Koronawirus rządzi

Wymiana walut w dobie kryzysuCo robić? Każdy ma swoje zdanie, ale ....

Koronawirus dzisiaj rządzi dosłownie każdą dziedziną naszego życia. Powszechny strach, lęk, tysiące zachorowań, wygaszanie produkcji w fabrykach, zamykanie galerii, paraliż turystyki i sportu, wielkie spadki na światowych giełdach. Idiotyczne teorie o naturalnej selekcji. Co jeszcze?.

W tym wszystkim potrzebna jest nasza odpowiedzialna postawa. Możemy kogoś popierać lub nie, możemy mieć jakieś wielkie pretensję do rządzących o coś tam, ale to nie pora na takie rzeczy. Wszyscy, Ci z prawa, Ci ze środka i Ci z lewa, muszą zrozumieć, że jedynym właściwym zachowaniem jest przestrzeganie zaleceń organów odpowiedzialnych za walkę z koronawirusem i że nie ma miejsca ani czasu na podważanie decyzji władz, czy spory o to, że ktoś prowadzi ukrytą kampanię (to dzisiaj nieważne). 
Organy odpowiedzialne za walkę z koronawirusem (w tym nasz Rząd) potrzebują czasu na właściwe przygotowanie się do przyjmowania i leczenia zwiększonej liczby pacjentów, którzy będą wymagać specjalistycznej opieki. Dlatego tak ważne jest, aby chronić i pomagać tym, którzy są najbardziej zagrożeni. Nie chodzi tylko o to, by zrobić za kogoś zakupy (bo to też jest potrzebne), ale o to, by nie narażać ich na niepotrzebne ryzyko zarażenia poprzez kontakty (czasami wbrew woli tych najbardziej zagrożonych) oraz niestrudzenie przypominać o zasadach profilaktyki, dotyczącej chronienia się przed tym wirusem.

Miarą nas wszystkich  jest sposób, w jaki postepujemy wobec najsłabszych, jak pomagamy i jak ich chronimy. Inne sprawy dzisiaj są drugoplanowe. Ci, którzy wykorzystują tą sytuację pod względem gospodarczym czy politycznym pewnie za to zapłacą, ale to nie pora na takie oceny ani rozliczenia. Wszyscy dzisiaj gramy do jednej "bramki".

Ps. Podziękowania dla Mediów (bez podziału) za świetną edukację dotyczącą walki z koronawirusem. 

<< Blog KantorEkspert.pl