Paszporty świata. Które są najsilniejsze?

Ranking paszportów świataNajsilniejszy paszport świata ma Nowa Zelandia. Jej obywatele mogą bez wizy lub z wizą, otrzymaną na lotnisku docelowym, wjechać do 129 krajów świata. 

Na drugim miejscu znalazły się paszporty: niemiecki, austriacki, szwajcarski, irlandzki, japoński, południowokoreański i australijski (128 krajów). Natomiast na trzecim miejscu znalazła się Szwecja oraz Belgia (127 krajów). Kraje europejskie znajdują się w czołówce rankingu, głównie z powodu swobodnego przemieszczania się po strefie Schengen. Bardzo wysokie miejsce w tym rankingu zajmuje Polska i razem z Czechami, Estonią, Grecją, Węgrami oraz Liechtensteinem znajduje się 6 miejscu. 

Ranking tworzony jest w oparciu o kwestie wymagań wizowych oraz elektronicznych zezwoleń na podróż. Raport Passport Index publikowany jest w czasie rzeczywistym i jest on aktualizowany na bieżąco w momencie wprowadzanych zmian w poszczególnych krajach np. w związku z programami znoszącymi wizy lub restrykcjami związanymi z pandemią.

Obywatele z polskim paszportem mogą wjechać do 124 krajów. Polski paszport umożliwia wizytę w 89 krajach bez wizy. Natomiast w 35 krajach istnieje możliwość otrzymania wizy po przylocie na lotnisko. Ponadto specjalna naklejka w dokumencie umożliwi wjazd do 74 krajów.

Na uwagę zasługuje niska pozycja w rankingu paszportu amerykańskiego - 21 miejsce. Obywatele USA bez wizy mogą wjechać do 52 krajów, a 40 wiz otrzymają na miejscu. Listę rankingową zamykają dwa kraje - Afganistan i Irak. Obywatele obu Państw mogą podróżować bez większych problemów do 31 krajów.

Osoby, które mają zamiar odbyć podróż zagraniczną, niezależnie czy w celach biznesowych, czy turystycznych, nie powinny zapominać o wymianie waluty po najlepszym kursie. Instytucje z grupy kantor internetowy oferują najkorzystniejsze warunki wymiany waluty. Do grupy najlepszych należy kantor online KantorEkspert.pl, biorąc pod uwagę najlepsze dla Klienta kursy wymiany walut oraz szybkość realizacji wymiany (średni czas wymiany to 10 minut). KantorEkspert.pl świadczy swoje usługi w zakresie wymiany walut od 2014 roku. Wysoki i profesjonalny poziom obsługi jest doceniany zarówno przez Klientów (wysokie miejsce w rankingi Opineo.pl - serwisu oceniającego firmy internetowe) jak i ekspertów z branży finansowej (KantorEkspert.pl jest finalistą konkursu na najlepszy internetowy kantor w Polsce, organizowanego przez największy kongres inwestycyjny w Europie - Invest Cuffs 2019).

<< Blog KantorEkspert.pl