Informacje gospodarcze 29.12.2020

Nowe inwestycje FCA w Tychach.Koncern FCA poinformował o swoich planach dotyczących Fabryki w Tychach.

Projekt przewiduje, że od 2022 roku będą tam produkowane hybrydowe i elektryczne samochody marek Jeep, Fiat oraz Alfa Romeo. Prace związane z tym przedsięwzięciem już się rozpoczęły. Realizacja inwestycji dotycząca rozbudowy i modernizacji zakładów FCA Poland w Tychach potrwa kilka lat. Samochody, które będą produkowane w zmodernizowanych zakładach, będą modelami opartymi na nowej koncepcji tzw. mobilności. Zostaną w nich zastosowane  najnowsze napędy (także w pełni elektryczne).

Zaufanie, jakim obdarzono polskie zakłady w Tychach, zostało potwierdzone przez Prezesa zarządu FCA Alfredo Leggero. Zgodnie z jego oświadczeniem, Polska od zawsze miała dla FCA strategiczne znaczenie, a FCA Poland produkuje i będzie produkować samochody z wysokim udziałem podzespołów wytwarzanych lokalnie, które śmiało mogą być określane mianem „Made in Poland”. Prezes zarządu FCA dodaje także, że załoga FCA Poland przez lata wykazała determinację i profesjonalizm w dążeniu do osiągnięcia najwyższych standardów światowych w zakresie wytwarzania samochodów. Ogłoszenie inwestycji FCA połączono jednocześnie z przekazaniem decyzji o przyznaniu pomocy publicznej dla Grupy FCA przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE). 

<< Informacje Gospodarcze

Aplikacja KantorEkspert

Pobierz aplikację
szybko i wygodnie sprawdzaj kursy
aplikacja kantorekspert.pl google
aplikacja kantorekspert.pl apple
aplikacja kantorekspert.pl

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.53114.5471
Flaga USDUSD3.74973.7657
Flaga GBPGBP5.09735.1133
Flaga CHFCHF4.20884.2248
Flaga NOKNOK0.43590.4413
Flaga SEKSEK0.44490.4503
2021-01-15 21:54:15
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
zamknij