaciłbym nawet 100 mln euro.

Ciemna strona.... wakacji
Opublikowano: 2018-07-23 12:26

1. Ponad 20% włoskich rodzin w czasie wakacji gubi swoje dzieci, jak wynika z sondażu odnotowanego przez media.
Dzieci gubią się przede wszystkim na plaży, a średni czas poszukiwań wynosi około 10 minut. Podobnie jak Włosi takie same problemy z gubieniem dzieci mają Hiszpanie. Mieszkańcy obu krajów należą do europejskiej niechlubnej czołówki w tej dziedzinie. Z sondaży także wynika, że 3/4 rodzicom pomagali krewni i znajomi, a ponad połowa prosiła o pomoc obce osoby. Zjawisko gubienia dzieci w wakacyjnych miejscach we Włoszech jest tak powszechne, że na niektórych plażach uruchomiono specjalną usługę. Przez głośniki podawane są komunikaty o poszukiwaniu dzieci, które oddaliły się od rodziców i opiekunów. Na niektórych plażach takich ogłoszeń dziennie jest ponad 20.

2. Dlaczego wakacje to dla części z nas wyprawa do rodzinnego piekła?.
Z sondaży wynika, że w ponad 40% rodzin kłótnie w tym okresie są na porządku dziennym. Już samo pakowanie rzeczy na wakacje często powoduje powstawanie napięcia, pojawiają się pretensje np. kto będzie dźwigał te ciężkie walizki. Wystarczy drobiazg i awantura gotowa. Nerwowo jest także przy odprawie, gdy nie wiadomo, gdzie są dokumenty i kto jest za to odpowiedzialny. Dalej to samo. Drobiazg i awantura gotowa. Po okresie wakacyjnym w gabinetach psychoterapeutów często poruszanym tematem jest okres spędzonych wakacji. Dla wielu ludzi są to wydarzenia traumatyczne, a myśli o rozwodzie nie są im obce.

3. Egzotyczne wakacje — pamiętaj o szczepieniu!
Wymarzone wakacje w innej części świata mogą okazać się koszmarem, jeśli odpowiednio się do nich nie przygotujemy. W zależności od rejonu świata, do którego się wybieramy, możemy być narażeni na różnego rodzaju choroby. Choroby takie jak: tyfus, tężec, polio, cholera, wścieklizna, żółta gorączka to wciąż zagrożenie, zwłaszcza w krajach tropikalnych. O szczepieniach powinni pamiętać ci, którzy latem wybierają się do krajów w Afryce, Azji czy w Ameryce Południowej. Koszt szczepień to nawet 600 złotych, a kompleksowe szczepienia można wykonać najpóźniej 2-3 tygodnie przed wyjazdem. Zdrowy rozsądek także jest bardzo ważny. Bez względu na to, gdzie się wybieramy, powinniśmy pamiętać o tym, by nie pić wody z nieznanego źródła, a takim jest też lód w drinkach, którymi chętnie raczymy się w czasie upałów. Ponadto — trzeba pamiętać o higienie rąk, myć je tak często, jak to możliwe. Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia podkreślana przez ekspertów: unikanie ugryzień owadów. Unikajmy ugryzień owadów, much, ponieważ przenoszą one tak zwane choroby wektorowe, między innymi malarię, czy afrykańską śpiączkę. Musimy pamiętać o tym, że wszędzie są zwierzęta, do których możemy wyciągać ręce, w związku z czym absolutnie powinniśmy się szczepić na wściekliznę.

4. Pułapki finansowe.
Sytuacji, w których możemy narazić się na niepotrzebne koszty finansowe jest dużo. Jak sobie radzić i na co uważać, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów? Wszyscy powinni zwrócić szczególną uwagę podczas korzystania z zagranicznych bankomatów. Warto pamiętać o tym, aby dokładnie czytać komunikaty, które wyświetla bankomat, gdyż może się okazać, że za wypłatę zapłacimy dużo więcej niż nam się wydawało. Koszty przewalutowania są też pułapką, w którą wpada znaczna część osób korzystających z rozliczania się kartą za granicą. Płacąc kartą należy pamiętać o zasadach związanych z opłatami za usługi, które zostaną pobrane przez bank oraz przez organizację płatniczą. Taki koszt może wynosić nawet 10% od transakcji. Można tego uniknąć w prosty sposób. Będąc w kraju strefy euro musimy zapłacić kartą walutową powiązaną z kontem w euro. Konto powinno być zasilone w walutę wymienioną, najlepiej w kantorze online. Należy szczególnie uważać na kwestię podwójnego przewalutowania. Dotyczy to zwłaszcza płatności dokonywanych kartą walutową. Jeżeli sprzedawca bez pytania przeliczy nam kwotę w euro na złote po swoim kursie, a następnie nasz bank z powrotem na euro, to koszt takiego podwójnego przewalutowania może wynieść nawet kilkanaście procent wartości transakcji. Trzeba uważnie przyglądać się jak wykonywana jest np. operacja rozliczenia za zakup towarów. Należy zwrócić uwagę czy na zagraniczym terminalu wyświetli się kwota w złotówkach. Jeżeli tak, będzie to znak, że kwota płatności będzie przewalutowana dwa razy. Najlepiej wtedy zrezygnować z płacenia kartą i zapłacić gotówką wymienioną w kraju za pośrednictwem, chociażby KantorEkspert.pl, który oferuje jedne z najlepszych warunków wymiany walut.

Gdzie wymienić walutę na wakacje?
Opublikowano: 2018-07-17 14:40

Okres wakacyjny jest już w pełni. Wielu z nas spędzi go za granicą. Dlatego warto zadbać o kilka rzeczy przed wyjazdem. Jedną z nich jest gotówka w odpowiedniej walucie, którą należy kupić po jak najlepszym kursie, bez przepłacania.

Zakup waluty w banku to nie najlepsza decyzja. Kupując walutę w oddziale któregoś z banków, musisz liczyć się z kosztami opłat ukrytych w kursie. Mogą one wynosić nawet 2,8% wymienianej kwoty! W przypadku kantorów stacjonarnych będzie to prawie 0,5%. Najtaniej można wymienić walutę w kantorach internetowych. Tam koszt wymiany jest kilkakrotnie niższy niż w bankach i o połowę mniejszy niż w kantorach stacjonarnych. Wynosi on zaledwie 0,3 % (często mniej).

Przed podjęciem decyzji o wymianie należy dokładnie prześwietlić kantory internetowe. Sprawdzenie opinii odnośnie kantorów internetowych wydaje się dobrym pomysłem. Opinii należy zasięgać nie tylko z internetu, ale także od znajomych, którzy korzystali z ich usług.
Lepiej jest wybrać kantor, który działa na rynku od paru lat i ma dobrą opinię wśród osób wymieniających walutę online. Należy pamiętać, że aby móc korzystać z kantoru internetowego należy posiadać rachunek walutowy. Warto poszukać banku, który nie pobiera opłat za prowadzenie konta, a prowizję za wypłaty z bankomatu określa kwotowo, bez względu na wartość wypłaty czy waluty. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na koszty przelewów. Internetowe kantory często posiadają konta w wielu bankach, ale niestety nie we wszystkich. Najlepiej wybrać kantor, który posiada założone rachunki w tym samym banku, z którego my korzystamy. Wówczas środki pieniężne (waluta) powinny być przekazywane sprawnie i w większości przypadków bezpłatnie.

Należy pamiętać:
- Walutę najkorzystniej można wymienić w kantorze internetowym
- Korzystanie z kantoru online wymaga posiadania rachunku walutowego
- Wybierając konta walutowe, trzeba sprawdzić: koszty prowadzenia rachunku, opłaty za przelewy, prowizje za wypłaty z bankomatów.

Warto wiedzieć:
Internetowy kantor KantorEkspert.pl na polskim rynku prowadzi działalność od wielu lat. Wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi kursami wymiany walut (bez ukrytych opłat) oraz szybkim czasem realizacji transakcji. Standardem jest, że transakcje w KantorEkspert.pl są dokonywane w kilka minut.

Niebezpieczny świat kryptowalut
Opublikowano: 2018-07-13 15:05

Kryptowaluty jak już cały świat finansowy się przekonał, dają olbrzymie możliwości. Coraz głośniej mówi się, że technologia blockchain, która stoi za fenomenem walut wirtualnych zrewolucjonizuje większość światowej gospodarki. Jednak kryptowaluty, to nie tylko możliwości, ale i duże zagrożenie dla bezpieczeństwa. Tą nową technologią zaczął interesować się również świat przestępczy, który zorientował się, jak duże możliwości dają wirtualne waluty w zakresie realizacji nielegalnych transakcji albo wprost w zakresie kradzieży, zwłaszcza że nadal trwa duży popyt na kryptowaluty.

Jedna z Firm, zajmujących się bezpieczeństwem blockchain, poinformowała ostatnio, że tylko w pierwszej połowie 2018 r. z giełd skradziono kryptowaluty o wartości ponad 700 mln USD. Z przedstawionego raportu wynika, że przestępcy szybko nauczyli się nowej technologii, zwłaszcza że transakcje dotyczące wirtualnej waluty nie wymagają posługiwania się prawdziwymi danymi osobowymi oraz numerami kont bankowych.

Środki finansowe, które są pozyskiwane przez przestępców z giełd, praktycznie są nie do odzyskania. Bardzo łatwo jest je wymienić anonimowo. To sprzyja ukrywaniu danych odnośnie wielkości transakcji, osób lub podmiotów gospodarczych, które za nimi stoją. To wszystko powoduje, że proces śledzenia działalności przestępczej jest bardzo trudny.

W 2017 roku łączna wartość skradzionych środków pieniężnych (kryptowalut) wyniosła ok. 300 milionów USD. Tak więc już po sześciu miesiącach tego roku odnotowano bardzo duży wzrost wartości kradzieży. Ta sytuacja spowodowała duże zaniepokojenie wśród inwestorów w kwestii systemów bezpieczeństwa dla platform wymiany kryptowalut.

Największe kradzieże w 2018 r. dotyczyły giełd Coincheck i Coinrail, które przechowywały niezwykle dużą ilość aktywów tych walut w swoich Hot Wallet’ach, a powinny przechowywanych w trybie offline. W ten sposób, jak tylko hakerzy uzyskali dostęp do systemu Coincheck i Coinrail, mogli bez problemu ukraść setki milionów dolarów w kryptowalutach. Po włamaniach obie wyżej wspomniane giełdy przyznały, że złamanie zabezpieczeń i kradzież kryptowalut było spowodowane brakiem doświadczonych programistów pracujących nad systemami bezpieczeństwa platform. Japonia i Korea Południowa są krajami, w których nastąpiły w tym roku największe naruszenia bezpieczeństwa. Oba te kraje w związku z kradzieżami rozpoczęły wdrażanie rygorystycznych zasad, które regulują standardy bezpieczeństwa przy transakcjach wymiany wirtualnej waluty.

Powstaje pytanie — w jaki sposób można zapobiec tym włamaniom?
Biorąc pod uwagę przypadki kradzieży, warto zadbać, aby środki powierzać jedynie sprawdzonym, zweryfikowanym i co najważniejsze, zaufanym instytucjom finansowym. Powyższe skłania do wyciągnięcia wniosku, że dokonywanie płatności (rozliczeń) w kryptowalutach nie jest wolne od zagrożeń, chociażby z powodu braku dostatecznego doświadczenia instytucji, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obrotu.

Na dzień dzisiejszy rozliczenia w tradycyjnej walucie są bezpieczniejsze. Warto, przy rozliczeniach z kontrahentami, skorzystać z możliwości wymiany waluty w jednym z kantorów internetowych, które oferują lepsze warunki wymiany niż banki. Internetowy kantor KantorEkspert.pl wyróżnia się na polskim rynku bardzo atrakcyjnymi kursami wymiany walut (bez ukrytych opłat) oraz szybkim czasem realizacji transakcji. Transakcje w tym kantorze realizowane są w zaledwie kilka minut.

Wymiana walut - kantory internetowe czy banki
Opublikowano: 2018-07-06 17:17

Globalizacja, która opanowała zdecydowaną większość dziedzin naszego życia, przyczynia się do nieodwracalnych zmian w zakresie komunikacji, wymiany informacji, biznesie oraz w naszym codziennym życiu. Coraz więcej osób podróżuje za granicę, nie tylko w celach biznesowych czy w ramach obowiązków związanych z wykonywaną pracy, ale także po to, aby wypocząć, czy doświadczyć nowych wrażeń.

Postępująca globalizacja nie idzie jednak w parze z sytuacją w sferze politycznej na arenie międzynarodowej. Świat, zamiast pogłębiać współpracę, ograniczać bariery celne, budować globalną unię monetarną, zaczyna podążać w przeciwną stronę.
Jesteśmy w chwili obecnej świadkami rozpoczynającej się wojny handlowej pomiędzy dwiema największymi gospodarkami świata — USA i Chinami. Nikt nie jest w stanie przewidzieć skutków tej wojny. Najprawdopodobniej, jak zwykle, ucierpią na tym w głównej mierze gospodarki mniejszych państw. Liczba podziałów i konfliktów na świecie zaczyna lawinowo rosnąć. Wydawało się, że wszystko jest w miarę stabilne i poukładane. Nic bardziej mylnego. W tej chwili nawet Unia Europejska (której fundamentem powstania było przyjęcie wspólnych wartości) weszła w fazę dezintegracji, wewnętrznych sporów i konfliktów. Aktualnie w różnych częściach globu powstało tak wiele podziałów, że trudno już nie mówić o światowym kryzysie.

Ludzie w realnym świecie (nie wirtualnym) coraz częściej zamykają się na innych. Do internetu przenosi się coraz więcej dziedzin naszego życia, zwłaszcza kupowanie i sprzedawanie towarów i usług (w tym finansowych).

Powyższe jest jedną z przyczyn, które powodują wzrost zapotrzebowania na wymianę walut, a cena i szybkość realizacji transakcji stały się czynnikami kluczowym przy podejmowaniu decyzji o dokonaniu transakcji. Początkowo to banki i kantory stacjonarne miały monopol na rynku walutowym, ale w związku z rozwojem internetu i zmiany przyzwyczajeń w zakresie kupowania i sprzedawania, pojawiła się nowa konkurencja. Do głosu doszły kantory internetowe.

Obecnie bez problemu znajdziemy wiele rozwiązań, które pozwalają na wygodną i tanią wymianę walut. Banki zostały zepchnięte na dalszy plan, a ich miejsce zaczęły zajmować internetowe kantory, oferujące bardziej konkurencyjne warunki. Kantory online charakteryzują się dużą mobilnością i otwartością na zmiany zachodzące na rynkach walutowych w zakresie dostosowania swojej oferty do potrzeb klienta. Ponadto należy podkreślić — dynamicznie rozwijający się rynek internetowej wymiany walut powoduje, że także duże instytucje, które w swoim zakresie działalności mają usługi finansowe, coraz częściej włączają się do walki o klientów wymieniających walutę, tworząc własne kantory online.

Jednymi z najważniejszych aspektów, na które zwracają uwagę klienci, są koszty transakcji oraz czy kantor pobiera prowizje podczas wymiany waluty. Bardzo duże znacznie ma też czas realizacji wymiany. W KantorEkspert.pl czas realizacji wynosi parę minut, za wyjątkiem sytuacji, gdy systemy bankowe działają z opóźnieniem z przyczyn technicznych.

Podsumowując – najtańszym i najszybszym sposobem na wymianę waluty jest skorzystanie z usług kantorów internetowych. W grupie kantorów online oferujących najkorzystniejsze warunki wymiany waluty (od wielu lat) jest KantorEkspert.pl i dobrze jest przed podjęciem decyzji o wymianie waluty sprawdzić ofertę tego kantoru.

Wymiana w kantorach internetowych
Opublikowano: 2018-06-25 15:03

Co zrobić, jeżeli potrzebujemy zapłacić w walucie obcej za zakup towarów za granicą lub spłacić ratę kredytu? Do wyboru mamy banki oraz kantory stacjonarne lub internetowe. Nie ulega wątpliwości, że kantory on-line posiadają najlepszą ofertę dotyczącą wymiany walut, z reguły znacząco przewyższając pod tym względem wszystkie banki. Jak wybrać ten właściwy kantor, skoro na rynku jest kilkanaście liczących się internetowych kantorów? Na co należy zwrócić uwagę? Czy tylko na kolorowe ładne strony lub zajmowanie (pozycjonowanie) przez dany kantor pierwszego miejsca w przeglądarce? Może na sponsorowanie artykuły w renomowanych czasopismach?

Według opinii Klientów (na podstawie różnych raportów, sporządzonych na potrzeby badania tego rynku) najważniejszy jest kurs, po jakim można wymienić walutę oraz brak dodatkowych kosztów związanych z wymianą. Internetowe kantory mają, jak wyżej wspomniano, lepsze kursy niż banki czy kantory stacjonarne, co jest łatwe do sprawdzenia przy wykorzystaniu różnego rodzaju porównywarek walutowych np. kalkulator walutowy.

W tym momencie należy zadać sobie pytanie, czy kantory internetowe mogą wymieniać walutę bez spreadu. Odpowiedź brzmi: tak. Czy to oznacza, że wtedy będzie najkorzystniej? Z reguły w takich sytuacjach Klient ponosi dodatkowy koszt w postaci prowizji. Inną możliwością wymiany waluty bez spreadu są akcje promocyjne prowadzone przez poszczególne kantory (często przy założeniu minimalnej wartości transakcji, aby otrzymać kurs promocyjny).

Innym ważnym czynnikiem mającym wpływ na decyzję o wymianie waluty jest kwestia bezpieczeństwa. Kluczową kwestią jest opinia Klientów oraz okres funkcjonowania danego kantoru na rynku. Jak wynika z aktualnej sytuacji na rynku wymiany walut, posiadanie przez kantor internetowy statusu instytucji płatniczej nie daje gwarancji, że transakcja przebiegnie bez problemów.

Szybkość, z jaką odbywa się wymiana walut to także ważny czynnik, który znacząco wpływa na ocenę i wybór kantoru internetowego. W najlepszych kantorach transakcje realizowane są w zaledwie kilka minut. Do tej grupy należy także KantorEkspert.pl, w którym taka szybkość wymiany jest już standardem.

Gdzie miło spędzić Sylwestra?
Opublikowano: 2017-12-20 14:32

Polską tradycją jest spędzanie Świąt w gronie rodziny w kraju, natomiast na zabawę
sylwestrową coraz częściej wybieramy zagraniczne wyjazdy.
Biura podróży prześcigają się w ofertach i promocjach, a to darmowy przelot, a to apartament w hotelu pięciogwiazdkowym za połowę ceny. Propozycji jest mnóstwo, decyduje jednak gust i
możliwości finansowe.

Sprawdźmy więc gdzie można przywitać Nowy Rok 2018!
Zacznijmy od najdroższych ofert...

Jeśli preferujemy dźwięki walca od klubowej muzyki WIEDEŃ jest najlepszym rozwiązaniem na zabawę sylwestrową. Wiedeń oferuje elegancki bal w Operze Wiedeńskiej lub Pałacu Cesarskim, bardzo popularny jest również rejs po Dunaju. To przepiękne miasto jednak do najtańszych nie należy warto się liczyć z dużymi kosztami. Przelot z Polski kosztuje ok. 1000 zł w obie strony a noclegu w centrum miasta nie znajdziemy poniżej 250 € za dobę.

LIZBONA urocze miasto, za którego urok warto zapłacić każdą cenę. Przelot kosztuje od 600 zł w obie strony a nocleg w luksusowym hotelu w centrum miasta to wydatek 70- 100 € za dobę. Będąc na miejscu nie możemy nie wstąpić do słynnego Time Out Market gdzie serwowane są wszystkie smaki Portugalii. Bardzo atrakcyjne są również malutkie kawiarenki Manteigaria z najlepszą kawą zachodniej Europy.

Najkorzystniej finansowo byłoby wybrać BARCELONĘ. Przelot w obie strony kosztuje mniej niż 400 zł w obie strony a nocleg w hotelu z atrakcjami takimi jak basen czy sauna zapłacimy
mniej niż 100 € za dobę. Na miejscu możemy wybrać czy spędzimy sylwestrową noc w
najmodniejszym klubie nocnym Katalonii, czy obejrzymy spektakularny pokaz fajerwerków ze wzgórza Montjuic, czy wybierzemy spacer po plaży.

Coraz popularniejszy stał się ostatnio kierunek wschodniej Europy.
Jeśli szukamy luksusu w korzystnej cenie najlepszą propozycją będzie LWÓW. Tutaj w za nieco ponad 4500 zł dwie osoby spędzą 3 noce w luksusowym hotelu w centrum miasta. Będziemy mogli zjeść wyborne śniadanie, spróbować wykwintnego grzanego wina na lokalnym bożonarodzeniowym jarmarku. Ceny na Ukrainie są o połowę niższe niż u nas więc mamy szansę rozpocząć Nowy Rok na „bogato".

Wiele osób wybiera wyjazdy z przyjaciółmi zostawiając swoje pociechy pod opieką rodziny.
Jednak dla osób pragnących przywitać NOWY ROK rodzinnie BRATYSŁAWA przygotowała atrakcyjną ofertę. Koszty porównywalne jak w Polsce, tyle że dokonujemy płatności w euro. Bratysława oferuje atrakcje dla całych rodzin np. imprezy, tańce i jarmarki w stolicy przyciągają tłumy i sprawiają, że nawet kapryśne maluchy będą się świetnie bawić. Poza tym 2 godziny drogi od stolicy Słowacji znajduje się prawdziwy raj dla narciarzy.

Dla osób szukających jednak więcej wrażeń organizowany jest Sylwester w CZARNOBYLU. Tak to nie żart! Przy dźwiękach radzieckiej muzyki, w klimacie roku 1985 gdzie alkohol lał się
strumieniami można odwiedzić nie tylko dolinę Prypeci, ale również dojechać do „strefy zero".
Koszt takiej wyprawy to około 1500 zł z noclegami, transportem i dodatkowymi atrakcjami.

Pieniądz przyszłości?
Opublikowano: 2017-11-28 15:08

Kryptowaluty pojawiły się około 10 lat temu,  jednak nie od razu stały się hitem. Dziś wywołują coraz większe zainteresowanie niż przed laty.

Co to jest kryptowaluta?
Jak sama nazwa wskazuje jest to waluta bazująca na kryptografii. Kryptowaluta jest to system oparty na sieci peer-to-peer. Kryptowaluty nie posiadają jednostki centralnej, jaką jest bank a transakcje zawierają użytkownicy systemu za pośrednictwem komputerów. Kryptowaluty przechowywane są przez właścicieli w osobistych portfelach do którego hasło posiada wyłącznie właściciel.
Głównymi cechami które, charakteryzują kryptowalutę to przede wszystkim bezpieczeństwo- nie ma możliwości podrobienia lub kradzieży.Całkowita anonimowość użytkowników i jawność transakcji.
Najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin. Pojawił się on na przełomie 2008/2009 roku za sprawą osoby ukrywającej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, która jako pierwsza opisała jego działanie. Jednak wyróżniamy jeszcze Litecoin, NEM, Dash, Nexus, Monero i Decred. Jednak wszystkich kryptowalut jest 30. Od momentu wprowadzenia na rynek wartość Bitcoina wciąż wzrastała.
Poniższy wykres przedstawia jak wzrosły notowania Bitcoina do dolara amerykańskiego. Najwyższy wzrost przypada właśnie na rok 2017.

Wartość Bitcoina w przeciwieństwie do pieniądza emitowanego przez banki centralne nie jest powiązana z działaniami rządu lub banków. Nie działają na nią żadne zmiany stóp procentowych, jest ustalona przez wolny rynek. Ilość Bitcoinów jest ograniczona i wynosi dokładnie 21 milionów. Nie ma możliwości stworzenia kolejnych i w związku z tym jest on odporny na inflację.
Rynek kryptowalut jest bardzo atrakcyjny, więc zaczynają powstawać twory, które na pierwszy rzut oka mogą przypominać kryptowaluty. Nie spełniają jednak stawianych wymogów a inwestowanie w nie może okazać się olbrzymim ryzykiem. Brakuje jasnych zasad określających ich funkcjonowanie.Najlepszym przykładem jest DasCoin, nie można go nabyć bezpośrednio, wykupuje się jedynie licencję po cenie ustalonych pakietów.

Bitcoin- pieniądz idealny czy bańka spekulacyjna?
Dla jednych pieniądz przyszłości dla innych bańka spekulacyjna, przed którą ostrzega prezes Narodowego Banku Polskiego. Warto jednak obserwować zmiany zachodzące na rynku w tej kwestii, ponieważ szybki wzrost popularności cyfrowych walut spowodował, że zaczynają one spełniać funkcję środka płatniczego.

Pieniądze...pieniądze...pieniądze
Opublikowano: 2017-08-02 14:20
Wiara w pieniądz
 
Odkąd na świecie pojawiły się pieniądze, są one nieodłącznym elementem naszego życia. Używamy ich każdego dnia, kupując lub sprzedając rozmaite towary i usługi. Wielu z nas chociaż raz w życiu zastanawiało się jak to możliwe, że za kawałek papieru można kupić ziemię czy też samochód. Czym są pieniądze i skąd się bierze ich wartość? 
 
Pieniądze na przestrzeni tysiącleci stale ewoluują, a ich forma ulegała wielokrotnie zmianie. Pierwotną formą pieniądza były towary konsumpcyjne takie jak sól czy zboże, które ludzie wymieniali na inne towary. Wraz z rozwojem cywilizacji i gospodarki miejsce tych produktów zajęły metale. Na początku nieszlachetne, takie jak miedź, brąz czy żelazo, później szlachetne: złoto, srebro. Wytwarzanie pieniędzy z tych kruszców było jednak kosztowne, a ich ilość nie wystarczała do zaspokojenia istniejącego zapotrzebowania. Ludzie zaczęli więc zostawiać swoje oszczędności u złotników, którzy wydawali w zamian kwity depozytowe będące dowodem na posiadanie określonej ilości złotych lub srebrnych monet. Owe kwity stały się podstawową formą płatności. W ten sposób narodził się pieniądz papierowy. Stosunkowo nową formą pieniądza jest pieniądz bezgotówkowy, będący zapisem na rachunku bankowym. W jego skład wchodzi także pieniądz elektroniczny definiowany jako elektroniczny zasób wartości pieniężnych w urządzeniu technicznym oraz z góry opłaconych kartach. Warto w tym miejscu wspomnieć o kryptowalutach. Są one rozproszonym systemem księgowym, który jest oparty na kryptografii. Przechowuje on informację o naszym stanie posiadania w umownych jednostkach np. Bitcoin.  
 
Dawniej pieniądze papierowe miały pokrycie w złocie i można było je na ten metal wymienić. W tej chwili posługujemy się tzw. pieniądzem fiducjarnym, który nie podlega takiej wymianie. Pierwsze pieniądze przedstawiały wagę danego kruszcu. Tak więc przykładowo funt szterling odpowiadał jednemu funtowi srebra, z kolei dolar oznaczał jedną uncję srebra. Aktualnie papier banknotowy jest praktycznie bezwartościowy. Dlaczego więc możemy za niego kupować różne towary i usługi? Ponieważ my wierzymy w to, że ma wartość i nie zmieni się ona z upływem czasu. Dzięki temu w przyszłości będziemy go mogli wymienić na jakieś inne dobro, towar, czyjąś prace itd. Gwarantem tego ma być bank centralny, którego głównym działaniem jest kontrola poziomu inflacji. Dokonuje tego głównie oddziaływając na kurs walutowy oraz zmieniając stopy procentowe.  Warte zaznaczenia jest też to, że pieniądze jako towar możemy wymieniać także na inne pieniądze. Jest to możliwe dzięki temu, że każde Państwo posiada własną walutę. Każda waluta ma inną wartość, która jest nadawana w tym przypadku, przez instytucje finansowe na podstawie szeregu czynników takich jak, chociażby poziom stóp procentowych, poziom inflacji, tempo wzrostu gospodarczego czy stopa bezrobocia. Gospodarka Stanów Zjednoczonych jest najpotężniejsza na świecie, a ich waluta uznawana jest za najważniejszy pieniądz międzynarodowy. W porównaniu do USA nasz kraj wypada skromnie pod względem ekonomicznym, dlatego chcąc kupić 1 dolara, musimy wydać 3.60 zł. Wymiany walut możemy dokonywać w bankach oraz kantorach. Coraz większym powodzeniem w ostatnich czasach cieszą się kantory internetowe. Wszystko dzięki temu, że mają minimalne spready, dzięki czemu ich kursy są bardzo atrakcyjne. Wymieniając w nich walutę, można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas. Większość transakcji odbywa się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu nasze środki wracają do nas bardzo szybko. 
 
Pieniądz jest więc, ogólnie rzecz biorąc, pojęciem abstrakcyjnym. Jest to towar, który został umownie, w wyniku ogólnej zgody uznany za środek wymiany owoców naszej pracy. Jest wygodny i znacznie ułatwia handel. Stanowi miernik wartości cen, dzięki czemu możliwe jest ustalenie cen towarów i usług. Pieniądz jest także środkiem tezauryzacji, gdy nie jest wydawany a przechowywany jako oszczędności. Stał się on nieodłącznym elementem funkcjonowania naszego systemu.
 
Rejestracja karty telefonicznej
Opublikowano: 2017-01-23 11:45

Do 31.01.2017r użytkownicy telefonów na kartę (pre-paid) muszą dokonać rejestracji danych osobowych.
Zgodnie z Ustawą o działaniach antyterrorystycznych z 10 czerwca 2016 r, wszyscy użytkownicy telefonów, korzystający z tzw. numerów na kartę muszą zarejestrować numer u operatora sieci. W przeciwnym wypadku numer taki zostanie wyłączony z dniem 1 lutego 2017. W rezultacie klient KantorEkspert.pl nie otrzyma potwierdzenia o zasileniu portfela walutowego.

Polska atrakcyjniejsza niż kiedykolwiek! Co raz więcej polaków spędza urlop w kraju.
Opublikowano: 2016-07-08 09:59

Polska atrakcyjniejsza niż kiedykolwiek. Dlatego wielu  turystów wybiera Polskę jako najlepsze miejsce letniego wypoczynku. Co zmieniło się nad Bałtykiem i dlaczego warto tam pojechać kliknij  "Czytaj więcej".

czytaj więcej >> Wakacje, wakacje, wakacje - gdzie wymienić walutę ?
Opublikowano: 2016-04-28 15:19

Większość z nas lubi spędzać urlop poza granicami kraju. Wiąże się to z koniecznością wymiany waluty.
Sprawdźmy jak zrobić to najszybciej i najkorzystniej!

czytaj więcej >> NAJNOWSZE INFORMACJE DLA FRANKOWICZÓW
Opublikowano: 2016-03-31 15:10

Przesunięto termin posiedzenia KSF dotyczący problemów związanych z kredytami we frankach szwajcarskich

czytaj więcej >> Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Zespół KantorEkspert.pl
Opublikowano: 2016-03-25 09:40


Zdrowych, pełnych radości i pokoju Świąt Wielkanocnych oraz udanego odpoczynku w gronie najbliższych :) 

Realny zysk z wymiany walut w KantorEkspert.pl
Opublikowano: 2016-03-01 13:06

WYMIANA WALUT ONLINE w KantorEkspert.pl – to się opłaca !!

Wymiana walut online stała się coraz bardziej powszechna zarówno w kraju, jak i na świecie. Polacy coraz częściej wymieniają waluty za pośrednictwem e-kantorów.

Co zyskujesz przy wymianie walut korzystając z internetowego kantoru KantorEkspert.pl ?

czytaj więcej >> Oszczędzaj na wymianie waluty. Wymieniaj online i płać mniej!
Opublikowano: 2015-12-15 09:59

Odwiedzając kantor, czy to tradycyjny, czy internetowy, spotykasz się z tą samą zasadą działania. Ty dajesz jedną walutę, a w zamian otrzymujesz inną. Odchodząc od kasy nie pytasz o koszt usługi. Nie oznacza to jednak, że za nią nie płacisz. Oczywiście, że płacisz. Każdy z nas płaci. Pytanie tylko, gdzie warto wymieniać, by zapłacić najmniej!

czytaj więcej >> Stacjonarny vs. Internetowy, czyli słów kilka o kantorach
Opublikowano: 2015-12-02 09:04

W dobie nowoczesnych technologii, kiedy granice przestrzenne i czasowe przestają być barierami w realizacji życiowych i zawodowych planów, nasze życie nabiera nowego wymiaru. Żyjemy szybciej, ale też wygodniej i bezpieczniej. Dotyczy to również kwestii finansowych, w tym wymiany waluty, która coraz częściej odbywa się za pośrednictwem internetowych, a nie stacjonarnych kantorów. Czym się różnią? I jak różnice te przekładają się na satysfakcję klienta? O tym poniżej.

czytaj więcej >>
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. zamknijzamknij