Czy to jeszcze football, czy już biznes.

Z przeprowadzonej analizy przez "HopperHQ" wynika, że najwięcej za jeden post reklamowy otrzymuje Cristiano Ronaldo (który ma ponad 130 mln obserwujących)

Wokół piłki nożnej obracają się wielkie pieniądze. Jak wielkie? Przeczytaj w artykule

1. Którzy piłkarze zarabiają najwięcej na Instagramie?
Z przeprowadzonej analizy przez "HopperHQ" wynika, że najwięcej za jeden post reklamowy otrzymuje Cristiano Ronaldo (który ma ponad 130 mln obserwujących). Za jeden wpis Portugalczyk otrzymuje przeciętnie 750 tys. dolarów.
Za Ronaldo plasuje się Neymar (100 mln obserwujących) oraz Messi (z 95 mln obserwujących). Za reklamę na profilach tych piłkarzy trzeba zapłacić ponad 600 tys. dolarów.

2. Piłkarze polskiej reprezentacji pomimo nieudanych mistrzostw są wysoko wyceniani na rynku transferowym.
a) Maurizio Sarri (nowy trener Chelsea) chciałby ściągnąć do Londynu Piotra Zielińskiego. Działacze Napoli jednak nie chcą tracić polskiego piłkarza i zaproponowali Polakowi nową umowę.
Sarri chciałby, aby Zieliński w środku pola stworzył duet z Jorginho. Sama umowa Piotra Zielińskiego z Napoli obowiązuje do 2021 roku, ale w kontrakcie zawarto klauzulę wykupu w wysokości 65 milionów euro. Działacze Napoli są zdeterminowani, aby związać się z Polakiem na nowych warunkach. Napoli chce przedłużyć kontrakt na kolejne dwa sezony oraz usunąć z kontraktu klauzulę wykupu. Polak prawdopodobnie zgodził się na ofertę swojego klubu i ma podpisać nowy kontrakt, który ma obowiązywać do 2023 roku. Zieliński ma teraz zarabiać 2,4 mln euro za sezon.
b) Prezes Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke, zadeklarował, że byłby skłonny zapłacić za Roberta Lewandowskiego 100 mln euro. Watzke w rozmowie ze "Sport Bildem" został zapytany o to, jaki transfer przeprowadziłby, gdyby miał nieograniczone fundusze. Prezes klubu bez wahania wskazał na polskiego napastnika. W wywiadzie Watzke podkreślił, że Robert Lewandowski doskonale zna się na futbolu, zna ligę i klub. Od razu byłby gotowy do gry. Za takiego piłkarza zapłaciłbym nawet 100 mln euro.

<< Blog KantorEkspert.pl