Stacjonarny vs. Internetowy, czyli słów kilka o kantorach.

Kantor stacjonarny i kantor internetowy. Każdy ma z nich swoje zalety.

W dobie nowoczesnych technologii, kiedy granice przestrzenne i czasowe przestają być barierami w realizacji życiowych i zawodowych planów, nasze życie nabiera nowego wymiaru. Żyjemy szybciej, ale też wygodniej i bezpieczniej. 

Dotyczy to również kwestii finansowych, w tym wymiany waluty, która coraz częściej odbywa się za pośrednictwem internetowych, a nie stacjonarnych kantorów. Czym się różnią? I jak różnice te przekładają się na satysfakcję klienta? O tym poniżej.

Tradycja vs. Nowoczesność

Wymiana walut to zjawisko o stosunkowo długiej tradycji, która koncentruje się wokół kantorów stacjonarnych, w których niezmiennie od dziesiątek lat wymiana ma postać gotówkową. Nowoczesne rozwiązania sprawiają natomiast, że wymiana walut nabiera nowego wymiaru, zastępując transakcje gotówkowe transakcjami online. Transakcjami, które są:

Wygodniejsze! Do kantoru stacjonarnego musisz udać się osobiście. Kantor internetowy odwiedzasz z dowolnego miejsca na ziemi, bez wychodzenia z domu, korzystając jedynie z komputera i dostępu do Internetu!

Bezpieczniejsze! Wymieniając walutę w kantorze stacjonarnym, gotówkę nosisz przy sobie. A to zawsze wiąże się z ryzykiem kradzieży, czy pomyłki pracownika kantoru podczas przeliczania. Do internetowego – nie nosisz nic, bo wszystko załatwiasz poprzez przelew, a transakcje chronione są specjalnymi protokołami zabezpieczeń.

Tańsze! Przy wymianie gotówkowej musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z wypłatą z banku, bądź wpłatą waluty. Tymczasem KantorEkspert.pl, dysponując rachunkami bankowymi we wszystkich wiodących instytucjach bankowych, gwarantuje swoim klientom nie tylko szybką realizację transakcji, ale też i bezpłatne przelewy zwrotne.

Różnice kursowe – one Ci prawdę powiedzą

Odwiedzając kantor, kluczowym elementem dla klienta zawsze są kursy walut. A te w różnych kantorach kształtują się na różnym poziomie. Za ich wysokość odpowiada szereg czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych, przy czym kluczowym jest koszt prowadzenia kantoru oraz zasięg działalności i związana z tym liczba klientów. Właściciele kantorów stacjonarnych ustalając tzw. „spread”, czyli różnicę pomiędzy kursem sprzedaży i kupnem danej waluty, ograniczeni są przez stałe koszty, jak czynsz, czy ochrona, a także liczbę klientów, którymi są zazwyczaj osoby mieszkające w okolicy. Tymczasem kantor online nie tylko nie generuje kosztów, ale też i umożliwia wymianę waluty ludziom z różnych zakątków świata (pod warunkiem tylko, że posiadają rachunek złotówkowy i walutowy w jednym z banków, z którymi kantor współpracuje), dzięki czemu jest ich znacznie więcej. W efekcie – kantor online oferuje klientom znacznie bardziej atrakcyjne kursy walut, a oni na tym zyskują.

Bezpieczeństwo, szybkość transakcji, oszczędność czasu, wygoda, a także atrakcyjne kursy sprawiają, że kantor internetowy coraz skuteczniej wypiera z rynku stacjonarny. Czerpiąc z najlepszych tradycji kształtowanych na przestrzeni lat, wprowadza proces wymiany walut na wyższy poziom. Poziom satysfakcji i zadowolenia współczesnego klienta.

<< Blog KantorEkspert.pl