Kantor elektroniczny, a może kantor wirtualny? Jak nazywa się kantor, w którym wymieniamy walutę za pośrednictwem przelewu.

Wymiana waluty przez internetZarówno jedno, jak i drugie określenie nie jest do końca trafne. Wymiana waluty z wykorzystaniem przelewów bankowych, jako alternatywna w stosunku do wymiany w kantorze stacjonarnym, odbywa się za pośrednictwem instytucji określanej mianem kantor internetowy lub kantor online.

Samo określenie kantor elektroniczny lub kantor wirtualny nie jest zbyt popularne. Należy jednak podkreślić, że kantory określane mianem internetowy, online, elektroniczny czy wirtualny (najmniej trafna nazwa) mają te same zasady działania. 

Zgodnie z definicją kantor internetowy jest instytucją, w której wszystkie transakcje zawierane są za pośrednictwem dedykowanej dla tego rodzaju usług platformy internetowej z wykorzystaniem systemów bankowości internetowej. Proces wymiany jest całkowicie bezgotówkowy. Jeżeli Klient, jako zarejestrowany użytkownik systemu, zdecyduje się na wymianę waluty w kantorze internetowy, to dokonuje wpłaty środków pieniężnych na jeden ze wskazanych przez ten kantor rachunków bankowych, a po dokonaniu czynności przyjęcia środków przez kantor internetowy do tzw. portfela, Klient zleca dokonanie transakcji wymiany waluty. Środki po dokonanej wymianie są wysyłanie na wskazane konto Klienta. Operacja wymiany odbywa się szybko i bezpiecznie.

Z kantorów internetowych mogą korzystać klienci indywidualni oraz firmy. Nie ma również żadnych ograniczeń związanych z częstotliwością wymiany waluty ani wymienianymi kwotami. 

Kantory internetowe dobrze sprawdzą się w przypadku osób:
- pracujących poza granicą Polski;
- często podróżujących,
- prowadzących sprzedaż produktów i usług na rynku międzynarodowym,
- spłacających kredyty walutowe,
- kupujących w internetowych sklepach zagranicznych,
oraz posiadających oszczędności w walucie obcej.

Jak to działa?
Przed dokonaniem pierwszej wymiany waluty w kantorze internetowym, należy założyć indywidualne konto użytkownika. W tym celu trzeba podać dane wymagane przez przepisy polskiego prawa, a w szczególności dane osobowe użytkownika, konta bankowe (złotówkowe oraz walutowe), adres e-mail oraz ustalić ze względów bezpieczeństwa hasło dostępu. 
Zasada wymiany waluty w kantorze internetowym polega na tym, że użytkownik serwisu zasila swoje indywidualne konto przypisane do utworzonego profilu. Po przyjęciu środków przez kantor internetowy do portfela klienta użytkownik dokonuje wymiany poprzez zlecenie transakcji wymiany. Środki zakupione w kantorze są następnie wysyłane na rachunek klienta. W tych najlepszych kantorach internetowych (jak np. KantorEkspert.pl) czas realizacji transakcji trwa zaledwie kilka minut.

Kantory internetowe posiadają kilka ważnych zalet, które mają duży wpływ na wzrost ich popularności, a do najważniejszych należą:
- użytkownicy kantorów internetowych mogą korzystać z serwisów przez 24 godziny na dobę, we wszystkie dni tygodnia,
- transakcje w internetowych kantorach można realizować z dowolnego miejsca na świecie, a wymiana waluty zajmie tylko kilka minut, bez konieczności wychodzenia z domu lub biura,
- kantory internetowe oferują swoim klientom znacznie atrakcyjniejsze kursy wymiany walut niż kantory stacjonarne lub banki, 
- kantory internetowe posiadają różnego rodzaju programy lojalnościowe, które zapewniają klientom preferencyjne warunki wymiany walut, 
- w większości przypadków platformy wymiany walut nie pobierają opłat za realizowane przelewy, w związku z wymianą waluty.
- portale do wymiany walut korzystają z szyfrowanych połączeń zabezpieczonych odpowiednimi certyfikatami.

<< Blog KantorEkspert.pl