Najlepsze aplikacje do kontrolowania własnych finansów.

Aplikacja do kontrolowania finansów Prawie wszyscy mamy opłaty, rachunki, czasami spontaniczne wydatki oraz niespodziewane koszty związane z naprawami lub remontami. Jak uporać się z domowymi finansami, by nie martwić się o pusty portfel pod koniec miesiąca.

Coraz więcej osób instaluję w swoich smartfonach aplikacje, które ułatwiają kontrolę nad wydatkami. Wybór jest duży. Aplikacje do zarządzania domowym budżetem posiadają mnóstwo użytecznych funkcjonalności takich jak synchronizacja wydatków ze stanem konta, czy też odnajdywanie najtańszych stacji benzynowych. Należy wybrać tylko odpowiednią aplikację do naszych potrzeb. Co można znaleźć w sieci.

Aplikacja - Prosty kalkulator spalania 
Szybkie narzędzie do liczenia kosztów przejazdu. Łatwo można obliczyć ile paliwa potrzeba do pokonania określonej trasy. Wszystko obliczane jest w czasie rzeczywistym i zaprezentowane w prosty sposób. Tworzone co miesiąc zestawienie pokazuje, ile realnie spala monitorowany samochód i jaka jest prawdziwa cena litra paliwa, które kupujemy. 

Kalkulator spalania - aplikacja do kontrolowania finansów

 

Aplikacja - Guilt 
Jest to aplikacja do oszczędzania, która ma przypilnować nas do niewydawania więcej pieniędzy, niż zakładaliśmy. W sumie pomoże ona śledzić wydatki na nasze zachcianki. Wydatki oznaczamy kolorami - od żółtego do czerwonego (odcień czerwony oznacza największą grzeszną przyjemność). Na koniec każdego miesiąca aplikacja robi podsumowanie, wskazując, jaki np. kolor używaliśmy najczęściej oraz ile pieniędzy wydaliśmy. Aplikacja dostępna dla Androida.

Guilt Expense - aplikacja do kontrolowania finansów

 

Aplikacja - Szybki Budżet - Menedżer Wydatków
Możesz sprawdzać swoje przychody i wydatki, panuj nad swoimi oszczędnościami.Szybka wizualizacja przepływu pieniędzy z nową, w pełni konfigurowaną stroną przeglądania. Szybki Budżet - Menedżer Wydatków zawiera wiele narzędzi do lepszego zarządzania finansami, jak na przykład różnego rodzaju wykresy oraz użyteczny kalendarz. Możliwe jest zsynchronizowanie danych między urządzeniami i podłączenie kont bankowych.

Szybki budżet - aplikacja do kontrolowania finansów

 

Aplikacja - Money Lover
Aplikcja do prowadzenia budżetu domowego. Za pomocą tej aplikacji można mieć pod kontrolą swoje wydatki. Dzięki zastosowaniu licznych wariantów możemy planować miesięczny budżet, zarządzać oszczędnościami oraz monitorować na bieżąco wydatki. Zaletą Money Lover jest zastosowanie wykresów, dzięki którym możemy w sposób obrazowy śledzić przychody oraz wydatki w domowym budżecie. Istnieje także możliwość ustawienia przypomnień w sytuacji gdy przekroczymy ustalony limit wydatków.

Money Lover - aplikacja do kontrolowania finansów

 

Aplikacja - Kontomierz 
To duże ułatwienie, jeżeli chcemy trzymać w ryzach własne finanse. Program umożliwia synchronizowanie stanu kont bankowych, dzięki czemu zawsze wiemy, czy stać nas na spontaniczne wydatki. Miesięczne zestawienia są bardzo szczegółowe, co z pewnością spodoba się osobom zwracającym uwagę na detale. Kontomierz działa zarówno na platformach mobilnych, jak i w wersji na PC.

Kontomierz - aplikacja do kontrolowania finansów

 

Aplikacje dedykowane banków
Praktycznie każdy bank oferuje swoim klientom własną aplikację mobilną do zarządzania kontem. Wiele programów poszczególnych banków posiada rozbudowane funkcje zarządzania pieniędzmi. Być może nie są one w stanie dorównać innym aplikacjom (jak chociażby aplikacji Kontomierz), ale mają niezaprzeczalne zalety. Żadne dane o naszym stanie konta nie są udostępniane osobom trzecim, a informacje o przepływie pieniędzy są wiarygodne, bo zbierane na podstawie ruchu na naszym koncie (a nie tego, co uda się nam wpisać do programu). Aplikacje dostępne są zarówno na iOS jak i Androida.

Powyżej przedstawione zostało tylko kilka wybranych programów wspierających zarządzanie finansami. Trudno jest wskazać, która aplikacja do zarządzania finansami jest najlepsza. Wszystko zależy o osobistych preferencji. W sumie to my sami decydujemy, jak będzie wyglądał nasz stan porfela, a aplikacje dedykowane do zarządzania naszymi finansami tylko mogą wspierać ten proces.
 

<< Edukacja Finansowa