Wiadomości gospodarcze 10.09.2018


Na przyjazd do Polski czeka wiele osób z Dalekiego Wschodu.

Polskie firmy w rankingu największych Firm Europy Środkowo - Wschodniej. Na przyjazd do Polski czeka wiele osób z Dalekiego Wschodu, a bank BZWBK przygotowuje się na rebranding. Więcej informacji znajdziesz w artykule.

1. W rankingu największych Firm Europy Środkowo-Wschodniej w pierwszej dziesiątce znalazło się aż sześć firm z Polski. Ich łączny obrót osiągnął 262,4 miliarda EUR w 2017 roku. Ranking uwzględnił 500 największych Firm Europy Środkowo-Wschodniej, które zanotowały największe obroty w 2017 roku. Ponadto w gronie największych 500 przedsiębiorstw znalazło się 175 Firm z Polski.

Ranking 10 największych Firm:
1. PKN Orlen (Polska) - 22,83 mld EUR obrotów.
2. Skoda Auto (Czechy) - 15,97 mld EUR.
3. MOL (Węgry) - 13,30 mld EUR.
4. Jeronimo Martins Polska (Polska) -11,53 mld EUR.
5. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (Polska) - 8,58 mld EUR.
6. Audi Hungaria (Węgry) - 7,55 mld EUR.
7. Volkswagen Slovakia (Słowacja) - 7,54 mld EUR.
8. Grupa Lotos (Polska) - 5,79 mld EUR.
9. Eurocash (Polska) - 5,57 mld EUR.
10. Polska Grupa Energetyczna (Polska) - 5,53 mld EUR.

2. Ponad 25 tysięcy osób może oczekiwać na wystawienie wizy z prawem do pracy w Polsce przez ambasadę w New Delhi w Indiach. Na przyjazd do Polski czekają Hindusi, Nepalczycy i Banglijczycy, którzy zostali już zweryfikowani przez polskie firmy i mają ważne pozwolenia na pracę, wystawione przez urzędy wojewódzkie.

3. Bank BZ WBK w związku rebrandingiem na Santander Bank Polska ma zamiar wydać około 70 mln zł, a koszty tej zmiany będą rozłożone na dwa najbliższe lata. Bank chce w ten sposób utrzymać swoją politykę w zakresie corocznych wypłat dywidend. BZ WBK po zmianie nazwy na Santander Bank Polska dokonał jednocześnie w ubiegły weekend zmiany wizualizacji oddziałów oraz usług bankowości internetowej. Jednocześnie ze zmianą nazwy wiąże się kolejna zmiana, przeniesienie do Warszawy siedziby rejestrowej spółki. Santander Bank Polska jest 3 bankiem w Polsce pod względem wielkości aktywów. Od 2011 roku Banku jest częścią grupy Santander, największej grupy finansowej w strefie euro pod względem kapitalizacji rynkowej.

 

<< Informacje Gospodarcze