Gdzie wymienić walutę na wakacje?

Okres wakacyjny jest już w pełni. Wielu z nas spędzi go za granicą. Dowiedz się jak tanim kosztem nabyć walutę na wczasy.

Zakup waluty w banku to nie najlepsza decyzja. Kupując walutę w oddziale któregoś z banków, musisz liczyć się z kosztami opłat ukrytych w kursie. Mogą one wynosić nawet 2,8% wymienianej kwoty! W przypadku kantorów stacjonarnych będzie to prawie 0,5%. Najtaniej można wymienić walutę w kantorach internetowych. Tam koszt wymiany jest kilkakrotnie niższy niż w bankach i o połowę mniejszy niż w kantorach stacjonarnych. Wynosi on zaledwie 0,3 % (często mniej).

Przed podjęciem decyzji o wymianie należy dokładnie prześwietlić kantory internetowe. Sprawdzenie opinii odnośnie kantorów internetowych wydaje się dobrym pomysłem. Opinii należy zasięgać nie tylko z internetu, ale także od znajomych, którzy korzystali z ich usług.
Lepiej jest wybrać kantor, który działa na rynku od paru lat i ma dobrą opinię wśród osób wymieniających walutę online. Należy pamiętać, że aby móc korzystać z kantoru internetowego należy posiadać rachunek walutowy. Warto poszukać banku, który nie pobiera opłat za prowadzenie konta, a prowizję za wypłaty z bankomatu określa kwotowo, bez względu na wartość wypłaty czy waluty. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na koszty przelewów. Internetowe kantory często posiadają konta w wielu bankach, ale niestety nie we wszystkich. Najlepiej wybrać kantor, który posiada założone rachunki w tym samym banku, z którego my korzystamy. Wówczas środki pieniężne (waluta) powinny być przekazywane sprawnie i w większości przypadków bezpłatnie.

Należy pamiętać:
- Walutę najkorzystniej można wymienić w kantorze internetowym
- Korzystanie z kantoru online wymaga posiadania rachunku walutowego
- Wybierając konta walutowe, trzeba sprawdzić: koszty prowadzenia rachunku, opłaty za przelewy, prowizje za wypłaty z bankomatów.

Warto wiedzieć:
Internetowy kantor KantorEkspert.pl na polskim rynku prowadzi działalność od wielu lat. Wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi kursami wymiany walut (bez ukrytych opłat) oraz szybkim czasem realizacji transakcji. Standardem jest, że transakcje w KantorEkspert.pl są dokonywane w kilka minut.

<< Blog KantorEkspert.pl

Aplikacja KantorEkspert

Pobierz aplikację
szybko i wygodnie sprawdzaj kursy
aplikacja kantorekspert.pl google
aplikacja kantorekspert.pl apple
aplikacja kantorekspert.pl

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.3933 4.4188
Flaga USDUSD3.9456 3.9701
Flaga GBPGBP4.9263 4.9518
Flaga CHFCHF4.1040 4.1335
Flaga NOKNOK0.4085 0.4145
Flaga SEKSEK0.4191 0.4251
2020-06-01 20:05:16
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
zamknij