Miliarder Chuck Fenney rozdał majątek wartości 8 mld dolarów

Miliarder-filantrop mający już 89 lat mieszka w wynajętym mieszkaniu w San Francisco i sam nie posiada żadnych nieruchomości ani też samochodu właśnie spełnil swoje marzenie. Wszystko zaczęło się od służby w  wojsku i sprzedazy bezcłowego alkoholu w latach 50 podczas wojny koreańskiej 1950-1953 pracownikom marynarki USA.
 

Na codzień nosi na ręku zegarek za niebiotyczną kwotę aż...10 dolarów i zasłynął tym,że chciał się pozbyć swojego majątku co udało mu się poprzez fundację Atlantic Filantrropies założoną w latach 80 poprzedniego stulecia, która rozdysponowała jego majątek wartości 8 mld dolarów. 

Urodziny w 1931r. podczas Wielkiego Kryzysu od urodzenia był świadkiem panującym zasad kapitalizmu w USA. Jego postawę ukształowała nauka liceum katolickim którą wsparłw roku 2016r. kwotą aż 250 tys. dolarów co zaskoczyło dyrektora liceum. 
Po drodze do stania się rekinem biznesu odbył służbę wosjkową w Siłach Powietrznych Stanów Zjednocznych podczas wojny kreańskiej w latach 50 na stanowisku operatora radia i tam wpadł na genialnym pomysł sprzedaży pracowników marynarki USA....bezcłowego alkoholu w czym pomógł mu kolega z wojska Robert Miller. Od tego momentu młody Chuck zaczynał drogę do wielkiego biznesu i po 15 lat był już miliarderem.

James Bond filatropii jak zwykle mawiano o Fenney w środowisku zapracował na zaproszenie do The Giving Pledge. Jest nicjatywa geniusza IT Billa Gatesa oraz Warrena Buffeta mającego jak Fenney podobnie skormne wymagania co do przedmiotów go oataczających. Buffet do tej pory mieszka w swoim pierwszym domu zakupionym po udanych inwestycjach. 37 mld dolarów przekazanych przez Warrena w porównaniu do 8 mld. Chucka jest dużą dyspopropocją lecz w skali codziennie życia są to kwoty trudne do wyobrażenia. 

14 września 2020 zgodnie z planem fundacja Fenneya zostałą zamknieta w czym uczesniczył Bill Gates. Cel został osiągnięty i miliarder rozdał cały majątek który zgromadził w życiu. 

Chuck Fenney dla wielu pozostanie inpiracją co pokazuje, że miliarderzy poprzez takie działąnia pomagają w zmiane na lepsze otaczającego Nas świata i początkowa chęć zbicia majątku ma głębszy cel. Jego słowa wypowiedziane do Billa Gatesa i Warrena Buffeta w 2011r powinno być dla Nas wszystkim przewodnikiem po tym, dlaczego robimy to co robimy w życiu. 


"Nie mogę wymyślić bardziej nagradzającego i własciwego sposobu użycia bogactwa niż wspieranie innych jeszcze za zycia"

<< Blog KantorEkspert.pl