Najdroższe kraje świata

Ranking najdroższych krajów świata. Płacisz drogo to wymieniaj walutę tanio. Tylko KantorEkspert.pl.Które kraje są najdroższe pod względem kosztów utrzymania. Jak wygląda na tym tle Polska.

1. Ranking najdroższych krajów świata opracowany został przez magazyn CEOWORLD i powstał na podstawie danych związanych z kosztami utrzymania (w tym zamieszkania, cen różnych towarów i usług, internetu, transportu, cen w restauracjach). 

Według tego rankingu najdroższym krajem na świecie jest Szwajcaria (122,40), na drugim miejscu znalazła się Norwegia (101,43), a ostatnie miejsce na podium zajęła Islandia (100,48).
Kolejne miejsca zajęły: Japonia (83,35), Dania (83,00), Bahamy (82,51), Luksemburg (81,89), Izrael (81,15), Singapur (81,1) i Korea Południowa (78,18). 
W opracowanym zestawieniu Polska znalazła się na 81 miejscu, tuż za Chinami, choć oba kraje zgromadziły tę samą liczbę punktów - 40,04.
Kraje, które znalazły się na końcu zestawienia to: Uzbekistan, Syria, Indie, Afganistan oraz Pakistan.

2. Pod względem wynajmu nieruchomości najdroższy jest Hongkong (11 miejsce w ogólnym zestawieniu, dzięki stosunkowo tanim restauracjom). Drugie miejsce w tej kategorii zajął Singapur, a kolejne Luksemburg, Szwajcaria i Katar. W tej kategorii najtaniej jest w Afganistanie, Pakistanie, Somalii, Nepalu oraz na Kubie.

Najwięcej za artykuły spożywcze trzeba zapłacić w Szwajcarii, Korei Południowej, Norwegii, Islandii oraz Japonii. Najtaniej jest w Afganistanie, Pakistanie, Uzbekistanie, Syrii oraz Gruzji.

Szwajcaria także jest najdroższym krajem, biorąc pod uwagę ceny w restauracjach. Również drogo jest w restauracjach w Islandii, Norwegii oraz Danii. Pod tym względem najtaniej jest w Tunezji, Algierii, Pakistanie, Indiach oraz Afganistanie.

<< Blog KantorEkspert.pl