Zostań sąsiadem królowej Wielkiej Brytanii

Jedyna taka okazja. Walutę GBP najlepiej wymienić w Kantor Ekspert.plJeżeli znudziło Ci się życie w Polsce i zastanawiasz się nad zmianą miejsca zamieszkania oraz kupnem nieruchomości, w której mógłbyś zamieszkać, być może będziesz zainteresowany nową ofertą, jaka pojawiła się niedawno w Wielkiej Brytanii.

Na sprzedaż wystawiono bowiem zabytkową szkocką posiadłość, która, uwaga, mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie domu należącym do Królowej Elżbiety II. Mowa tutaj o rezydencji Craigendarroch House wybudowanej w 1869 roku.

Jest to duże domostwo położone w Ballaster mieszczącym się w hrabstwie Aberdeenshire. Lokalizacja jest fantastyczna również ze względu na to, że jest to środek historycznego Royal Deeside w Parku Narodowym Cairngirms, które przez wielu Szkotów uważane jest za najpiękniejsze miejsce w kraju. Dom ten został wzniesiony na podobieństwo sąsiedzkiego, królewskiego zamku Balmoral. Jego historia jest długa i ciekawa. Na przestrzeni 150 lat mieszkało w nim wiele majętnych, brytyjskich rodzin arystokratycznych. Jednym z ciekawszych mieszkańców był Mr. John Mitchell Keiller of Dundee, potomek Janet'a Keiller, pomysłodawcy i twórcy pomarańczowej marmolady znanej też jako "chip" marmoladę. John odziedziczył po rodzicach spory majątek oraz firmę, którą rozwinął zostawiając swojemu synowi olbrzymią fortunę. W trakcie II wojny światowej dom stał się schronieniem dla dzieci ewakuowanych z Glasgow, które było w tamtym okresie poddawane bombardowaniu przez niemieckie lotnictwo. Pod koniec wojny w posiadłości mieszkali żołnierze odbywający szkolenie wojskowe na pobliskich wzgórzach. Właśnie wtedy doszło do poważnego uszkodzenia wnętrza domu. Po wyjeździe wojska, w 1945 roku, rodzina Keiller zdecydowała się sprzedać dom, który po zakończeniu wojny przechodził jeszcze kilkukrotnie z rąk do rąk. Do niedawna funkcjonował w nim hotel. Jeżeli jesteś chętny na zakup tej nieruchomości, powinieneś jeszcze wiedzieć, że w przeszłości pojawiały się głosy o dziwnych rzeczach dziejących się w Craigendarroch House. Swego czasu było głośno o nawiedzeniu, jakie dotknęło jedną z lokatorek hotelu. Pewnego razu, jedną z mieszkanek obudził hałas spadającego ze ściany lustra. Gdy podniosła się z łóżka, zobaczyła, że rzeczy w pokoju, w tym meble są poruszane przez tajemniczą siłę. Po wszystkim okazało się także, że jej ubrania zostały pocięte. Sprawa została nagłośniona w mediach i jej rezultatem były egzorcyzmy oraz wyświęcenie całego domu w celu wygnania ewentualnych złych istot zamieszkujących jego mury.

Trzeba przyznać, że posiadłość robi naprawdę imponujące wrażenie, tym bardziej że znajduje się w malowniczej scenerii szkockiego parku narodowego. Aktualnie koszt nabycia tej nieruchomości wynosi 750 tys. funtów. Jeżeli jesteś chętny drogi czytelniku do kupna tego domu, ale nie operujesz jeszcze brytyjską walutą, zachęcamy do jej kupna w Kantor Ekspert. Ten internetowy kantor oferuje najkorzystniejszy kurs, po którym możesz kupić GBP.

<< Blog KantorEkspert.pl