Usługa "Allegro Smart!" czym jest i czy warto z niej skorzystać?

Czy warto korzystać z Allegro smart? Wady i zalety Allegro smart prezentuje Internetowy kantorUsługa „Allegro Smart!” została uruchomiona w 2018 roku. Już w pierwszym tygodniu po premierze została wykupiona przez 100 tysięcy użytkowników.  Według Allegro.pl, w ciągu trzech lat istnienia „Allegro Smart!” kupujący oszczędzili łącznie ponad 2,8 mld złotych. Cym jest „Allegro Smart!”? Jak wykupić usługę? Jakie są jej wady i zalety?

Czym jest „Allegro Smart!” ?

Usługa „Allegro Smart!” reklamowana jest jako sposób na oszczędności. Jej wykupienie skutkuje obniżeniem kosztów wysyłki towarów zamawianych na stronie Allegro.pl do 0 zł.

Kupno „Allegro Smart!”

Usługę można wykupić na dedykowanej stronie allegro.pl/smart. Wystarczy wybrać przez jaki okres ma być aktywna – do wyboru jest aktywacja na rok oraz na miesiąc.

Jeżeli dotąd nie używałeś/używałaś „Allegro Smart!”, możesz skorzystać z testowego, bezpłatnego miesięcznego pakietu. Opcja ta jest dostępna na koncie Allegro.pl. Dzięki temu sprawdzisz działanie usługi i zdecydujesz, czy warto ją kupić.

Cena za usługę

Koszt „Allegro Smart!” za rok to obecnie 49 złotych. Przy płatności miesięcznej, cena za miesiąc wynosi 10,99 zł.

Jak łatwo policzyć bardziej opłacalnym planem usługi jest płatność roczna, która pozwala na oszczędność 82,88 zł w skali roku, w stosunku do płatności miesięcznej (cena za usługę to 131,88 zł w przypadku płatności po 10,99 zł przez 12 miesięcy).

„Allegro Smart!” za darmo

Za usługę „Allegro Smart!” zazwyczaj trzeba zapłacić, jednak czasami zdarzają się promocje, dzięki którym można otrzymać do niej dostęp na określony czas za darmo. Allegro.pl lub partner serwisu rozdaje wtedy kody, które należy wprowadzić na stronie allegro.pl/smart/kod.

Innym sposobem jest skorzystanie z „Allegro Smart! Student”.

„Allegro Smart! Student”

Allegro.pl przygotowało specjalną ofertę dla studentów. Usługa „Allegro Smart! Student” przeznaczona jest dla osób posiadających legitymacje studencką (jest ona wymagana do aktywacji usługi).

Aby aktywować „Allegro Smart! Student”, należy wejść na dedykowaną stronę allegro.pl/smart/student/rejestracja, wybrać uczelnię, wpisać adres e-mail w domenie uczelni, bądź wpisać dane zgodne z danymi na legitymacji studenckiej i przesłać skan/zdjęcie legitymacji. Usługa zostanie aktywowana po pozytywnej weryfikacji statusu studenta.

Warunki „Allegro Smart!”

Przesyłka za darmo naliczy się, jeśli łączna cena przedmiotów zamawianych od jednego sprzedającego wyniesie minimum:
- 40 zł – darmowa dostawa do Paczkomatów i punktów odbioru (m.in. Orlen)
- 80 zł – dostawa kurierem za 0 zł.

Obecnie, w ramach promocji można zamówić przesyłkę kurierską za darmo już od progu 40zł wydanych na aukcjach jednego sprzedawcy. Promocja ta potrwa do 3 stycznia 2022 roku.

Jak kupować z „Allegro Smart!” i „Allegro Smart! Student?”

Dodatkowym ograniczeniem, oprócz progów kwotowych jest to, że nie każdy sprzedający sprzedaje przedmioty z dostawą Allegro Smart!. Jak więc znaleźć oferty, dla których zadziała usługa?

Przesyłkę za darmo, od określonych progów kwotowych będą miały oferty ze znaczkiem „Allegro Smart!”. Aby łatwiej je znaleźć wystarczy wybrać „Allegro Smart!” w filtrach wyszukiwania.

Korzyści

Dzięki kupieniu „Allegro Smart!” Możesz skorzystać z:
- nielimitowanej liczby dostaw na terenie Polski (na maksymalnie 10 adresów lub do Paczkomatów i punktów odbioru)
- darmowych zwrotów przesyłek zamawianych z usługą „Allegro Smart!”
- okazji, dzięki którym możesz kupić wybrane produkty taniej (tzw. „Smart! Okazje”)
- szybsza obsługę zgłoszeń (wnioski w Programie Ochrony Kupujących) - rozpatrzenie problemów w ciągu 2 dni roboczych

„Allegro Smart! Student” pozwala na:
- cieszenie się korzyściami jakie daje Allegro Smart! przez 6 miesięcy za darmo, bez podpinania karty
- dodatkowo po aktywacji usługi otrzymuje się dostęp do wielu zniżek, m.in.: do Multikina, FlixBus czy StrefaKursów.pl.
- po 6 miesiącach można wykupić Allegro Smart! za 39 złotych za rok (płatność roczna, miesięczny koszt to 3,25 zł).

Możliwe oszczędności

Kupując „Allegro Smart!” na rok, płacimy 4,08 zł na miesiąc. Koszty przesyłki „Paczkomaty Allegro” to 8,99 zł. Jeśli sprzedający nie udostępnia dostawy „Paczkomaty Allegro”, to cena za ten rodzaj wysyłki wacha się od 12,99 do 15,99 zł. Jak widać, przy choć jednej zamawianej z serwisu Allegro.pl przesyłce na miesiąc, wykupienie rocznej usługi jest opłacalne.

Kupno usługi na miesiąc jest najbardziej opłacalne gdy wiemy, że musimy zamówić duo towarów od różnych sprzedawcy, przykładowo odnawiając wnętrze domu. Koszt usługi (10,99 zł) zwróci się  nawiązką już po 2 dostawach „Paczkomaty Allegro” (2 paczki po 8,99zł to łącznie 17,98 zł).

Udoskonalanie usługi

Allegro.pl co jakiś czas oferuje nowe korzyści i rozwiązania dla użytkowników „Allegro Smart!”. Ostatnio wprowadzono opcję „Rodzina”. Pozwala ona na „dzielenie się” wykupioną usługą z innymi użytkownikami (domyślnie członkami rodziny posiadacza usługi).

Aby dołączyć wybrana osobę do „Rodziny” wystarczy podać jej e-mail, na który założyła ona konto w serwisie Allegro.pl. Dostanie ona e-mail z linkiem, dzięki któremu będzie mogła potwierdzić dołączenie do „Rodziny”.

Rezygnacja z „Allegro Smart!”

Jeśli chcesz wykupić „Allegro Smart!” jedynie na określony czas, przy czym przy płatności Twoja karta została podpięta do konta na allegro.pl, musisz pamiętać o anulowaniu subskrypcji – jeśli tego nie zrobisz, płatność za „Allegro Smart!” będzie automatycznie pobierana co miesiąc.

„Allegro Smart!” można dezaktywować w dowolnym momencie. Wystarczy wejść w zakładkę „Pomoc” na Allegro.pl i wybrać „Rezygnuję” w zakładce usługi.  Można też wysłać pisemną rezygnację. 

Usługa „Allegro Smart!” będzie wyłączona zaraz po otrzymaniu wypowiedzenia, a kwota za niewykorzystany okres zostanie wrócona w ciągu 14 dni.

Jeśli rezygnujesz z usługi w ciągu 30 dni po jej wykupieniu, otrzymasz zwrot pełnej kwoty zakupu „Allegro Smart!”.

Usługa „Allegro Smart!” – czym jest i czy warto z niej skorzystać?

<< Blog KantorEkspert.pl