Coraz częściej przez internet kupujemy towary oraz wymieniamy walutę

Pandemia to czas, w którym jesteśmy zmuszeni do zmiany wielu przyzwyczajeń. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez jeden z największych banków Polsce, co szósty Polak kupuje w internecie.

Konsumenci mieszkający na wsi stanowią 17% kupujących online, natomiast mieszkańcy średnich miastach już tylko 9%. E-zakupy zyskują na popularności przede wszystkim wśród mieszkańców większych aglomeracji, którzy stanowią 27% badanych.
Zwiększone zainteresowanie e-zakupami zauważalne jest szczególnie wśród najmłodszych badanych w przedziale wiekowym 18-29 lat. Obecnie w tej grupie co trzecia osoba kupuje online, a 13% z tej grupy korzysta z opcji dowozu zamówionych w ten sposób artykułów spożywczych. W czasie pandemii e-zakupy zyskały na popularności także wśród 30-latków i 50-latków (odpowiednio 17% i 16%). Tylko 2% kupujących w sieci stanowią seniorzy, którzy dość chętnie korzystają z zakupów z dostawą do domu (8%).

Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku zakupów przez internet, wygląda sytuacja z wymianą walut w instytucjach typu kantor online. Z każdym miesiącem wymiana walut przez internetowym kantor jest coraz bardziej popularna. Zazwyczaj kantor online oferuje wyjątkowo korzystne kursy wymiany walut dla klienta w porównaniu z bankami. Jednym z najlepszych kantorów internetowych jest KantorEkspert.pl - kantor online, który oprócz bardzo atrakcyjnych dla klienta kursów wymiany walut, oferuje szybki czas realizacji transakcji wymiany (średni czas wymiany to 9 minut). 

Kantor internetowy KantorEkspert.pl od wielu lat świadczy usługi w zakresie wymiany walut na wysokim profesjonalnym poziomie, co jest doceniane zarówno przez Klientów (aktualnie 1 miejsce w rankingi Opineo.pl - serwisu oceniającego firmy internetowe) oraz ekspertów z branży (KantorEkspert.pl jest finalistą konkursu na najlepszy kantor online w Polsce, organizowanego przez największy kongres inwestycyjny w Europie - Invest Cuffs 2019).

<< Blog KantorEkspert.pl