Od czego zależy czas i koszt przelewu ?

Czas realizacji przelewu i koszty opłat za przelew zależy od poszczególnych banków.

Każdy kto wykonuje przelewy między bankami zwraca szczególną uwagę na dwa czynniki: czas realizacji oraz koszt takiego zlecenia. Wspomniane czynniki stają się szczególnie istotne podczas przelewów walutowych. Koszty związane z takimi przelewami są zwykle bardziej kosztowne i trwają nieco dłużej.

Aby zminimalizować czas takiej operacji oraz pozbyć się kosztów Internetowy Kantor KantorEkspert.pl posiada rachunki bankowe w największych krajowych bankach. Dzięki takiemu rozwiązaniu przelew walutowy naszego klienta dociera szybko na rachunek bankowy i nie jest obciążany opłatą po stronie klienta (sytuacja ta nie dotyczy banku BPH)

Przelewy wewnątrz tego samego banku zwykle są księgowane bardzo szybko.

Czas realizacji przelewu zależy głównie od tego, w którym banku znajduje się konto odbiorcy przelewu. Jeżeli obydwie strony transakcji mają rachunek prowadzony przez tę samą instytucję, to księgowanie takiego przelewu będzie bardzo szybkie a w większości wypadków trwa to w czasie rzeczywistym. Dzieję się to dlatego, iż informacje o przelewach wewnętrznych nie są przekazywane do innych banków. Dłuższy czas księgowania występuje wtedy, gdy przelew wewnętrzny został zlecony w dniu wolnym od pracy albo wieczorem w dni robocze (od poniedziałku do piątku). W tym kontekście decydujące znaczenie mają zasady ustalone przez konkretny bank o których można przeczytać na stronie każdego z banku.

Większość klientów KantorEkspert.pl w ogóle nie płaci za przelew

Kolejną zaletą przelewów wewnętrznych w ramach jednego banku jest brak jakichkolwiek kosztów. Klienci tych banków, w których KantorEkspert.pl posiada swoje konta, w większości za darmo wysyłają walutę przeznaczoną do wymiany i za darmo otrzymują przelew zwrotny. Dokładne szczegóły dotyczące przelewów w Twoim banku dowiesz się u swojego doradcy.

Jeżeli chodzi o banki, w których KantorEkspert.pl nie posiada konta, to koszt przelewu zależy od oferty banku. Za przelew zwrotny do mniej popularnych banków KantorEkspert.pl pobiera 2 zł w przelewach w PLN lub 5 zł (waluta przelewu: EUR,USD,GBP,CHF,NOK,SEK).
Już od połowy stycznia 2016 opłaty zostaną obniżone. Prosimy o śledzenie naszej tabeli opłat. 

Szczegółowe informacje dotyczące czasu przelewów możecie Państwo znaleźć w dziale CZAS PRZELEWÓW natomiast koszty związane z wykonywaniem przelewów znajdują się w dziale KOSZTY PRZELEWÓW.

Najszybsze przelewy zwrotne w KantorEkspert.pl wysyłane są 2-5 minuty po zawarciu transakcji. Jesteśmy serwisem wymiany walut o najszybszej obsłudze.

   

<< Edukacja Finansowa