Edukacja Finansowa

2021-10-20 10:54:00

Firma w Niemczech ? rodzaje działalności gospodarczej, koszty i formalności

Czy założenie firmy w Niemczech się opłaca? Na te pytanie odpowiada internetowy kantor Dzięki przynależności Polski do UE, wszyscy Polacy mogą zakładać firmy na terenie Niemiec na takich samych zasadach co obywatele niemieccy. Najwięcej osób w Niemczech zakłada Gewerbe (jednoosobowa działalność gospodarcza) oraz spółki.

 

Edukacja Finansowa

2021-09-17 10:04:34

Kursy walut ? dlaczego wciąż się zmieniają?

Co wpływa na kursy walut ? Kursy walut ? dlaczego wciąż się zmieniają ? Kto ustala kursy walut ?Ceny zakupu walut zmieniają się bardzo szybko, a w ciągu kilku lat waluta potrafi podrożeć nawet o 50% - stało się tak m.in. z frankiem szwajcarskim (CHF). Z czego wynikały problemy kredytobiorców, którzy zdecydowali się na zaciągnięcie kredytu we frankach? Co sprawia, że kursy walut są tak zmienne? W jaki sposób są ustalane? W jakie waluty warto inwestować?

Edukacja Finansowa

2021-09-15 13:26:00

Ryzyko walutowe ? co każdy powinien o nim wiedzieć?

Czym jest ryzyko walutowe ? Kantor internetowy wymieni bez ryzyka.Ryzyko walutowe dotyczy wszystkich, a w szczególności spółek, które przeprowadzają transakcje w walutach zagranicznych. Zarządzanie nim jest obecnie bardzo ważne – powinny to robić zarówno spółki, gdyż sytuacja gospodarcza z powodu pandemii COVID-19 jest niepewna, jak i  osoby prywatne – by nie stracić swojego kapitału. Czym jest „ryzyko walutowe” i co zrobić, by zyskać, a nie stracić?

Edukacja Finansowa

2021-09-06 10:49:00

Wpłacanie pieniędzy na konto ? wpłatomat

Wpłatomat czy to opłacalne ? Jakie są koszty wpłatomatu ? Gdzie najkorzystniej wpłacać ?Czym jest wpłatomat? Jest to urządzenie podobne do bankomatu, umożliwia wpłacenie gotówki na rachunek bankowy. Często wpłatomat jest także bankomatem, przez co użytkownik ma możliwość nie tylko wpłacania ale i wypłacania gotówki. Z wpłatomatu możesz skorzystać o ile posiadasz rachunek bankowy i kartę debetową bądź telefon z aplikacją banku (BLIK).

Edukacja Finansowa

2021-08-10 15:24:00

Oszczędności na czarną godzinę ? poduszka finansowa

Jaki kantor internetowy aby oszczędzać ? Czym jest „poduszka finansowa”? To oszczędności, które pozwolą na przetrwanie do kilku miesięcy bez żadnego źródła dochodu. Dzięki nim możesz poradzić sobie nawet w kryzysie, którego wcześniej nie dało się przewidzieć. Odłożone pieniądze są niezwykle ważną rzeczą – oprócz zapewnienia CI poczucia bezpieczeństwa, uratują Cię z nie jednej trudnej sytuacji.

Edukacja Finansowa

2021-07-28 16:11:00

Przewóz pieniędzy przez granicę.

Przewóz pieniędzy przez granicę. Wymiana walut przez kantor internetowy.

Przewóz środków płatniczych przez granicę

Każda osoba, która przekracza granicę innych państw powinna wcześniej zapoznać się z przepisami obowiązującymi na ich terytoriach. Dotyczy to przede wszystkim przepisów prawa przy odprawie celnej - w końcu nikt nie chce zakończyć swojej podróży już na przejściu granicznym bądź na lotnisku. Podróżni powinni szczególnie uważać na ilość więzionej przez siebie gotówki. Ile pieniędzy możesz zabrać ze sobą i czy konieczne jest ich zgłoszenie służbom celnym?

Edukacja Finansowa

2021-07-14 11:07:00

Banknoty i korzyści z ich posiadania

Banknoty, które warto kupić ich wartość. Kantor internetowy da Ci najlepszy kurs walut Banknoty, które warto kolekcjonować

Wartość banknotów uznawanych za kolekcjonerskie często kilkukrotnie przewyższa ich nominał. Unikatowym banknotem może być ten uznawany za wiekowy bądź taki, który został wydrukowany w malej ilości. Banknoty kolekcjonerskie często są drukowane z okazji rocznic różnych wydarzeń historycznych. Które są warte najmniej, a które najwięcej?

Edukacja Finansowa

2021-07-08 15:16:11

Zakładanie konta w zagranicznym banku

Zakładanie konta w zagranicznym banku. Wymiana walut przez kantor internetowy. Ogólne zasady tworzenia konta przez Internet za granicą są bardzo podobne do tych obowiązujących w Polsce. Należy wybrać bank, w którym chcemy założyć konto i zapoznać się z warunkami jego otworzenia i prowadzenia, a także wszelkimi opłatami, które możemy w związku z tym ponieść.

Edukacja Finansowa

2021-07-06 09:32:00

Jak założyć firmę w Czechach?

Jak założyć firmę w Czechach ? Jak założyć firmę w Czechach? Rodzaje działalności gospodarczej oraz formalności przy jej zakładaniu.

Czechy wprowadziły szereg udogodnień dla przedsiębiorczych – m.in. możliwość założenia firmy przesyłając dokumenty e-mailem oraz system podatkowy, który jest bardziej przejrzysty niż w Polsce. Prowadzenie księgowości firmy w tym kraju jest łatwe, bo stosuje się tam uproszczone formy rozliczania podatków i dochodów. Zakładanie firmy w Czechach jest uważane za zdecydowanie mniej uciążliwe i czasochłonne niż w Polsce, czy tak jest naprawdę?

Edukacja Finansowa

2021-07-05 08:30:00

Gdzie pojechać na wakacje w 2021 roku? Pomysły i porady.

Gdzie na wakacje ? Jaką walutę kupić ? Pandemia COVID-19 dała się we znaki szczególnie branży turystycznej, która dopiero teraz przeżywa odrodzenie. Coraz więcej osób planuje wakacyjne wyjazdy. Jak zorganizować wakacje? Gdzie pojechać?

Edukacja Finansowa

2021-04-08 13:08:00

Wymiana walut - waluty miękkie i waluty twarde

Waluta twarda kantor internetowy Czym jest waluta twarda ( hard currency ) ? 
Pojęcie waluty twardej w ekonomii zostało określone w ekonomii jako te będące łatwo
wymienialnymi oraz nie skrępowanymi kontrolą.

Edukacja Finansowa

2021-02-05 13:39:00

Uwaga na fałszywe oprogramowania.

Uwaga - fałszywe oprogramowanieZespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego ogłosił komunikat przestrzegający przed fałszywym oprogramowaniem, którego celem jest wykradzenie danych dotyczących logowania do internetowej bankowości.

Edukacja Finansowa

2021-02-01 11:32:00

Najlepsze aplikacje do kontrolowania własnych finansów.

Aplikacja do kontrolowania finansów Prawie wszyscy mamy opłaty, rachunki, czasami spontaniczne wydatki oraz niespodziewane koszty związane z naprawami lub remontami. Jak uporać się z domowymi finansami, by nie martwić się o pusty portfel pod koniec miesiąca.

Edukacja Finansowa

2021-01-28 12:56:00

Dwa dni dodatkowego urlopu. Warto rozważyć.

Oddajemy osoczeOd ubiegłego roku, kiedy chorzy na COVID-19 zaczęli wygrywać z tą chorobą, ogłaszane były wielokrotnie apele z prośbą o oddawanie osocza, które jest uważane za bardzo skuteczne lekarstwo przeciw koronawirusowi. Jednak w dalszym ciągu osocza jest w zbyt mało w centrach krwiodawstwa.

Edukacja Finansowa

2020-12-14 14:17:00

Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

MFW - zakres działalności. Międzynarodowy Fundusz Walutowy, MFW (ang. International Monetary Fund, IMF) jest to międzynarodową organizacją w ramach ONZ, która zajmuje się kwestiami stabilizacji ekonomicznej na świecie.

Edukacja Finansowa

2020-12-10 12:29:00

Wykresy walut.

Jak powstają wykresy walutWykresy walut odzwierciedlają wartość jednej waluty w stosunku do drugiej w danej chwili. Na osi pionowej mamy bowiem wartość wyrażaną w walucie kwotowanej, natomiast oś pozioma przedstawia czas. 

Edukacja Finansowa

2020-12-09 11:31:00

Aktualny Kurs Euro (EUR). Jak to rozumieć?

Co to znaczy aktualny kurs EURZ czego tak naprawdę wynika, że euro jest dziś o przykładowo 3 grosze droższe niż dzień wcześniej? Co powoduje wahania kursu i jak można je przewidzieć?.

Edukacja Finansowa

2020-12-07 15:07:00

Pojęcia: deprecjacja i aprecjacja.

Znaczenie w gospodarce deprecjacji oraz aprecjacji.Deprecjacja oznacza spadek wartości towaru lub dobra. Termin ten zazwyczaj używany jest w odniesieniu do spadku wartości waluty krajowej względem waluty zagranicznej w systemie płynnych kursów walut (deprecjacja pieniądza). Natomiast w systemie stałego kursu walutowego obniżanie wartości waluty krajowej nazywa się dewaluacją. Deprecjacja (dewaluacja) powoduje obniżenie siły nabywczej określonego pieniądza w rozliczeniach międzynarodowych.

Edukacja Finansowa

2020-12-07 12:34:00

Pojęcie: Konsolidacja.

Co oznacza pojęcie - konsolidacja.Konsolidacja jest słowem pochodząc od łacińskiego consolidatio – spojenie. Oznacza ono stan, który prowadzi do uzyskania wewnętrznej spójności grupy lub struktury. W literaturze krajowej często w przypadkach fuzji i połączeń przedsiębiorstw używane jest pokreślenie „procesy konsolidacyjne”. 

Edukacja Finansowa

2020-12-04 14:38:00

Systemy kursu walutowego.

Systemy kursów walutowychSystemy kursu walutowego to instytucjonalne warunki ustalania kursów walutowych. W ekonomii są 2 modelowe systemy. Pierwszy to system kursów stałych, a drugi to system kursów zmiennych (płynnych). 

Edukacja Finansowa

2020-12-04 14:24:00

Kursy walut.

Co wpływa na kształtowanie się kursów walu.tPod względem ekonomicznym kurs walutowy to cena, po której są wymieniane 2 waluty na rynku walutowym. Zależy on od  czynników ekonomicznych (stan gospodarczy, inflacja, zmiany stóp procentowych), politycznych (związanych z ryzykiem inwestycyjnym w związku wydarzeniami politycznymi w danym kraju), psychologicznych (kwestia zaufania do określonej waluty) oraz instytucjonalnych (interwencja państwa na rynku walutowym).

Edukacja Finansowa

2020-11-26 12:44:00

Co to jest mechanizm rynkowy?. Definicja: mechanizm rynkowy.

Rola mechanizmu rynkowego w gospodarceMechanizm rynkowy jest procesem, który obejmuje zespół zachodzących zależności przyczynowo-skutkowych między popytem, podażą oraz ceną w określonym przedziale czasowym.
Popyt konsumentów na towary i usługi oferowane przez producentów i dostawców usług powoduje kształtowanie się poziomu cenowego, akceptowalnego przez obie strony.

Edukacja Finansowa

2020-11-25 12:24:00

Kantor internetowy w trakcie pandemii COVID-19. Co poleca Tadek ?

Jaki kantor Tadek wybrał?Internetowy kantor okazuje się być idealnym rozwiązaniem w trudnym dla wszystkich okresie pandemii. Obostrzeżna epidemiczne spowodowały zmiany w naszym codziennych życiu. Waluty obce jako wartości dewizowe mogą być wymieniane poprzez kantor internetowy. Dlaczego to dobry pomysł ?

Edukacja Finansowa

2020-11-25 12:18:00

Co to są Dewizy? - Pojęcie Dewizy

Znaczenie dewiz w obrocie ekonomicznymW przeszłości termin dewizy oznaczał tytuł do otrzymania zapłaty z zagranicy w formie gotówkowej, a także reprezentujące taki tytuł instrumenty jak czeki czy weksle. Czeki i weksle były pierwszymi formami dewiz. Dzisiaj przeważają dewizy rozumiane jako należności na rachunkach w bankach zagranicznych.

Edukacja Finansowa

2020-10-22 13:42:00

Oszustwo na Blika

Oszustwo na BlikaGorzowscy policjanci w ostatnich dniach odnotowali liczne oszustwa za pomocą "Blika" połączone z włamaniem na konta profili społecznościowych. Niedawno przed oszustwami na "Blika" ostrzegała także zamojska komenda.

Edukacja Finansowa

2020-10-12 12:58:00

Czym jest silne uwierzytelnienie?

Silne uwierzytelnienie. Po co?.Strong customer authentication jest nowością wprowadzoną przez PSD II. Jest to obowiązek stosowania przez dostawców usług płatniczych mechanizmów tzw. silnego uwierzytelniania użytkownika. Silne uwierzytelnienie ma zapewniać wyższy poziom wiarygodności i odporności na fraudy (oszustwa).

Edukacja Finansowa

2020-07-01 11:28:00

Banknoty o nominale 500 złotych

NBP wprowadziło nowy nominał 500 złotych z dwóch powodów. Pierwszy to obniżenie kosztów emisji, a drugi to uzyskanie możliwości sprawniejszego zarządzania zapasem strategicznym banknotów przechowywanych przez polski bank centralny. Na dzień 29 czerwca 2020 roku stan banknotów o nominale 500 zł w obiegu wynosił 31 255 618 sztuk.