Bezpieczeństwo w kantorach internetowych

Wiarygodność kantorów internetowych należy sprawdzać tak samo jak wiarygodność każdej instytucji finansowej.

Kantory internetowe mają niekwestionowane zalety takie jak szybkość realizacji transakcji oraz atrakcyjne dla Klientów kursy wymiany waluty, co pozwala zaoszczędzić spore pieniądze w okresie np. roku.

 

Na portalach internetowych kantorów online można wymienić walutę dużo taniej niż w bankach lub stacjonarnych kantorach. Z oczywistych względów bardzo ważną kwestią dla każdego klienta jest bezpieczeństwo. Każdy Klient chce być pewny, że swoje środki powierzył odpowiedzialnej i rzetelnej instytucji (firmie), która wywiąże się ze swoich zobowiązań terminowo i solidnie.
Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kantoru online? Oczywiście warto sprawdzić wiarygodność tych instytucji.
Na swoich stronach kantory internetowe umieszczają pełną nazwę firmy wraz z numerami KRS, NIP, REGON i adresem. Należy również zwrócić uwagę na kwestie czysto techniczne. Przed adresem strony w wyszukiwarce powinien znajdować się przedrostek https://. Jest to tzw. połączenie SSL, które oznacza, że połączenie między serwerem kantoru i przeglądarką klienta jest szyfrowane. Takie zabezpieczenie daje nam pewność, że nikt nie będzie mógł śledzić naszej komunikacji ani zmienić numeru konta, który podajemy. Identyczny sposób szyfrowania stosują banki. Jest to istotne, gdyż taki system gwarantuje zabezpieczenie danych klientów i transakcji przed napaścią hakerów i wirusami. Oczywiście nie można zapominać o dodatkowych systemach, które wspomagają bezpieczeństwo, np. potwierdzenie wszelkich zmian na koncie dodatkowym hasłem lub SMS-em.
Należy także sprawdzić, jak długo kantor funkcjonuje na rynku. Długość działania kantoru z pewnością wpływa na poziom bezpieczeństwa. Ważną kwestią jest także czy kantor online dba o stałe podnoszenie poziomu jakości obsługi, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klienta. Odpowiedzialni właściciele kantorów internetowych wiedzą, że na zaufanie Klientów trzeba pracować latami, a fakt, że któryś z kantorów internetowych działa jako instytucja finansowa czy też jest spółką prawa handlowego, nie daje żadnej gwarancji rzetelności i bezpieczeństwa. Właściwe podejście i uczciwość nie powstaje z momentem przekształcenia podmiotu w instytucję finansową. Wszystko jest uzależnione od odpowiedzialnego podejścia osób zarówno od strony właścicielskiej, jak i ze strony pracowników zespołów zajmujących się obsługą Klientów.
Ponadto Firmy (instytucje) świadczące usługi wymiany walut online są zobowiązane spełniać szereg warunków, aby zapewnić swojej działalności maksymalne bezpieczeństwo. Kantory internetowe muszą funkcjonować zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, która wymusza na nich szereg zabezpieczeń, m.in. identyfikację klientów, a także weryfikację tych danych na podstawie odpowiednich dokumentów tożsamości. Taka procedura podnosi poziom bezpieczeństwa usług oferowanych przez kantory online. Dodatkowym atutem są cerytfikaty przeznawane przez niezależne istytucje, które świadczą o rzetelności, wiarygodności płatniczej. 
Wszystkie powyższe standardy spełnia funkcjonujący na rynku wymiany walut od ponad 10 lat KantorEkspert.pl, który posiada wpis do rejstru działaności kantorowej nadawany przez NARODOWY BANK POLSKI.  Internetową platformę wymiany waluty KantorEkspert.pl prowadzi od ponad 4 lat i od tego czasu z jej usług korzystają tysiące zadowolonych Klientów, którzy cenią sobie zarówno szybkość realizacji transakcji przeprowadzanych w kilka minut, jak i oferowanie jednych z najlepszych na polskim rynku kursów wymiany waluty.
 

<< Edukacja Finansowa