Wiadomości gospodarcze 15.10.2020

Spadki zużycia elektrycznej w Unii Europejskiej w czasie pandemii.Jak wynika ze sprawozdania Komisji Europejskiej, odnotowano znaczący spadek zużycie energii w Unii Europejskiej. W znaczącym stopniu spowodowane jest to obostrzeniami wprowadzonymi przez poszczególne kraje w związku z rozwojem pandemii koronawirusa.

Spadki zużycia na rynku energii wynosiły odpowiednio dla gazu o 10% (w niektórych krajach spadek ten wynosił nawet o 30%) oraz dla energii elektrycznej o 11% (dane z 2 kwartału r/r). Hurtowe ceny energii w wielu krajach Unii Europejskiej spadły od 30% do 50% i osiągnęły poziom niespotykany od ponad dekady.

Z analizy raportu wynika także, że produkcja węgla spadła o 34% rok do roku, a produkcji energii ze źródeł jądrowych spadła o 17% rok do roku. Jednocześnie niższe zużycie i wzrost produkcji energii słonecznej przyczyniły się do tego, że odnawialne źródła energii osiągnęły 43% udział w unijnym miksie energetycznym. To nowy kwartalny rekord. 

<< Informacje Gospodarcze

Aplikacja KantorEkspert

Pobierz aplikację
szybko i wygodnie sprawdzaj kursy
aplikacja kantorekspert.pl google
aplikacja kantorekspert.pl apple
aplikacja kantorekspert.pl

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.53184.5478
Flaga USDUSD3.72283.7388
Flaga GBPGBP5.09785.1138
Flaga CHFCHF4.20234.2193
Flaga NOKNOK0.43640.4418
Flaga SEKSEK0.44690.4523
2021-01-22 22:59:59
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
zamknij