Przezwyciężyć kryzys spowodowany pandemią

Przezwyciężyć kryzys? Tylko inwestycje. W dobie sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią koronavirusa powstaje jedno pytanie - jak przezwyciężyć kryzys i poprawić nastroje konsumenckie.

Odpowiedź jest tylko jedna - inwestycje, a jak trzeba to podwoić. Z pewnością jednym z podstawowych elementów pobudzenia gospodarki są inwestycje publiczne jak budowa dróg i infrastruktury kolei oraz inwestycje w zakresie poprawy sytuacji hydrologicznej. Ponadto mamy to szczęście, że turystyka ma u nas niski udział w naszym PKB. Dlatego gospodarka naszego kraju może ruszać wcześniej niż turystyka.

Za przykład jak wychodzić z kryzysu mogą posłużyć Chiny. Jest to dobra wskazówka dla Polski oraz innych krajów, które wkrótce zaczną szukać sposobów powrotu do normalności we wszystkich obszarach życia gospodarczego i społecznego. 

Obecnie gospodarka Chin działa na poziomie około 80% w stosunku do tego, co było przed kryzysem wywołanym pandemią. W Pekinie oraz w innych największych miastach Chin, życie wraca powoli do normy. Restauracje w zdecydowanej większości są zamknięte, nie wspominając już o kinach czy strefach rekreacyjnych. Wszyscy chodzą w maseczkach, choć nawet gdyby ten nakaz został zniesiony, to niewiele by się zmieniło w tej kwestii. Każdy trzyma dystans. Przy wejściu do biurowca czy instytucji, mierzy się temperaturę, a kwestią czasu jest wprowadzenie systemu sprawdzania od ręki czy ktoś ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa, czy nie. 
Reasumując, gospodarka Chin wróciła do życia i jest to pozytywny przykład dla reszty świata, że funkcjonowanie w izolacji nie może trwać zbyt długo i koniecznością jest otwieranie gospodarki w przemyślany sposób.

Polska przechodzi przez to samo co Chiny. Jednak my uczymy się w ekspresowym tempie, jak żyć z pandemią. Stoimy karnie w kolejkach do sklepów, zakładamy maseczki oraz przestrzegamy innych zaleceń w zakresie profilaktyki. Jest to duża zmiana i dobrze, że tak się stało. Poradzimy sobie z koronawirusem, tak jak i reszta świata. Zostaną nam nawyki na przyszłość, kiedy pojawi się następna epidemia. Będziemy wówczas lepiej przygotowani.

Zmieniamy także inne nawyki, coraz rzadziej używamy gotówki przy dokonywaniu rozliczeń za transakcje, płacimy częściej kartami płatniczymi lub korzystamy z możliwości płatności za pomocą smartfona, korzystając z aplikacji dedykowanych przez poszczególne banki lub korzystamy z coraz bardziej popularnej formy płatności BLIK. 

W przypadku wymiany waluty coraz większą popularnością cieszy się wymiana poprzez internet. W tym obszarze jest szeroki wybór instytucji oferujących takie usługi, są banki, instytucje płatnicze oraz kantory internetowe. Najlepsze kursy wymiany walut mają w swojej ofercie jednak kantory online. KantorEkspert.pl jest internetowym kantorem, który oferuje jedne z najlepszych kursów wymiany waluty dla Klienta. Ponadto warto podkreślić, że czas wymiany waluty w KantorEkspet.pl trwa średnio do 9 minut i należy do najszybszych na polskim rynku. 

<< Blog KantorEkspert.pl