PLL LOT i Poczta Polska zawieszają swoją działalność w Chinach.

LOT i wpływ wirusa na linie lotnicze Epidemia koronawirusa wpływa na działalność operacyjną polskich firm na rynku chińskim.

1. Od wtorku (4 lutego) Poczta Polska zawiesiła przyjmowanie przesyłek do Chin. Przyczyną tej sytuacji jest fakt zawieszenia lotów do Państwa Środka oraz brak innych możliwości transportu do tego kraju. Poczta Polska zaznaczyła także, że mogą też wystąpić opóźnienia w doręczaniu przesyłek już wysłanych.
Zawieszenie to obowiązuje do odwołania. Należy także pamiętać, że nie ma ryzyka zakażenia się koronawirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

2. PLL LOT poinformowały, że podjęły decyzję o przedłużeniu zawieszenia rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego br. Zgodnie z rozkładem PLL LOT rejsy z Warszawy odbywają się na dwa pekińskie lotniska: Stołeczne Międzynarodowe Lotnisko Pekin (PEK) oraz Pekin-Daxing (PKX). Do momentu zawieszenia lotów, odbywały się one w codziennie, siedem dni w tygodniu. PLL LOT także informuje, że monitoruje sytuację epidemiologiczną na całym świecie.

Połączenia lotnicze z Chinami zawiesiły również m.in. British Airways oraz Lufthansa, a American Airlines zawiesiły loty do i z Szanghaju i Pekinu. Natomiast Fińskie linie Finnair poinformowały, że odwołują loty do Pekinu i Nankinu do drugiej połowy marca.

<< Blog KantorEkspert.pl