Wiadomości gospodarcze 12.09.2018

 Kurs Bitcoina (najbardziej znanej i najcenniejszej cyfrowej waluty) spadł o około 2%

Ministerstwo Finansów pracuje nad przepisami regulującymi funkcjonowanie kantorów internetowych. W tym samym czasie kurs Bitcoina spada w dół. Więcej informacji znajdziesz w artykule.

1. Kurs Bitcoina (najbardziej znanej i najcenniejszej cyfrowej waluty) spadł o około 2%. Poza Bitcoinem, ceny pozostałych głównych kryptowalut również zanotowały obniżki.
Inne kryptowaluty:
- Ethereum (druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej) traci około 12%,
- XRP rejestruje spadek o 4%,
- Litecoin poszedł w dół o 11,7%.

2. Ministerstwo Finansów pracuje nad przepisami, które mają zmienić zasady, na podstawie których, będą funkcjonować kantory internetowe. E-kantory będą potrzebowały zezwolenia na prowadzenie działalności i będą podlegały nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Należy zaznaczyć, że jest to rozsądne rozwiązanie. Po zmianach nowe regulacje mają jasno precyzować, że transakcje bezgotówkowej wymiany walut (dokonywane przez kantory internetowe) będą podlegały ustawie o usługach płatniczych. Resort finansów jednak nie precyzuje, kiedy nowe przepisy wejdą w życie. Rynek kantorów online w Polsce jest stale rozwijającą się branżą. W 2016 roku kantory online odnotowały obroty na poziomie 40 mld złotych. Dla przypomnienia w 2012 roku obroty wynosiły prawie 10 mld złotych. Eksperci szacują, że dynamika wzrostu obrotów rok do roku będzie utrzymywać się w dalszym ciągu na poziomie 20%.
Od wielu lat na rynku funkcjonuje internetowy KantorEkspert.pl. (rzetelna i bezpieczna firma), która oferuje bardzo atrakcyjne kursy wymiany walut (bez opłat ukrytych) i szybki czas realizacji transakcji

<< Informacje Gospodarcze