Wysoki kurs franka szwajcarskiego

Wysoki kurs franka szwajcarskiegoW ostatnich dniach kurs franka szwajcarskiego wzrósł do poziomu ok. 4,30 zł i jest nieznacznie tańszy niż wiosną. Jednak wówczas kilkaset tysięcy kredytobiorców mogło skorzystało z wakacji kredytowych. Dla kredytobiorców frankowych listopadowa rata będzie jedną z najwyższych w historii.

Na początku roku kredytobiorcy mogli skorzystać z możliwości złożenia wniosków o wakacje kredytowe (ok. 1 milion). Dużej grupie kredytobiorców udało się przeczekać okres I fali pandemii bez konieczności płacenia rat. Jadnak z zawieszenia spłaty rat można korzystać tylko raz w danym roku. Wyjątkiem są kredytobiorcy, którzy wcześniej uzyskali wakacje na warunkach przyznanych przez bank, a obecnie spełnią warunki wakacji ustawowych. Jednym z tych warunków jest utrata pracy lub innego głównego źródła dochodu. 

Na drugim biegunie są kredyty w złotych, które są najtańsze w historii. Kredytobiorcy spłacający swoje zobowiązania kredytowe w złotych, są w zupełnie innej sytuacji. Raty tych kredytobiorców będą na najniższym poziomie w historii. Przyczyną jest fakt, że we wrześniu WIBOR 3M obniżył się do poziomu 0,22%. 

Warto pamiętać przy spłacie kredytów frankowych o zakupie tej waluty w sprawdzonym miejscu po najlepszym kursie. Instytucje z grupy kantor internetowy oferują najkorzystniejsze warunki wymiany waluty. Do najlepszych należy kantor online KantorEkspert.pl, ze względu na atrakcyjne dla Klienta kursy wymiany walut oraz czas realizacji wymiany, który trwa kilka minut. 

KantorEkspert.pl świadczy swoje usługi w zakresie wymiany walut od 2014 roku. Wysoki i profesjonalny poziom obsługi jest doceniany zarówno przez Klientów (wysokie miejsce w rankingu Opineo.pl - serwisu oceniającego firmy internetowe), jak i ekspertów z branży finansowej (KantorEkspert.pl jest finalistą konkursu na najlepszy internetowy kantor w Polsce, organizowanego przez największy kongres inwestycyjny w Europie - Invest Cuffs 2019).

<< Blog KantorEkspert.pl