Informacje gospodarcze 08.12.2020

Zakazy lotów do 31.12.2020Rada Ministrów przyjęła 7 grudnia 2020 r. projekt rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.

W międzynarodowym ruchu lotniczym zakaz lotów został przedłużony do 31 grudnia. W zakazie nie są umieszczone państwa Unii Europejskiej, strefy Schengen oraz lotniska w stanach Illinois i Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych.

Wprowadzony zakaz dotyczy także lądowania na polskich lotniskach (wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych, a także lądowiskach samolotów z pasażerami wykonującymi loty międzynarodowe) z lotnisk położonych na terytorium państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców przekracza 440. Współczynnik ten określany jest na podstawie danych zebranych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Zakaz międzynarodowych lotów cywilnych obowiązuje do dziewięciu państw tj.: Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania, Armenia, Kosowo, Macedonia, Serbia, Stany Zjednoczone Ameryki (z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork).

<< Informacje Gospodarcze