Wiadomości gospodarcze 12.10.2020

Debiut giełdowy AllegroRewelacyjny debiut Allegro na giełdzie. Niespodziewanie o ponad 50% wzrosły akcje Allegro od początku poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie.  Jest to największy debiut na warszawskim parkiecie. Notowania rozpoczęły się po godzinie dziewiątej. Niespodziewany poziom utrzymywał się w kolejnych godzinach handlu. Po godzinie dwunastej jedna akcja kosztowała około 68 zł, po wzroście o ponad 58%.

Zdaniem analityków jest to niesamowity wynik, ponieważ tylko nieliczni liczyli na tak duże wzrosty notowań na otwarciu. Doświadczenie mówi, że nie zawsze duży popyt w trakcie zapisów przekłada się na zyski w trakcie pierwszego notowania. Ponadto specjaliści uważają, że ten udany debiut ma szansę na zwiększenie zainteresowania warszawskim parkietem, zarówno wśród inwestorów indywidualnych, jak i ze strony międzynarodowego kapitału.

W sumie kapitalizacja Allegro przekroczyła 66 mld zł. Oznacza to, że debiutant w dniu startu na giełdzie został liderem.

<< Informacje Gospodarcze

Aplikacja KantorEkspert

Pobierz aplikację
szybko i wygodnie sprawdzaj kursy
aplikacja kantorekspert.pl google
aplikacja kantorekspert.pl apple
aplikacja kantorekspert.pl

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.56494.5829
Flaga USDUSD3.84543.8634
Flaga GBPGBP5.01865.0366
Flaga CHFCHF4.24994.2679
Flaga NOKNOK0.41430.4203
Flaga SEKSEK0.43790.4439
2020-10-23 22:59:59
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
zamknij