Kantory internetowe dobrym rozwiązaniem dla firm.

W dzisiejszym świecie dynamicznie zmieniających się uwarunkowań rynkowych, jednym z najważniejszych elementów decydujących o sukcesie lub porażce Firmy jest posiadanie płynności finansowej. Co to oznacza ?

Oznacza ona zdolność operacyjną przedsiębiorstwa w zakresie wywiązywania się ze swoich zobowiązań oraz umożliwia realizację zaplanowanych założeń.

Duże Firmy na rynku krajowym korzystają z usług bankowych pozwalających na szybką wymianę waluty po preferencyjnych kursach dedykowanych dla dużych podmiotów gospodarczych, zwłaszcza o znaczeniu strategicznym dla poszczególnych banków.

Średnie i małe Przedsiębiorstwa znajdują się w tym zakresie w zupełnie innym położeniu. Ich pozycja przetargowa w negocjacjach z bankami jest słaba. Firmy te często spotykają się z twardym stanowiskiem banków w kwestii negocjacji warunków współpracy. W dobie bezwzględnej konkurencji takie kwestie jak finansowa elastyczność oraz płynność finansowa mają ogromne znaczenie w drodze po sukces. Marże uzyskiwane na sprzedaży, wyprodukowanych produktach lub kupionych towarach są z roku na rok coraz mniejsze. Optymalizacja w zakresie ponoszonych kosztów operacyjnych, jak i finansowych jest praktycznie priorytetem dla wszystkich Firm walczących nie tylko o dynamiczny rozwój, ale też o przetrwanie. Jednym z istotnych elementów szukania optymalizacji w pozycjach kosztowych jest możliwość wymiany waluty, po bardzo dobrych kursach. Warto zaznaczyć, że bardzo duże znaczenie, jeżeli chodzi o przewalutowanie ma także czas realizacji takiej wymiany.

Idealnymi partnerami biznesowymi dla średnich i małych firm w tym zakresie są kantory internetowe. Biorąc pod uwagę specyfikę działalności, kantory online oferują korzystne kursy już przy relatywnie niewielkich kwotach wymiany. W grupie liderów pod względem najkorzystniejszych kursów wymiany waluty znajduje się KantorEkspert.pl. Proces realizacji wymiany waluty w tym kantorze internetowym trwa średnio 9 minut.

<< Edukacja Finansowa

Aplikacja KantorEkspert

Pobierz aplikację
szybko i wygodnie sprawdzaj kursy
aplikacja kantorekspert.pl google
aplikacja kantorekspert.pl apple
aplikacja kantorekspert.pl

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.2681 4.2841
Flaga USDUSD3.8585 3.8745
Flaga GBPGBP5.0727 5.0887
Flaga CHFCHF3.8955 3.9115
Flaga NOKNOK0.4207 0.4267
Flaga SEKSEK0.4043 0.4103
2019-12-06 22:59:57
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
zamknij