W branży turystycznej zagrożone są miliony miejsc pracy

Zagraniczny wyjazd wymiana walut Świat walczy z bezprecedensowym kryzysem sanitarnym i ekonomicznym. Turystyka jest tym sektorem, który został doświadczony najbardziej.

Zagrożone są miliony miejsc pracy. Pandemia COVID-19 w znaczący sposób wpływa i będzie jeszcze długo wpływać na liczbę podróży turystycznych na całym świecie. Eksperci szacują, że w tym roku liczba ta może zmniejszyć się nawet o 80%. 

Potwierdza te wyliczenia także Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) z siedzibą w Madrycie. Z opublikowanego na stronie organizacji raportu wynika, że pandemia miała wpływ na znaczące ograniczenie ruchu turystycznego już w pierwszym kwartale 2020 roku. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego zanotowano zmniejszenie ruchu o ponad 20%.

UNWTO w swoim raporcie przewiduje kilka możliwych scenariuszy dla światowej branży turystycznej w bieżącym roku. W dużej mierze są one uzależnione od wychodzenia przez poszczególne kraje z obostrzeń wynikających z walki z pandemią. 
Najbardziej optymistyczna wersja zakłada spadek liczby podróży na świecie o około 60%, a według najgorszego scenariusza ten spadek będzie wynosić nawet 80%. Światowa Organizacja Turystyki szacuje także, że wskutek kryzysu bezpośrednio zagrożonych utratą pracy w 2020 roku będzie nawet 120 mln osób.

Osoby, które będą mogły odbyć podróż zagraniczną, niezależnie czy w celach biznesowych, czy turystycznych, nie powinny zapominać o wymianie waluty po najlepszym kursie. W dzisiejszej dobie totalnego kryzysu liczy sie każdy grosz. Najkorzystniejszą dla Klientów ofertę wymiany walut mają kantory internetowe. Do grupy najlepszych kantorów online należy KantorEkspert.pl, zwłaszcza biorąc pod uwagę najlepsze dla Klienta kursy wymiany walut oraz szybkość realizacji takich wymian (średni czas wymiany to 9 minut). KantorEkspert.pl od wielu lat świadczy usługi w zakresie wymiany walut na wysokim profesjonalnym poziomie, co jest doceniane zarówno przez Klientów (aktualnie 2 miejsce w rankingi Opineo.pl - serwisu oceniającego firmy internetowe) oraz ekspertów z branży (KantorEkspert.pl jest finalistą konkursu na najlepszy internetowy kantor w Polsce, organizowanego przez największy kongres inwestycyjny w Europie - Invest Cuffs 2019).

<< Blog KantorEkspert.pl