Które miasta są najbardziej zakorkowane

Ranking najbardziej zakorkowanych miast na świecie w 2019 r.

Pierwszą dziesiątkę najbardziej zakorkowanych miast na świecie w 2019 r. zdominowały miasta położone w Azji  Południowo-Wschodniej. 

Miasto Bengalur znajdujące się w Indiach było w ubiegłym roku najbardziej zakorkowanym miastem na świecie. Drugie miejsce na liście zajęła Manila (stolica Filipin), a trzecie Bogota (stolica Kolumbii). Na kolejnych miejscach znalazły się: Bombaj w Indiach, Pune w Indiach, Moskwa w Rosji, Lima w Peru, Nowe Delhi w Indiach, Stambuł w Turcji i Dżakarta w Indonezji.
W pierwszej dziesiątce europejskiego zestawienia zakorkowanych miast znalazły się dwa miasta z Polski: Łódź na ósmym miejscu (19 miejsce w rankingu światowym) i Kraków na dziewiątym (22 miejsce w rankingu światowym).

Ranking opracowany został na podstawie danych przygotowanych przez firmę TomTom, która zajmuje się produkcją systemów nawigacyjnych. Analiza powstała w oparciu o dane ze smartfonów oraz samochodowych systemów nawigacji. Obliczana jest różnica pomiędzy czasami przejazdów w godzinach o najmniejszym natężeniu ruchu a całodobowymi czasami przejazdów dla danego miasta.
Do opracowania rankingu TomTom wykorzystał dane z ponad 221 mld mil przejechanych przez kierowców w 2019 r. Badanie objęło 9 mln podróży z ponad 400 miastach na całym świecie.

<< Blog KantorEkspert.pl