Wymiana w kantorach internetowych.

Kantory online posiadają najlepszą ofertę - kursy walut.

Co zrobić, jeżeli potrzebujemy zapłacić w walucie obcej za zakup towarów za granicą lub spłacić ratę kredytu? Do wyboru mamy banki oraz kantory stacjonarne lub internetowe. 

. Nie ulega wątpliwości, że kantory on-line posiadają najlepszą ofertę dotyczącą wymiany walut, z reguły znacząco przewyższając pod tym względem wszystkie banki. Jak wybrać ten właściwy kantor, skoro na rynku jest kilkanaście liczących się internetowych kantorów? Na co należy zwrócić uwagę? Czy tylko na kolorowe ładne strony lub zajmowanie (pozycjonowanie) przez dany kantor pierwszego miejsca w przeglądarce? Może na sponsorowanie artykuły w renomowanych czasopismach?

Według opinii Klientów (na podstawie różnych raportów, sporządzonych na potrzeby badania tego rynku) najważniejszy jest kurs, po jakim można wymienić walutę oraz brak dodatkowych kosztów związanych z wymianą. Internetowe kantory mają, jak wyżej wspomniano, lepsze kursy niż banki czy kantory stacjonarne, co jest łatwe do sprawdzenia przy wykorzystaniu różnego rodzaju porównywarek walutowych np. kalkulator walutowy.

W tym momencie należy zadać sobie pytanie, czy kantory internetowe mogą wymieniać walutę bez spreadu. Odpowiedź brzmi: tak. Czy to oznacza, że wtedy będzie najkorzystniej? Z reguły w takich sytuacjach Klient ponosi dodatkowy koszt w postaci prowizji. Inną możliwością wymiany waluty bez spreadu są akcje promocyjne prowadzone przez poszczególne kantory (często przy założeniu minimalnej wartości transakcji, aby otrzymać kurs promocyjny).

Innym ważnym czynnikiem mającym wpływ na decyzję o wymianie waluty jest kwestia bezpieczeństwa. Kluczową kwestią jest opinia Klientów oraz okres funkcjonowania danego kantoru na rynku. Jak wynika z aktualnej sytuacji na rynku wymiany walut, posiadanie przez kantor internetowy statusu instytucji płatniczej nie daje gwarancji, że transakcja przebiegnie bez problemów.

Szybkość, z jaką odbywa się wymiana walut to także ważny czynnik, który znacząco wpływa na ocenę i wybór kantoru internetowego. W najlepszych kantorach transakcje realizowane są w zaledwie kilka minut. Do tej grupy należy także KantorEkspert.pl, w którym taka szybkość wymiany jest już standardem.

<< Blog KantorEkspert.pl