Wiadomości gospodarcze 21.07.2020

Najbogatszy człowiek świata bije kolejny rekord

Jeff Bezos pobił dzienny rekord wzrostu majątku osoby fizycznej. Jego majątek jest więcej wart niż rynkowa wycena takich gigantów jak Nike czy McDonald's.

W poniedziałek majątek Bezosa powiększył się o 13 miliardów dolarów i jest to największy jednodniowy wzrost majątku osoby fizycznej, od czasu utworzenia indeksu miliarderów przez Bloomberga. Akcje spółki Amazon wczoraj odnotowały wzrost prawie 8%. Jest to najwyższy wzrost od grudnia 2018 roku. Obecnie pojedyncza akcja kosztuje 3,2 tys. dolarów, co oznacza wzrost wartości o 73% w tym roku.

Jako założyciel Amazona Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Wartość jego majątku wzrosła w tym roku prawie do 190 miliardów dolarów.  Mackenzie Bezos, była żona Bezosa, w poniedziałek również zarobiła na akcjach spółki Amazon 4,6 miliarda dolarów i jest 13 najbogatszą osobą na świecie.

Majątki innych przedstawicieli branży technologicznej również rosną. Wynika to głównie z faktu, że ludzie spędzają więcej czasu w internecie. Przykładowo majątek szefa Facebooka Marka Zuckerberga w tym roku powiększył się o 15 miliardów dolarów, mimo że w ramach bojkotu szereg firm zdecydowało się wycofać swoje reklamy z serwisu.

<< Informacje Gospodarcze

Aplikacja KantorEkspert

Pobierz aplikację
szybko i wygodnie sprawdzaj kursy
aplikacja kantorekspert.pl google
aplikacja kantorekspert.pl apple
aplikacja kantorekspert.pl

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.40224.4202
Flaga USDUSD3.73383.7518
Flaga GBPGBP4.87584.8938
Flaga CHFCHF4.09104.1140
Flaga NOKNOK0.40990.4169
Flaga SEKSEK0.42460.4306
2020-08-07 22:59:58
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
zamknij