kantorekspert.pl

Edukacja Finansowa

Ustawy dla Frankowiczów - procedowanie w Sejmie (stan na październik 2018)
Opublikowano: 2018-10-15 10:36

Wg informacji od Tadeusza Cymańskiego (Przewodniczącego Podkomisji, zajmującej się projektami tak zwanych ustaw frankowych) ustawa o wsparciu kredytobiorców niezależnie od jej kształtu powinna zostać przyjęta przez Sejm do końca 2018 roku. Jednym z większych problemów dotyczących przygotowywanego projektu ustawy jest uregulowanie problemu banków w postępowaniu naprawczym. Jak oświadczył Tadeusz Cymański "cały czas jest pytanie, jak ująć w ustawie problem banków w postępowaniu naprawczym i czy zostawić, z całym ryzykiem prawnym, zapisy o wykorzystaniu składek liczonych od obliga, a nie od obliga samych kredytów trudnych".

Obecnie w Sejmie są 4 projekty ustaw dotyczących Frankowiczów. Ostatnie posiedzenie podkomisji odbyło się w marcu, natomiast w sierpniu tematem ustaw frankowych zajmowała się cała komisja finansów. Jak wynika z powyższego, kwestia pomocy Państwa dla Frankowiczów jest sprawą, odsuwaną w dalszym ciągu w czasie. Dlatego niezależnie od obietnic polityków samemu warto zadbać o swoje interesy. Monitorowanie rynku wymiany waluty jest podstawą kwestią, aby zaoszczędzić na wymianie waluty. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, obecnie najkorzystniej można wymieć walutę w kantorze online. W grupie liderów kantorów internetowych oferujących najkorzystniejsze kursy wymiany waluty jest Internetowy KantorEkspert.pl. Niezależnie od oferowania bardzo korzystnych kursów wymiany waluty KantorEkspert.pl standardowo realizuje transakcje w kilka minut.

Bezpieczeństwo w kantorach internetowych
Opublikowano: 2018-08-30 16:11

Kantory internetowe mają niekwestionowane zalety takie jak szybkość realizacji transakcji oraz atrakcyjne dla Klientów kursy wymiany waluty, co pozwala zaoszczędzić spore pieniądze w okresie np. roku. Na portalach internetowych kantorów online można wymienić walutę dużo taniej niż w bankach lub stacjonarnych kantorach. Z oczywistych względów bardzo ważną kwestią dla każdego klienta jest bezpieczeństwo. Każdy Klient chce być pewny, że swoje środki powierzył odpowiedzialnej i rzetelnej instytucji (firmie), która wywiąże się ze swoich zobowiązań terminowo i solidnie.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kantoru online?
Oczywiście warto sprawdzić wiarygodność tych instytucji.

Na swoich stronach kantory internetowe umieszczają pełną nazwę firmy wraz z numerami KRS, NIP, REGON i adresem. Należy również zwrócić uwagę na kwestie czysto techniczne. Przed adresem strony w wyszukiwarce powinien znajdować się przedrostek https://. Jest to tzw. połączenie SSL, które oznacza, że połączenie między serwerem kantoru i przeglądarką klienta jest szyfrowane. Takie zabezpieczenie daje nam pewność, że nikt nie będzie mógł śledzić naszej komunikacji ani zmienić numeru konta, który podajemy. Identyczny sposób szyfrowania stosują banki. Jest to istotne, gdyż taki system gwarantuje zabezpieczenie danych klientów i transakcji przed napaścią hakerów i wirusami. Oczywiście nie można zapominać o dodatkowych systemach, które wspomagają bezpieczeństwo, np. potwierdzenie wszelkich zmian na koncie dodatkowym hasłem lub SMS-em.

Należy także sprawdzić, jak długo kantor funkcjonuje na rynku. Długość działania kantoru z pewnością wpływa na poziom bezpieczeństwa. Ważną kwestią jest także czy kantor online dba o stałe podnoszenie poziomu jakości obsługi, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klienta. Odpowiedzialni właściciele kantorów internetowych wiedzą, że na zaufanie Klientów trzeba pracować latami, a fakt, że któryś z kantorów internetowych działa jako instytucja finansowa czy też jest spółką prawa handlowego, nie daje żadnej gwarancji rzetelności i bezpieczeństwa. Właściwe podejście i uczciwość nie powstaje z momentem przekształcenia podmiotu w instytucję finansową. Wszystko jest uzależnione od odpowiedzialnego podejścia osób zarówno od strony właścicielskiej, jak i ze strony pracowników zespołów zajmujących się obsługą Klientów.

Ponadto Firmy (instytucje) świadczące usługi wymiany walut online są zobowiązane spełniać szereg warunków, aby zapewnić swojej działalności maksymalne bezpieczeństwo. Kantory internetowe muszą funkcjonować zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, która wymusza na nich szereg zabezpieczeń, m.in. identyfikację klientów, a także weryfikację tych danych na podstawie odpowiednich dokumentów tożsamości. Taka procedura podnosi poziom bezpieczeństwa usług oferowanych przez kantory online. Dodatkowym atutem są cerytfikaty przeznawane przez niezależne istytucje, które świadczą o rzetelności, wiarygodności płatniczej. 

Wszystkie powyższe standardy spełnia funkcjonujący na rynku wymiany walut od ponad 10 lat KantorEkspert.pl, który posiada wpis do rejstru działaności kantorowej nadawany przez NARODOWY BANK POLSKI.  Internetową platformę wymiany waluty KantorEkspert.pl prowadzi od ponad 4 lat i od tego czasu z jej usług korzystają tysiące zadowolonych Klientów, którzy cenią sobie zarówno szybkość realizacji transakcji przeprowadzanych w kilka minut, jak i oferowanie jednych z najlepszych na polskim rynku kursów wymiany waluty.

 

Finansowe pułapki za granicą
Opublikowano: 2018-07-03 17:55

Sytuacji, w których możemy narazić się na niepotrzebne koszty jest sporo. Pytanie — jak zabezpieczyć się przed pobieraniem podwójnej prowizji za wypłaty w zagranicznych bankomatach oraz jak uniknąć wysokich kosztów przewalutowania. Takie i inne pułapki czekają zwłaszcza na turystów, którzy wybierają się na wakacje za granicą. Jak sobie radzić i na co uważać, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów?

1. Wszyscy powinni zwrócić szczególną uwagę podczas korzystania z zagranicznych bankomatów. Możemy wówczas zapłacić dwie prowizje za wypłatę waluty. Jedna to standardowa opłata naliczana przez nasz bank. Drugą może obciążyć nas bankomat. Należy pamiętać, że jeśli trafimy na takie urządzenie, to poinformuje ono nas o wysokości opłaty. Będziemy mogli zdecydować czy skorzystać z usługi, czy na przykład poszukać innego bankomatu. Warto zatem pamiętać o tym, aby dokładnie czytać komunikaty, które wyświetla bankomat, gdyż może się okazać, że za wypłatę zapłacimy dużo więcej niż nam się wydawało.

2. Wynajem samochodu z użyciem karty kredytowej. Należy pamiętać, że wynajmując samochód za granicą, są wymagane zabezpieczenia w postaci blokady określonej kwoty na karcie kredytowej. Ponadto nie wszystkie karty płatnicze będą zaakceptowane. Dlatego należy się upewnić w banku wydającym daną kartę, jakich rozliczeń będzie można dokonywać przy jej użyciu.

I jeszcze jedno, należy pamiętać o odpowiednio wysokim limicie na karcie, który powinien uwzględniać środki na zabezpieczenie płatności takich jak koszty hotelu, różnych usług związanych z wypoczynkiem oraz posiadanie rezerwy na nieprzewidziane wydatki (tutaj dobrym rozwiązaniem jest posiadanie gotówki w walucie danego kraju, w którym są spędzane wakacje a którą można najkorzystniej wymienić w kantorze internetowym).

3. Koszty przewalutowania są też pułapką, w którą wpada znaczna część osób korzystających z rozliczania się kartą za granicą. Płacąc kartą należy pamiętać o zasadach związanych opłatami za usługi, które zostaną pobrane przez bank oraz przez organizację płatniczą. Taki koszt może wynosić nawet 10% od transakcji. Można tego uniknąć, gdy będąc w kraju strefy euro zapłacimy kartą walutową powiązaną z kontem w euro. Konto powinno być zasilone w walutę wymienioną, najlepiej w kantorze online, z racji oferowania najkorzystniejszych kursów wymiany walut. Należy szczególnie uważać na kwestię  podwójnego przewalutowania. Dotyczy to zwłaszcza płatności dokonywanych kartą walutową. Jeżeli sprzedawca bez pytania przeliczy nam kwotę w euro na złote po swoim kursie, a następnie nasz bank z powrotem na euro, to koszt takiego podwójnego przewalutowania może wynieść nawet kilkanaście procent wartości transakcji. Trzeba uważnie przyglądać się jak wykonywana jest np. operacja rozliczenia za zakup towarów. Należy zwrócić uwagę czy na zagraniczym terminalu wyświetli się kwota w złotówkach. Jeżeli tak, będzie to znak, że kwota płatności będzie przewalutowana dwa razy. Najlepiej wtedy zrezygnować z płacenia kartą i zapłacić gotówką wymienioną w kraju za pośrednictwem, chociażby KantorEkspert.pl, który oferuje jedne z najlepszych warunków wymiany walut.

Kantory internetowe dla firm
Opublikowano: 2018-06-29 12:13

W dzisiejszym świecie dynamicznie zmieniających się uwarunkowań rynkowych, jednym
z najważniejszych elementów decydujących o sukcesie lub porażce Firmy jest posiadanie płynności finansowej. Oznacza ona zdolność operacyjną przedsiębiorstwa w zakresie wywiązywania się ze swoich zobowiązań oraz umożliwia realizację zaplanowanych założeń.

Duże Firmy na rynku krajowym korzystają z usług bankowych pozwalających na szybką wymianę waluty po preferencyjnych kursach dedykowanych dla dużych podmiotów gospodarczych, zwłaszcza
o znaczeniu strategicznym dla poszczególnych banków.

Średnie i małe Przedsiębiorstwa znajdują się w tym zakresie w zupełnie innym położeniu. Ich pozycja przetargowa w negocjacjach z bankami jest słaba. Firmy te często spotykają się z twardym stanowiskiem banków w kwestii negocjacji warunków współpracy. W dobie bezwzględnej konkurencji takie kwestie jak finansowa elastyczność oraz płynność finansowa mają ogromne znaczenie w drodze po sukces. Marże uzyskiwane na sprzedaży, wyprodukowanych produktach lub kupionych towarach są z roku na rok coraz mniejsze. Optymalizacja w zakresie ponoszonych kosztów operacyjnych, jak i finansowych jest praktycznie priorytetem dla wszystkich Firm walczących nie tylko o dynamiczny rozwój, ale też o przetrwanie. Jednym z istotnych elementów szukania optymalizacji w pozycjach kosztowych jest możliwość wymiany waluty, po bardzo dobrych kursach. Warto zaznaczyć, że bardzo duże znaczenie, jeżeli chodzi o przewalutowanie ma także czas realizacji takiej wymiany.

Idealnymi partnerami biznesowymi dla średnich i małych firm w tym zakresie są kantory internetowe. Biorąc pod uwagę specyfikę działalności, kantory online oferują korzystne kursy już przy relatywnie niewielkich kwotach wymiany. W grupie liderów pod względem najkorzystniejszych kursów wymiany waluty znajduje się KantorEkspert.pl. Proces realizacji wymiany waluty w tym kantorze internetowym trwa średnio 9 minut.

Dlaczego biznes online
Opublikowano: 2018-06-20 18:48

Czas globalizacji, dominacji Internetu oraz dużej zmienności reguł w sferze finansowej wymusza określone zachowania skłaniające do optymalizacji działań w zakresie szukania najkorzystniejszych ofert czy warunków współpracy.

W dzisiejszym świecie barier handlowych jest bardzo mało. Komunikacja z osobami czy firmami oddalonymi o tysiące kilometrów nie stanowi żadnego problemu. Jedna wiadomość e-mail czy powoduje dokonanie zakupów w innej części kontynentu lub świata. Wystarczy mieć założone konta bankowe w odpowiedniej walucie oraz skorzystać z narzędzi, jakie dają nam banki w zakresie internetowej obsługi kont.

Kupowanie przez Internet jest często tańsze niż w tradycyjnych systemach sprzedaży detalicznej, wliczając w to duże sieci handlowe. Sieci handlowe mimo korzystania z efektu skali np. w sferze zakupów, skutecznie negocjują obniżanie cen zakupu na towary od dostawców. Nie są jednak w stanie znacząco obniżyć kosztów operacyjnych (wynagrodzenia pracowników, utrzymanie infrastruktury sieci handlowej, działania marketingowe). W celu uzyskania odpowiedniej rentowności, zgodnej
z oczekiwaniami organów właścicielskich, zmuszone są zachować określony wskaźnik marży na towarach handlowych.

Wysokie koszty działalności są jedną z przyczyn słabnącej pozycji tradycyjnych kanałów dystrybucji. Tracą one w szybkim tempie swoje udziały w rynkach sprzedaży detalicznej, na rzecz transakcji dokonywanych w sklepach internetowych. Ponadto, większość sieci handlowych wciąż nie podejmuje ostatecznych decyzji w zakresie polityki dystrybucyjnej, jaką należy obrać w najbliższej przyszłości, próbując sobie odpowiedzieć na jedno pytanie-jak połączyć sprzedaż w kanałach tradycyjnych ze sprzedażą internetową. Głównym powodem, dla którego to pytanie wciąż pozostaje aktualne, jest kwestia rentowności detalicznych jednostek stacjonarnych. Jednostki te do prawidłowej obsługi klienta wymagają nakładów finansowych, adekwatnych do skali działalności. Jednocześnie sprzedaż internetowa prowadzona przez własną sieć pozostaje w sferze konfliktu bezpośrednich interesów, szczególnie w odniesieniu do jednostek handlowych prowadzonych w formie innej niż własność sieci.
W ostatnich latach wewnętrzne sprzeczności interesów w sieciach są jedną z przyczyn prawdziwego boomu firm wyspecjalizowanych w sprzedaży internetowej, oferujących szeroki przekrój towarów różnych marek.

Mimo tego, że nie widzimy przedmiotów na żywo, nie możemy ich dotknąć, przetestować lub przymierzyć to i tak decydujemy się na ich zakup, ze względu na atrakcyjną ofertę cenową lub szeroki wybór. Część konsumentów przed zakupem odwiedza salon, w którym może znajdować się towar będący w kręgu zainteresowania i dokonuje wstępnej selekcji.

Przy dokonywaniu transakcji przez Internet w zagranicznych sklepach płaciliśmy zazwyczaj kartą kredytową lub przelewem bankowym, ze względu na inną walutę obowiązującą w tych państwach.
Oba te sposoby skutkowały zazwyczaj otrzymaniem przez nas niekorzystnych kursów wymiany walut oferowanych przez banki. Wpływało to na opłacalność całego przedsięwzięcia. Dlatego istotne jest, aby znaleźć alternatywną ścieżkę dostępu do waluty po najkorzystniejszych kursach.

Poza bankami, od wielu lat na rynku funkcjonują instytucje oferujące tak samo, jak one, usługę wymiany walut. Tymi podmiotami są kantory internetowe. Należy się jednak dokładnie przyjrzeć ich ofercie (chodzi głównie o dodatkowe prowizje czy promocje dotyczące wymiany od pewnej kwoty). Jednym z internetowych kantorów, który ma bardzo atrakcyjne kursy wymiany walut (bez opłat ukrytych) i szybki czas realizacji transakcji jest KantorEkspert.pl. Krótki czas realizacji transakcji to dla KantorEkspert.pl. w zasadzie standard. Jedynym czynnikiem, którym może wpłynąć na wydłużenie tego procesu, jest opóźnienie w działaniu bankowych systemów operacyjnych.

KantorEkspert.pl. jest firmą stale rozwijającą się, opierającą swoją strategię rozwoju na satysfakcji Klientów wynikającej z dokonywania transakcji wymiany walut.

Edukacja finansowa dziecka
Opublikowano: 2017-11-21 15:12

Najszybciej dzieci uczą się przez obserwację i naśladowanie. Jest to naturalny proces przyswajania wiedzy, więc zapisujemy malucha na basen, aby nauczył się pływać, na angielski, aby mógł rozmawiać z obcokrajowcami więc należałoby również zadbać o jego edukację finansową. Najlepszym przykładem dla dzieci są rodzice więc to na nas spada odpowiedzialność za to, jak nasz potomek będzie funkcjonował w przyszłości.
Edukację finansową dziecka najlepiej jest rozpocząć, gdy zaczyna mieć swoje potrzeby. Najlepszym sposobem, aby przekazać dziecku szacunek do pieniądza jest oczywiście postawa rodziców, ale warto również wyznaczyć pewne zasady:

* bądźmy konsekwentni
My dorośli często odpuszczamy postanowienia co do odkładania pieniędzy. Mówimy, że będziemy odkładać miesięcznie niewielką sumę z założeniem, że za pół roku kupimy sobie nowy telefon a tymczasem za tydzień chwalimy się nowym telefonem. Dlaczego? Ponieważ dostaliśmy wypłatę, bo nas stać, bo nie chce nam się czekać. Jeśli my dorośli nie mamy zahamowań przed wyciągnięciem pieniędzy z bankomatu nie możemy oczekiwać, aby miała je nasza pociecha. Oczywiście skorzysta z własnego bankomatu- czyli portfeli rodziców.

* ufajmy
Jeśli podjęliśmy decyzję o kieszonkowym, to nie powinniśmy ingerować w to, na co dziecko chce je przeznaczyć. Chce wydać całe pieniądze na grę? Oczywiście nie ma problemu! Pozwól mu to zrobić, niech przekona się jak długo trzeba czekać na kolejny przypływ gotówki. Następnym razem dwa razy się zastanowi, zanim wyda pieniądze.

* nie zabieraj
Zastanów się jakbyś się czuł, gdyby twój szef powiedział:słuchaj Krzysiek, zapomniałeś wczoraj zrobić to i to w związku z tym wypłaty nie będzie”. Każdy może o czymś czasem zapomnieć a dziecko tym bardziej ma do tego prawo. Nie straszmy więc, że nie dostanie kieszonkowego, jeśli zapomni zaścielić łóżko.

*system premiowy
Nic tak w pracy nie cieszy, jak premia. Niespodziewane pieniądze za dobrze wykonaną pracę. Dziecko też będzie chętniej współpracować, jeśli kilka razy dostanie bonus.

* negocjujmy
Praca za niższe wynagrodzenie niż oczekiwałeś może zdemotywować. Spróbujmy porozmawiać z dzieckiem czego od Ciebie oczekuje a Ty określ, na jaką kwotę kieszonkowego pozwala Ci budżet. Spotkajcie się w połowie drogi taka metoda nauczy dziecko negocjowania i walki o swoje.

* pamiętamy, aby kieszonkowe było adekwatne do potrzeb
Jeśli dziecko miałoby wydawać kieszonkowe wyłącznie na słodycze kwota 10 złotych brzmi wystarczająco. Naszym zadaniem jednak jest nauczyć dziecko zarządzać otrzymanymi pieniędzmi. Jeżeli jednak wymarzony cel jest dość drogi i pewne jest, że trzeba będzie długo zbierać pieniądze dziecko może stracić po drodze motywację i straci swoje oszczędności na niepotrzebne artykuły. Świetnym rozwiązaniem w tej sytuacji może okazać się współfinansowanie marzeń naszej pociechy np. jeśli dziecko zdoła odłożyć 100 złotych drugie tyle dokładają rodzice.

* ustalamy konieczne wydatki
Dzieci często nie odróżniają prawdziwych potrzeb od zachcianek. Opłaty za rachunki są kompletną abstrakcją. Dobrym rozwiązaniem jest wskazanie opłat koniecznych z zaznaczeniem jak najszybszej realizacji. Oczywiście nie zmuszamy dziecka, aby dokładało się nam do czynszu, ale np. raz w miesiącu może kupić pokarm dla królika.

* rozmawiamy
Nie wtrącamy się w wydatki dziecka jednakże musimy mu uświadomić konsekwencje podejmowanych decyzji. Jeśli po raz kolejny zapyta, czy może kupić zabawkę, odpowiedzmy, że to jego pieniądze i może je wydać, na co zechce. Jednak należy zaznaczyć, że wtedy znacznie dłużej będzie odkładał na wymarzone zakupy.

* bawmy się
Nauka przez zabawę najlepiej przemawia do wyobraźni dziecka. Spróbujmy zamienić się z naszym dzieckiem rolami. Niech ono będzie rodzicem a rodzic dzieckiem.

 

Sposób na szybką realizację przelewów.
Opublikowano: 2017-11-14 15:58

Bardzo często zdaża się, że w ostatniej chwili przypominamy sobie o niezapłaconej racie kredytu. Więc szybko logujemy się do naszego banku i dokonujemy przelewu. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, reszta należy do banku. Teraz zaczynają się wątpliwości kiedy środki zostaną zaksięgowane i kiedy wpłyną na rachunek odbiorcy.

Otóż za wszystko odpowiedzialny jest Elixir. System Elixir oznacza nic innego jak to, że banki mają sesje przychodzące i wychodzące. W dni robocze w systemie Elixir odbywają się trzy sesje rozliczeniowe, co znacznie usprawnia przesył środków pomiędzy bankami. Taki przelew jest realizowany w ciągu kilku godzin. Wysyłając środki przelewem Elixir przed południem  jeszcze tego samego dnia znajdą się na wskazanym rachunku. Natomiast dokonując przelewu popołudniem środki zostaną zaksięgowane na rachunku odbiorcy rano następnego dnia roboczego. System działa w Polsce pod nadzorem Krajowej Izby Rozliczeniowej ale niestety wiele instytucji nie przestrzega godzin wyznaczonych przez KIR.

Niestety każdy bank może ustalić indywidualny czas zamykania sesji wejściowych co naturalnie pomaga zapanować nad płynnością finansową. Niestety takie rozwiąznie nie jest korzystne dla klientów ponieważ przelew może zostać zrealizowany z opóźnieniem jeśli został wykonany po zamknięciu sesji. Poniżej  przykładowa tabela sesji bankowych:

 

                          Sesja wychodząca               Sesja przychodząca  

                    1 sesja   2 sesja   3 sesja

PKO BP        8:00      11:45     14:30            11:30   15:00   17:30

Alior              8:20      12:20     15:10            11:00   15:00   17:00 

Raiffeisen     8:00      12:15     15:00            11:30   15:15   18:00

mBank          5:55      9:55       13:25           11:30   15:15   18:00   

źródła: strony odpowiednich banków. KantorEkspert.pl nie ponosi odpowiedzialności za aktualność prezentowanych danych

 

Aby przyspieszyć transfer pieniędzy należy pamietać o 3 kwestiach:

* pamietamy o terminach sesji. Jeśli zdążymy przed pierwszym zamknięciem sesji jest szansa że środki trafią do odbiorcy jeszcze tego samego dnia.

* pamiętamy o dniach wolnych i świętach. Co prawda handel nigdy nie odpoczywa ale przelewy są realizowane w dni robocze.

* niektóre banki wprowadziły Elixir Express czyli możliwość natychmiastowego przelewu środków. Działa to jednak tylko wtedy gdy nasz bank i bank odbiorcy obsługuje przyspieszone transfery.

 

Rodzaje przelewów
Opublikowano: 2017-10-25 15:07

Każdy kraj ma własny system przelewów. Działają one w kraju ale niestety najczęściej nie mają możliwości przesłania środków za granicę.

Najpopularniejszym przelewem w naszym kraju jest Elixir- przelew złotówkowy. System Elixir oznacza nic innego jak to,że banki mają sesje przychodzące i wychodzące. W dni robocze w systemie Elixir odbywają się trzy sesje rozliczeniowe, co znacznie usprawnia przesył środków pomiędzy bankami. Taki przelew jest realizowany w ciągu kilku godzin. Wysyłając środki przelewem Elixir przed południem  jeszcze tego samego dnia znajdą się na wskazanym rachunku. Natomiast dokonując przelewu popołudniem środki zostaną zaksięgowane na rachunku odbiorcy rano następnego dnia roboczego.

Dla waluty euro powinniśmy wybrać przelew europejski -SEPA (Single Euro Payment Area) Strefa Jednolitego obszaru płatniczego w euro. Oznacza to, iż w krajach UE obowiązują te same zasady wykonywania płatności w tej walucie. Wszystkie kraje obowiązuje jednakowa procedura realizacji takiego przelewów.
Przelew SEPA to  przede wszystkim oszczędność czasu,  ponieważ wewnątrz strefy euro jest realizowany w ciągu 1-2dni  roboczych. Bardzo podobnie jak jak zwykle przelewy krajowe. Pomijając przelewy zagraniczne w innych walutach gdzie na pieniądze trzeba czekać nawet do kilku dni.
Przelew SEPA to także znane koszty. Koniec z gigantyczną prowizją banku osoby wysyłającej, prowizją korespondenta i banku odbiorcy. KantorEkspert.pl  realizuje przelewy wyłącznie w kraju    i jest to koszt 5 zł  do banków niewspółpracujących natomiast do banków partnerskich jest całkowicie darmowy.
Przelew SEPA to także gwarancja, że odbiorca otrzyma dokładnie taka kwotę jaka została przelana. 
Nie ma możliwości potrącania środków z przesyłanej kwoty przez banki pośredniczące.

Dane jakie potrzebujemy do dokonania przelewu zagranicznego to numer rachunku oraz IBAN odbiorcy.
Jeśli wysyłamy pieniądze z zagranicznego rachunku do banku w Polsce IBAN ma postać:
PL-- ---- ---- ---- ---- ----- ---- 
Co oznacza ten skrót?
 PL- kod kraju i pełny 26 cyfrowy numer rachunku. Nie zapominajmy, że IBAN banku zagranicznego  może być krótszy lub zawierać litery. Można go znalezc w szczegółach konta w serwisie bankowości elektronicznej lub zapytać w oddziale banku.

Standardowo przelewy SEPA są wysyłane trybem SHA, oznacza to rozłożenie kosztów na nadawcę i odbiorcę. Mówiąc koszty mamy na myśli dwie opłaty. Opłata za wysłanie przelewu  a druga koszty banków pośredniczących. Przelew zagraniczny zwykle zanim dotrze do odbiorcy trafia najczęściej do banków pośredniczących. Zależy to oczywiście od umów jakie banki mają między sobą. Klienci najczęściej wybierają tą opcję, ponieważ koszty przelewu płaci nadawca, natomiast odbiorca ponosi ewentualne koszty pośredników .
Rzadziej wybieraną opcją przelewu jest tryb OUR. Oznacza to, że koszty przelewu ponosi nadawca.

 

Jak korzystnie płacić za granicą? Kartą czy gotówką?
Opublikowano: 2017-07-20 13:18

Sezon wakacyjny w pełni. Planując wyjazd za granicę każdy z nas, zastanawia się gdzie pojechać, jakim środkiem transportu dotrzeć na miejsce czy też, w którym hotelu wynająć pokój. Są to podstawowe dylematy, przed którymi stajemy w takiej sytuacji. Kolejną bardzo ważną kwestią, którą powinniśmy przemyśleć, jest sposób, w jaki będziemy płacić podczas naszego wyjazdu.
Karta czy gotówka? - Jest to stały dylemat towarzyszący osobom planującym wyjazd za granicę. Tak postawione pytanie jest pewnym uogólnieniem, ponieważ w zasadzie mamy do wyboru trzy sposoby płatności, którymi są: płatność gotówką, płatność kartą złotową oraz płatność kartą walutową. Zaletą płatności gotówką jest z pewnością to, że aby się rozliczyć, nie potrzebujemy dostępu do terminali płatniczych. A więc możemy w ten sposób płacić wszędzie, także w takich miejscach jak bazar gdzie zazwyczaj nie możliwe jest zapłacenie kartą. Należy jednak być świadomym niedogodności i zagrożeń, które wiążą się z tym sposobem płatności. Są one spowodowane koniecznością przewożenia ze sobą dużej ilości gotówki. Narażamy się w ten sposób na kradzież. O ile skradzioną kartę możemy zablokować, zapobiegając stracie pieniędzy, o tyle utracona gotówka najczęściej przepada bezpowrotnie. Kolejną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę jest trudność w oszacowaniu, ile pieniędzy będzie nam potrzebne. Zdarzyć się może więc sytuacja, kiedy zabraknie nam funduszy i będziemy zmuszeni wypłacić pieniążki z bankomatu, ponosząc przy tym dodatkowe koszty przewalutowania lub odwrotnie, zostanie nam trochę gotówki, lecz tak mało, że nie będzie się opłacało wymieniać jej w kantorze.

Następną możliwością, jaką możemy wykorzystać przy rozliczaniu się za granicą, jest karta złotowa. Karta jest o wiele bezpieczniejsza od gotówki z racji tego, że istnieje możliwość jej zablokowania. Tutaj musimy pamiętać, że nasze pieniądze zostają przewalutowane po kursie obowiązującym w banku. Przewalutowanie w banku jest często znacznie droższe niż wymiana pieniędzy w kantorze stacjonarnym, nie mówiąc już o kantorze internetowym, gdzie kursy są najlepsze. Korzystając z karty złotowej, tracimy pieniądze. Sytuacja przedstawia się jeszcze gorzej, gdy korzystamy z bankomatów. Banki często pobierają za to dodatkową, wysoką prowizję.

Kolejną rozważaną przez nas możliwością jest płatność kartą walutową. Ta opcja wydaje się najlepsza. Wyjeżdżając za granicę warto wyrobić sobie kartę walutową w walucie obowiązującej w państwie, do którego się udajemy. Jak zasilić konto walutowe? Mamy dwie możliwości. Pierwszą jest przelanie pieniędzy z konta złotówkowego na walutowe po obowiązującym kursie banku. Drugą, jeśli posiadamy otwarte dwa konta, złotówkowe i walutowe, jest możliwość wymiany pieniędzy po bardzo dobrym kursie w kantorze internetowym. Możemy w ten sposób zaoszczędzić niemałą kwotę z racji tego, że jak już wcześniej wspomnieliśmy, kursy w bankach są wyższe niż te w kantorach internetowych. Mało tego, czasami banki naliczają dodatkową opłatę za przewalutowanie. Ten sposób wymiany jest bardzo wygodny, gdyż możemy ją dokonać zaledwie w kilka chwil, nie ruszając się z domu. Oszczędzamy więc nie tylko nasze pieniądze, ale też i czas. Ile możemy zaoszczędzić możemy sprawdzić za pomocą kalkulatora walutowego. Tę samą procedurę możemy bez problemu wykorzystać w sytuacji, gdy podczas wyjazdu zabraknie nam środków na koncie. Warto jednak przed wyjazdem dowiedzieć się, jaki typ płatności jest preferowany w danym kraju. W takich państwach jak Niemcy czy Szwecja bez problemu wszędzie zapłacimy kartą, natomiast w Egipcie czy Tunezji, poza kartą walutową, potrzebne nam będzie trochę gotówki do płacenia w małych sklepikach czy na targu.

  

Agencje ratingowe dziś.
Opublikowano: 2017-05-24 15:13

Inwestorom coraz trudniej jest samodzielnie ocenić ryzyko inwestycji. Potrzebują więc niezależnych i wyspecjalizowanych doradców, którzy wykonają te prace za nich. Takimi doradcami są agencje ratingowe, które systematycznie znajdują się pod ostrzałem krytyki ekonomistów.

Agencje ratingowe dziś.

Agencje są prywatnymi instytucjami zajmującymi się oceną wiarygodności finansowej podmiotów chcących pozyskać kapitał z rynku np. państw, banków.Pozyskanie kapitału należy rozumieć jako zaciąganie kredytów lub pożyczek, ale także emisje akcji i obligacji.Agencje ratingowe dokonują oceny ryzyka jakie wiąże się z różnymi instrumentami finansowymi. Oceną wiarygodności podmiotu, dokonywanej przez agencje jest tzw. rating.Najlepszy, jaki można uzyskać w perspektywach długoterminowych to AAA, niższy jest AA+, następnie AA, AA-, A+, A, A-, BBB+, BBB i tak do najniższego, czyli D.Pomiędzy AAA-BBB mówimy o poziome inwestycyjnym, od BB+do D o poziomie spekulacyjnym. Można się jednak spotkać z inną skalą w zależności od agencji ratingowej.Oceny wystawiane mają dla podmiotów, które je otrzymują ogromne znaczenie. Mówiąc prościej jeśli spółka otrzyma oceną AA, to ma szansą na zdobycie kapitału rynkowego niższym kosztem, niż firma legitymująca się ratingiem BBB+.

Trzej giganci.
Fitch Ratings- amerykańska agencja ratingowa założona w 1913 roku początkowo była wydawnictwem książkowym.
Jego twórca John Knowles Fitch przejął rodzinną drukarnię od ojca. Postanowił publikować dane statystyczne dotyczące finansów. Był pionierem stworzenia systemu oceniającego zdolność kredytową firm.
Standard and Poors- Henry Varnum Poor był analitykiem finansowym.Założył więc firmę H.V. and H.W. Poor Company, która miała zajmować się badaniem i publikacją danych rynkowych. Po śmierci Poora firma połączyła się ze Standard Statistics inna spółka zajmującą się analizą danych finansowych.
Moody's- John Moody założył Corporation Moody'ego w 1909 roku. Początkowo była to firma świadcząca usługi finansowe.Moody's jako pierwszy z „Wielkiej Trójki” wprowadził ocenę wiarygodności państw i pierwszą firmą, która zaczęła analizować wiarygodność obligacji rządowych.

Jak działają agencje ratingowe?
Agencje ratingowe mogą oceniać wiarygodność finansową podmiotów na ich prośbę lub z własnej inicjatywy. W pierwszym przypadku firma zainteresowana posiadaniem ratingu musi wybrać agencję, podpisać z nią umowę dostarczyć dokumenty finansowe, czasem nawet te niejawne.
W drugim zaś przypadku rating ustala się na podstawie dostępnych publicznie informacji. Dziś w zasadzie niemożliwe jest sprzedanie aktywów na rynku bez opinii agencji ratingowej. Wiele wątpliwości budzi fakt, że klient agencji jest jednocześnie ocenianym przez nią podmiotem.
Moody's, Standard&Poor’s oraz Fitch opanowały 95% światowego rynku usług ratingowych, czego skutkiem jest wysoka cena wydawanych ratingów, którą państwa i przedsiębiorstwa muszą płacić.

Agencje ratingowe a kryzys.
Fitch Ratings, Moody's, Standard & Poor’s, wywarły tak ogromny wpływ na kształt nastrojów inwestorów, że zostały oskarżone o wywołanie lub chociaż współodpowiedzialność za światowy kryzys w 2007 roku.
W przypadku kryzysu trudno mówic, aby takie wydarzenie spowodowane było jedną lub paroma firmami.
Rynek kapitałowy jest zbyt skomplikowany i raczej kryzys był sumą wielu czynników. Agencje ratingowe wpływają na decyzje inwestorów w znacznym stopniu a ponoszą jedynie odpowiedzialność wizerunkową. Wszystko jest w porządku jeśli inwestorzy, kierując się ratingami osiągają zyski natomiast w sytuacji strat odpowiedzialność przerzucana jest na agencje ratingowe.
Przed kryzysem agencje utrzymywały bardzo wysoką ocenę dla bardzo ryzykownych CDO’sów (instrumenty inwestycyjne oparte o kredyty hipoteczne, dla których istniało duże ryzyko niespłacalności). Inwestorzy, kierując się ratingami bardzo chętnie lokowali środki w CDO’sach.
Banki, które również zarabiały na CDO’sach rekompensowały sobie tym sposobem ryzyko zwiększonej niespłacalności kredytów hipotecznych.
Zyski również wpływały na rynek nieruchomości. Branża budowała i sprzedawała kolejne domy. Taka sytuacja nie mogła trwać w nieskończoność. Rynek kapitałowy musiał runąć a wraz z nim musiały upaść niektóre banki.
Inwestorzy, którzy zaufali agencjom ratingowym stracili na CDO’sach krocie. Kryzys bardzo szybko stał się globalny.
Wysuwa się tylko jedna nauka -aby do ocen ratingowych podchodzić z większym dystansem i zdrowym rozsądkiem. Nie są one wyrocznią a poniesionych strat przez inwestorów nigdy nie zwrócą. Suma braku odpowiedzialności i wpływ ocen ratingowych na rynek finansowy jest poważnym zagrożeniem.

Agencje ratingowe w Polsce.
Największa agencja ratingowa w Polsce to EuroRating została założona w 2007 roku. Koncentruje się na ocenie wiarygodności firm z Europy Środkowej i Wschodniej. Na stronie agencji znajdziemy m.in. ratingi banków, funduszy i firm. Dość prężnie rozwija się również poznańska agencja INC Rating.
Pojawiają się również informacje, że pod nadzorem rządu polskiego powstanie Polska Agencja Ratingowa stworzona przez Giełdę Papierów Wartościowych, Polskiego Funduszu Rozwoju i Biura Informacji Kredytowej.

 

Nowy banknot 50 euro od 4 kwietnia 2017
Opublikowano: 2017-04-11 15:14

 

Europejski Bank Centralny wprowadził do obiegu unowocześniony banknot 50 euro. Posiada nową szatę graficzną a także nowe zabezpieczenia, aby utrudnić fałszerstwo.

Reinhold Gerstetter berliński grafik jest pomysłodawcą nowego banknotu.
W nowych wzorach uwzględniono kraje, które przystąpiły do Unii po 2002 roku. Obecnie mapa Unii obejmuje również Cypr i Maltę. Słowo „euro” zapisane jest nie tylko jak dotychczas łaciną i greką, ale i cyrylicą a skrót EBC występuje w dziesięciu, a nie jak wcześniej w pięciu językach.Stare banknoty, których jest na rynku około 9 mld będą stopniowo wycofywane z obiegu. Banknot 50 euro jest najczęściej używanym nominałem i stanowi 46% wszystkich banknotów używanych w strefie euro. Ponieważ jest to najpopularniejszy banknot EBC postanowił zwiększyć zabezpoieczenia, a także wprowadzić kilka nowości. W górnej części banknotu znajduje się hologram z okienkiem, które pod światło staje się przezroczyste i ukazuje twarz Europy -postaci mitologicznej. Widać to na obu stronach banknotu. Ta sama twarz widnieje również na znaku wodnym. Kolejnym zabezpieczeniem jest szmaragdowa liczba, czyli wartość nominału, które oglądane pod kątem wygląda jakby przesuwało się po nim światło. Z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku dodano nowe elementy wyczuwalne w dotyku umieszczone na krawędziach banknotu.

Innymi ale mnie widocznymi zabezpieczeniami są elementy mikrodruku (napisy do odczytu pod lupą) a także specyficzny widok w podczerwieni. Widać wówczas tylko szmaragdową cyfrę, część dużego oznaczenia nominału, prawą stronę głównego motywu i srebrny pasek.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest wykorzystanie światła UV. Podświetlony banknot ukazuje na stronie przedniej gwiazdy na fladze Unii i koła świecące na żółto, zaś większe gwiazdy i kilka innych elementów  na pomarańczowo lub żółto. W środkowej części banknotu widać duży symbol €.

 

Płatność firmowa powyżej 15 tys. zł przez rachunek.
Opublikowano: 2016-12-15 11:50

Od 1 stycznia 2017 roku firmowe płatności powyżej 15 tys. złotych będą musiały być dokonywane za pośrednictwem rachunku bankowego.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw o PIT i CIT oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
Celem zmian jest obniżenie limitu płatności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, które mogą być dokonywane poza rachunkiem płatniczym oraz powiązanie obowiązku dokonywania przez przedsiębiorców płatności poprzez rachunek bankowy ze strefą rozliczeń podatkowych.

Do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wprowadzono zmiany, zgodnie z którymi dokonywanie i przyjmowanie płatności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej następuje za pośrednictwem rachunku bankowego w każdym przypadku gdy jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności przewyższa 15 tys. zł. Transakcje w walucie obcej będą przeliczane na złotówki wg średniego kursu walut wskazanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień dokonania transakcji.

Płatność powyżej 15 tys. złotych bez rachunku nie będzie zaliczana do kosztów uzyskania przychodu.

"Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, podatnicy nie będą mogli zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kosztu w tej części, w jakiej płatność dotycząca transakcji została dokonana bez pośrednictwa rachunku płatniczego. Oznacza to wymóg dokonywania określonych rozliczeń za pomocą rachunku bankowego przedsiębiorcy zgodnie z regulacjami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej ze sferą rozliczeń podatkowych poprzez zastosowanie mechanizmu wyłączenia z kosztów podatkowych przy rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych i podatku dochodowego od osób fizycznych płatności dokonywanych z naruszeniem regulacji art.22 ustawy o swobodzie i działalności gospodarczej"- komunikat Kancelarii Prezydenta
Wprowadzone zmiany mają zwiększyć pewność i przejrzystość obrotu gospodarczego. Ponadto powinny zmusić przedsiębiorcę do realizowania obowiązków podatkowych w należyty sposób, czyli wykazywanie rzeczywistych dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej celem opodatkowania.

"Zgodnie z przepisem przejściowym zmieniane regulacje ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych mają zastosowanie do płatności dokonywanych w roku podatkowym rozpoczynającym się po dniu 31 grudnia 2016 r. Jednocześnie rozwiązanie to nie będzie miało zastosowania do płatności wynikających z transakcji zawartych przed dniem 1 stycznia 2017 r., jeżeli wartość transakcji nie przekracza dotychczasowego (15 tys. euro) limitu" - wyjaśnia Kancelaria Prezydenta.

 

Kalkulator walutowy - jak najtaniej wymienić walutę?
Opublikowano: 2016-09-14 08:52

Na rynku finansowym pojawia się wiele narzędzi ułatwiających życie ludziom pragnącym optymalizować budżety domowe. Dlatego też naszym klientom udostępniamy Kalkulator Walutowy, który pozwala porównywać koszty zakupu i sprzedaży walut w naszym kantorze z tymi, które oferują największe polskie banki. Jest to proste i jednocześnie wydajne narzędzie do oceny potencjału transakcji. Jego działanie oparte jest na specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę aktualnie obowiązujące w bankach kursy oraz porównuje je do tych, które oferuje nasz kantor. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo sprawdzisz, ile zyskasz wymieniając walutę w KantorEkspert.pl

To proste

Obsługa kalkulatora jest niezwykle prosta, nie ma znaczenia czy chcesz sprzedać, czy kupić walutę. W obu przypadkach narzędzie to pomoże Ci oszacować koszt wymiany. Wystarczy wpisać wymienianą kwotę oraz określić, na jaką walutę mają zostać wymienione pieniądze. W kilka sekund pojawi się informacja o tym, ile trzeba będzie zapłacić za taką transakcję oraz ile przy tym zyskasz, decydując się na KantorEkspert.pl

Czy zastanawiałeś się kiedyś?

- 100 EUR ile to zł?
- 100 USD ile to zł?
- 100 GBP ile to zł?
- 100 CHF ile to zł?

Kalkulator walut, który jest dostępny na naszej stronie internetowej pozwoli Ci sprawdzić to w kilka sekund.

  • Załóżmy, że chcesz wymienić 100 EUR. U nas dostaniesz: 433,73 zł po kursie: 4.3373 Możesz zaoszczędzić nawet: 28,58 zł w porównaniu z ofertą banków.

  • Chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie 100 USD ile to zł ? Wymieniając w KantorEkspert.pl otrzymałbyś 385,99 zł po kursie: 3.8599 Oszczędzając przy tym nawet: 18.29 PLN w porównaniu z ofertą banków.

  • A może interesuje Cię ile zyskasz przy wymianie 100 GBP? W naszym kantorze będzie to suma 511,73 zł po kursie: 5.1173 Zaoszczędzisz nawet: 23.50 PLN w porównaniu z ofertą banków.

  • Natomiast wymieniając 100 CHF. U nas otrzymasz 397.79 PLN po kursie: 3.9779 Zyskując przy tym nawet: 16.26 PLN w porównaniu z ofertą banków.

*wszystkie powyższe obliczenia pochodzą z dn. 13,09,2016r z godz.: 14,00.

Pamiętaj, że kursy walut zmieniają się co kilka sekund, dlatego też dane z kalkulatora walutowego musisz traktować orientacyjnie.

Oszczędzaj na wymianie walut z KantorEkspert.pl

Decydując się na wymianę waluty w KantorEkspert.pl, jesteś w stanie naprawdę sporo zaoszczędzić. Powiedzmy że masz kredyt we frankach szwajcarskich. Różnica między kursem sprzedaży a kursem kupna franków szwajcarskich wynosi od 1 gr. do 7 gr. W bankach jest to przeciętnie aż 21 gr. Gdzieniegdzie spread przekracza nawet 30 gr. W rezultacie płacąc ratę na poziomie 500 franków oraz wymieniając ja w KantorEkspert oszczędzisz nawet 95,75 zł miesięcznie. W skali roku 1149 zł a przykładowo w ciągu 30 lat spłacania całego kredytu 34470 zł! Te liczby mówią same za siebie. Oszczędność pieniędzy to jednak nie wszystko, wymieniając walutę z KantorEkspert oraz korzystając z kalkulatora walutowego oszczędzisz mnóstwo czasu. Bo po co stać w kolejkach w bankach czy kantorach stacjonarnych, jak można wszystko załatwić kilkoma kliknięciami myszki?

 

Najmocniejsze waluty
Opublikowano: 2016-08-17 16:16

Wielkość inflacji i stóp procentowych, skala bezrobocia, PKB, wahania cen akcji na giełdzie, napięcia polityczne, zmiana ekipy rządzącej, niepokoje społeczne czy też rodzaj prowadzonej polityki zagranicznej – wszystkie te elemetny mają wpływ na notowania walut poszczególnych krajów i określają, które z nich są najmocniejsze.

czytaj więcej >> Nowy banknot 500 zł już od lutego 2017 roku.
Opublikowano: 2016-07-21 12:11

W lutym 2017 roku wejdzie do obiegu nowy banknot  500 zł. Aby poznać historię nowego banknotu a także jakie korzyści niesie ze sobą wprowadzenie banknotu o nominale wyższym niż 200 zł.Kliknij poniżej "Czytaj więcej".

czytaj więcej >> Wszystko o złotówce
Opublikowano: 2016-05-17 09:35

Niewielu z nas wie, że mało brakowało, aby polski "złoty" nazywał się"lech"! Taka nazwa naszej waluty padła w dekrecie, podpisanym przez Marszałka Józefa Poniatowskiego w 1919 roku. Nazwa "lech" miała zastąpić polską markę. Ostatecznie jednak zdecydowano się na złotego. Nazwa "złoty" pochodzi z czasów, gdy tak nazywano monety wykonane ze złota i waluty używanej w Królestwie Polskim. Polski złoty jest w obiegu od 1924roku.
Oto kilka ciekawostek o nasze walucie.

czytaj więcej >> Wszytko czego nie wiesz o walucie EURO
Opublikowano: 2016-03-08 11:48

Pieniądze to rzecz powszechnie i codziennie poddana do użytku. Ale czy tak naprawdę wiemy jaką historie „sekret” skrywa najpopularniejsza waluta EURO. Dowiedz się czego jeszcze nie wiesz o najbardziej powszechnej na świecie - walucie europejskiej.

czytaj więcej >> Ile zapłacisz za wymianę w kantorze internetowym KantorEkspert.pl
Opublikowano: 2016-02-23 10:28

Nie od dziś wiadomo, że banki oraz kantory zarabiają na spreadzie, czyli na różnicy pomiędzy kursem sprzedaży a kursem kupna danej waluty. 
Wobec tego zasada jest prosta – należy kupić taniej natomiast sprzedać po wyższym kursie. Oszacowany średni spreard w bankach sięga nawet do 9%.
Wynik ten potwierdzają poniższe dane, dotyczące różnicy kupna i sprzedaży walut EURO i CHF w bankach oraz kantorach internetowych.

czytaj więcej >> Od czego zależy czas i koszt przelewu ?
Opublikowano: 2016-02-01 10:34

Każdy kto wykonuje przelewy między bankami zwraca szczególną uwagę na dwa czynniki: czas realizacji oraz koszt takiego zlecenia. Wspomniane czynniki stają się szczególnie istotne podczas przelewów walutowych. Koszty związane z takimi przelewami są zwykle bardziej kosztowne i trwają nieco dłużej. Aby zminimalizować czas takiej operacji oraz pozbyć się kosztów Internetowy Kantor KantorEkspert.pl posiada rachunki bankowe w największych krajowych bankach. Dzięki takiemu rozwiązaniu przelew walutowy naszego klienta dociera szybko na rachunek bankowy i nie jest obciążany opłatą po stronie klienta (sytuacja ta nie dotyczy banku BPH)

czytaj więcej >> Czy z zysków z wymiany walut trzeba zapłacić podatek?
Opublikowano: 2016-01-12 12:05

Wielu użytkowników Internetowego Kantoru KantorEkspert.pl zastanawia się, czy zyski z wymiany walut powinny być wykazane w rocznym zeznaniu podatkowym.
Poniżej postanowiliśmy to zagadnienie omówić.

 

czytaj więcej >> Kursy walut ? skąd się biorą wahania...
Opublikowano: 2015-12-07 11:23

Dziś wyższe, a jutro niższe. Inne w kantorze stacjonarnym, a inne w jego nowoczesnej wersji, jaką jest kantor online. Dlaczego kursy walut ulegają ciągłym wahaniom? Jakie czynniki wpływają na ich poziom? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

czytaj więcej >>
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. zamknijzamknij