Wiadomości gospodarcze 15.10.2020

Spadki zużycia elektrycznej w Unii Europejskiej w czasie pandemii.Jak wynika ze sprawozdania Komisji Europejskiej, odnotowano znaczący spadek zużycie energii w Unii Europejskiej. W znaczącym stopniu spowodowane jest to obostrzeniami wprowadzonymi przez poszczególne kraje w związku z rozwojem pandemii koronawirusa.

Spadki zużycia na rynku energii wynosiły odpowiednio dla gazu o 10% (w niektórych krajach spadek ten wynosił nawet o 30%) oraz dla energii elektrycznej o 11% (dane z 2 kwartału r/r). Hurtowe ceny energii w wielu krajach Unii Europejskiej spadły od 30% do 50% i osiągnęły poziom niespotykany od ponad dekady.

Z analizy raportu wynika także, że produkcja węgla spadła o 34% rok do roku, a produkcji energii ze źródeł jądrowych spadła o 17% rok do roku. Jednocześnie niższe zużycie i wzrost produkcji energii słonecznej przyczyniły się do tego, że odnawialne źródła energii osiągnęły 43% udział w unijnym miksie energetycznym. To nowy kwartalny rekord. 

<< Informacje Gospodarcze

Aplikacja KantorEkspert

Pobierz aplikację
szybko i wygodnie sprawdzaj kursy
aplikacja kantorekspert.pl google
aplikacja kantorekspert.pl apple
aplikacja kantorekspert.pl

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.56494.5829
Flaga USDUSD3.84543.8634
Flaga GBPGBP5.01865.0366
Flaga CHFCHF4.24994.2679
Flaga NOKNOK0.41430.4203
Flaga SEKSEK0.43790.4439
2020-10-23 22:59:59
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
zamknij