Wiadomości gospodarcze 11.09.2018

Premiery Apple oraz nowe informacje dotyczące wojny handlowej USA - Chiny. 

Podstawowe rachunki płatnicze, premiery Apple oraz nowe informacje dotyczące wojny handlowej USA - Chiny. Więcej informacji znajdziesz w artykule.

1. Warte uwagi — podstawowe rachunki płatnicze.
Podstawowe rachunki płatnicze, które banki były zobowiązane wprowadzić w sierpniu do swojej oferty, nie są zbyt popularne. Z darmowych kont w 5 największych bankach w Polsce zdecydowało się skorzystać około tysiąca osób. Instytucje finansowe, do oferowania podstawowych rachunków płatniczych, zobligowała ustawa o usługach płatniczych, która jest efektem wdrożenia unijnej dyrektywy.
Istotą tej nowej regulacji miało być zachęcenie osób, które nie miały konta w bankach do skorzystania z usług instytucji finansowej. W ramach podstawowego rachunku płatniczego klient otrzymuje: bezpłatne prowadzenie konta i korzystanie z karty, pięć darmowych przelewów w miesiącu, pięć darmowych wypłat z bankomatów obcych i darmowe wypłaty w banku, w którym założy rachunek. W ramach tej oferty nie można skorzystać z produktów kredytowych, w tym m.in. z debetu.

2. Jakie premiery planuje Apple na jesień.
Apple ma w planach wypuszczenie na rynek dwóch nowych wersji popularnej dziesiątki z szybszym procesorem i ulepszoną kamerą oraz iPhona Xs Max, który będzie cechował się 6,5-calowym ekranem. Ponadto Apple ma zaprezentować także trzeci telefon, który ma być tańszą alternatywą dla powyższych wersji. Odświeżony zostanie też model Apple Watch, którego sprzedaż z roku na rok rośnie o około 40%. Planowany jest także większy model popularnego zegarka, który z pewnością wzmocni już i tak silną pozycję na rynku tego urządzenia. Do sprzedaży mają wejść: nowe ładowarki bezprzewodowe, nowa wersja MacBooka, iPada oraz Maca mini. Nie jest do końca pewne czy wszystkie wymienione wcześniej produkty zostaną ogłoszone na najbliższej konferencji Apple, lecz z dotychczasowych doniesień wynika, że tak się stanie w przypadku większości tych urządzeń.

3. Wojna handlowa USA — Chiny ciąg dalszy.
W przyszłym tygodniu Chiny zwrócą się do Światowej Organizacji Handlu o zgodę na nałożenie sankcji handlowych na Stany Zjednoczone. Ma to związek z trwającym od dłuższego czasu sporem pomiędzy oboma krajami w kwestii amerykańskich ceł antydumpingowych. Pekin postępuje zgodnie z regulaminem WTO i jest to odpowiedź na uwagi prezydenta USA, z których wynika, że zamierza on wprowadzić dodatkowe taryfy celne na chińskie towary o wartości ponad 450 mld USD. Obejmuje to w zasadzie wszystkie chińskie towary importowane do Stanów Zjednoczonych. Chiny oświadczyły, że wprowadzą taryfy na towary amerykańskie o wartości 60 mld USD.

<< Informacje Gospodarcze

Aplikacja KantorEkspert

Pobierz aplikację
szybko i wygodnie sprawdzaj kursy
aplikacja kantorekspert.pl google
aplikacja kantorekspert.pl apple
aplikacja kantorekspert.pl

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.53184.5478
Flaga USDUSD3.72283.7388
Flaga GBPGBP5.09785.1138
Flaga CHFCHF4.20234.2193
Flaga NOKNOK0.43640.4418
Flaga SEKSEK0.44690.4523
2021-01-22 22:59:59
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
zamknij