Wiadomości gospodarcze 07.04.2020

Handel przechodzi mocno do internetu z powodu ograniczeń kwarantanny.Obecny tydzień zaskakująco pokazuje, że nastroje inwestorów są lepsze od oczekiwanych czy jest efekt tzw. wypłaszczenie krzywej zachorowań, która wskazywałaby na normowanie się sytuacji związanej z pandemią SARS-CoV-2 ? 

Dzisiaj w momencie pisania artykułu cena złota przekroczyła 1740 USD za uncję, WIG20 +2,65%, SP500 aż +7%, NASDAQ +7,3% może to być związane z powrotem do pracy fabryk, zakładów produkcyjnych i sklepów w Chinach co nie świadczy o tym, że sytuacja wróciła do normy, ponieważ w Chinach notuje się kolejne przypadki zarażenia koronowirusem. Fakt jest jeden — pandemia SARS-CoV-2 spowoduje zmianę portfela zakupowe konsumentów co by nie powiedzieć, że na chwilę obecną konsumpcjonizm ostatnich 30 lat nie wróci, produkty luksusowe ustąpią miejsca produktom życia codziennego i oszczędzaniu, bo te chude lata wygląda na to, że przychodzą.

Trendy wskazują na to, że handel przechodzi mocno do internetu z powodu ograniczeń kwarantanny — kupujemy online jedzenie, buty, ubrania, ubezpieczenia, mamy konsultacje lekarskie online i również wymieniamy waluty online co pokazują wzrosty obrotów kantorów internetowych.

Wymiana walut online przez kantor internetowy nigdy nie była tak prosta i przejrzysta jak obecnie co tylko potwierdza fakt, że aby wymienić euro lub inne waluty nie musimy wychodzić z domu a złotówki czy inna zakupiona waluta trafia na konto w przeciągu kilku minut. 

Stare dobre czasy już nie wrócą ?

Nie bylibyśmy tego tacy pewni, ponieważ społeczeństwo światowe przyzwyczai się do nowej sytuacji, ponieważ nie ma innego wyjścia-każdy musi jeść, ubrać się i pracować, aby zapewnić te podstawowe potrzeby. Biorąc pod uwagę stare przysłowie „Po każdej burzy wychodzi słońce” i tak samo jest z życiem, giełdą, pracą, uczuciami — po każdej porażce musi przyjść ten lepszy moment. Część analityków przewiduje, że obecny kryzys to raczej „kryzys na miękko” jak ten z 1987 r. a wykresy trendów SPX (SP500) na chwilę obecną pokazują wchodzenie w techniczną hossę, że być może już jest po bessie i czeka nas największa hossa w historii giełdy czego sobie i Państwu życzymy.

<< Informacje Gospodarcze