Gdzie wymienić walutę na wakacje?

Wakacje za granicą. Tanio kupisz walutę w kantorze internetowym.

Okres wakacyjny jest już w pełni. Wielu z nas spędzi go za granicą. Dowiedz się jak tanim kosztem nabyć walutę na wczasy.

Zakup waluty w banku to nie najlepsza decyzja. Kupując walutę w oddziale któregoś z banków, musisz liczyć się z kosztami opłat ukrytych w kursie. Mogą one wynosić nawet 2,8% wymienianej kwoty! W przypadku kantorów stacjonarnych będzie to prawie 0,5%. Najtaniej można wymienić walutę w kantorach internetowych. Tam koszt wymiany jest kilkakrotnie niższy niż w bankach i o połowę mniejszy niż w kantorach stacjonarnych. Wynosi on zaledwie 0,3 % (często mniej).

Przed podjęciem decyzji o wymianie należy dokładnie prześwietlić kantory internetowe. Sprawdzenie opinii odnośnie kantorów internetowych wydaje się dobrym pomysłem. Opinii należy zasięgać nie tylko z internetu, ale także od znajomych, którzy korzystali z ich usług.
Lepiej jest wybrać kantor, który działa na rynku od paru lat i ma dobrą opinię wśród osób wymieniających walutę online. Należy pamiętać, że aby móc korzystać z kantoru internetowego należy posiadać rachunek walutowy. Warto poszukać banku, który nie pobiera opłat za prowadzenie konta, a prowizję za wypłaty z bankomatu określa kwotowo, bez względu na wartość wypłaty czy waluty. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na koszty przelewów. Internetowe kantory często posiadają konta w wielu bankach, ale niestety nie we wszystkich. Najlepiej wybrać kantor, który posiada założone rachunki w tym samym banku, z którego my korzystamy. Wówczas środki pieniężne (waluta) powinny być przekazywane sprawnie i w większości przypadków bezpłatnie.

Należy pamiętać:
- Walutę najkorzystniej można wymienić w kantorze internetowym
- Korzystanie z kantoru online wymaga posiadania rachunku walutowego
- Wybierając konta walutowe, trzeba sprawdzić: koszty prowadzenia rachunku, opłaty za przelewy, prowizje za wypłaty z bankomatów.

Warto wiedzieć:
Internetowy kantor KantorEkspert.pl na polskim rynku prowadzi działalność od wielu lat. Wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi kursami wymiany walut (bez ukrytych opłat) oraz szybkim czasem realizacji transakcji. Standardem jest, że transakcje w KantorEkspert.pl są dokonywane w kilka minut.

<< Blog KantorEkspert.pl