Polska atrakcyjniejsza niż kiedykolwiek!

To prawda.

Polska atrakcyjniejsza niż kiedykolwiek. Dlatego wielu  turystów wybiera Polskę jako najlepsze miejsce letniego wypoczynku. Co zmieniło się nad Bałtykiem i dlaczego warto tam pojechać?

Polska stała się atrakcyjnym miejscem letniego wypoczynku. Wzrasta liczba osób wybierających Polskę na wakacje.Znaczna część turystów to rodacy na stałe pracujący za granicą. Pomimo wielu chętnych, znalezienie atrakcyjnej oferty urlopowej wcale nie jest trudne. Od co najmniej dwóch sezonów rodzima branża turystyczna notuje wzrost liczby osób zainteresowanych wypoczynkiem w Polsce.Oczywiście nie trudno zgadnąć, że wypoczynek nad Bałtykiem cieszy się największą popularnością. Powodów aby wybrać ten własnie kierunek na urlop jest wiele. Upalna pogoda w ostatnich latach skłania ku temu aby odpocząć nad polskim morzem.Nie mozna również nie zauważyć jak bardzo rozwinęła się infrastruktura w polskich kurortach. Większość obiektów oferuje dodatkowe rozrywki, takie jak baseny, strefy spa, czy animacje dla dzieci.Dodatkowym atutem wakacji w kraju jest również atrakcyjność cenowa. Wakacje w Polsce wciąż są tańsze od wiekszości zagranicznych ofert.Systematycznie wzrasta liczna miejsc noclegowych a także atrakcyjne oferty last minute skłaniają coraz częściej do spędzania urlopu w Polsce. Rezerwacji zakwaterowania możemy dokonać właściwie kilka dni przed planowanym przyjazdem. Z roku na rok wzrasta liczba osób, które poszukują noclegu w trybie last minute. Powinniśmy mieć na uwadze fakt, iż najtrudniej będzie znależć zakwaterowanie w najpopularniejszych lokalizacjach takich jak Międzyzdroje, Łeba, Kołobrzeg, Sopot.
Najwięcej Polaków planujących wypoczynek w Polsce to osoby żyjące na co dzień w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii.

A co z bezpieczeństwem?
Polskie MSZ na swojej stronie internetowej posługuje sie czterostopniową skalą, określającą stopień zagrożenie dla osób przebywających w danym kraju. Dotychczas popularne Egipt i Tunezja są oznaczone kolorem pomarańczowym  z adnotacją "Nie podróżuj". Powszechny lęk przed terroryzmem ma niestety realne podstawy. Świat staje się coraz bardziej niebezpieczny poprzez działalność różnych organizacji terrorystycznych. Ze względu na nieprzewidywalność rozwoju wydarzeń w Tunezji czy Egipcie, minął jeszcze długie lata nim sytuacja pod wzgledem turystyki zmieni się w tych krajach. Obawa turystów przed wyjazdami do krajów egzotycznych  powinna przełożyc sie na wzrost obrotów rodzimych firm- zauważa prog. Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, specjalista ds. strategii bezpieczeństwa narodowego.

Gdzie jeszcze poza hotelami i pensjonatami można szukać ofert noclegowych?
Dobrym pomysłem mogą okazać sie kwatery prywatne. Ostatnio taki środek zakwaterowania okazał sie najbardziej popularny. Nie tylko są tańsze od hoteli ale i  bardziej kameralne od pensjonatów czy domów wypoczynkowych. Apartamenty są drugim najpopularniejszym miejscem zakwaterowania. Do zalet kwater prywatnych możemy zaliczyć własną łazienkę, aneks kuchenny, a także akceptacja zwierząt domowych coraz częściej poszukiwana przez turystów.
Jeśli szukamy oszczędności, zwłaszcza przyjeżdżając na urlop z zagranicy, możemy zaoszczędzić nie tylko na cenach noclegów, ale także na wymianie walut. 

 

<< Blog KantorEkspert.pl