Ustawy dla Frankowiczów - procedowanie w Sejmie

Obecnie w Sejmie są 4 projekty ustaw dotyczących Frankowiczów.

Nowa ustawa o wspraciu dla kredytobiorców zostanie przyjęta przez sejm w 2018 roku. 

Wg informacji od Tadeusza Cymańskiego (Przewodniczącego Podkomisji, zajmującej się projektami tak zwanych ustaw frankowych) ustawa o wsparciu kredytobiorców niezależnie od jej kształtu powinna zostać przyjęta przez Sejm do końca 2018 roku.

Jednym z większych problemów dotyczących przygotowywanego projektu ustawy jest uregulowanie problemu banków w postępowaniu naprawczym. Jak oświadczył Tadeusz Cymański "cały czas jest pytanie, jak ująć w ustawie problem banków w postępowaniu naprawczym i czy zostawić, z całym ryzykiem prawnym, zapisy o wykorzystaniu składek liczonych od obliga, a nie od obliga samych kredytów trudnych".

Obecnie w Sejmie są 4 projekty ustaw dotyczących Frankowiczów. Ostatnie posiedzenie podkomisji odbyło się w marcu, natomiast w sierpniu tematem ustaw frankowych zajmowała się cała komisja finansów. Jak wynika z powyższego, kwestia pomocy Państwa dla Frankowiczów jest sprawą, odsuwaną w dalszym ciągu w czasie. Dlatego niezależnie od obietnic polityków samemu warto zadbać o swoje interesy. Monitorowanie rynku wymiany waluty jest podstawą kwestią, aby zaoszczędzić na wymianie waluty. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, obecnie najkorzystniej można wymieć walutę w kantorze online. W grupie liderów kantorów internetowych oferujących najkorzystniejsze kursy wymiany waluty jest Internetowy KantorEkspert.pl. Niezależnie od oferowania bardzo korzystnych kursów wymiany waluty KantorEkspert.pl standardowo realizuje transakcje w kilka minut.

<< Edukacja Finansowa