Wiadomości gospodarcze 26.02.2020

Z powodu pandemii wywołanej przez koronawirusa na północy Włoch przełożono na czerwiec edycję targów meblowych Salone del Mobile w Mediolanie. Kolejna wielka impreza w Europie przełożona w powodu pandemii koronawirusa.

1. Słynne targi meblowe w Mediolanie - przełożone.

Z powodu pandemii wywołanej przez koronawirusa na północy Włoch przełożono na czerwiec edycję targów meblowych Salone del Mobile w Mediolanie. Targi miały rozpocząć się 21 kwietnia. O decyzji w sprawie przełożenia targów poinformował we wtorek burmistrz miasta Giuseppe Sala. Jednocześnie podana została informacja, że targi rozpoczną się 16 czerwca. Targi wnętrzarskie w Mediolanie to najbardziej prestiżowe na świecie wydarzenie w sektorze produkcji mebli, na które zjeżdzają się producenci i handlowcy z całego świata. Targi są organizowana od 1961 roku i odwiedzają je dziesiątki tysięcy ludzi.

Jest to już kolejna duża impreza, która jest przesunięta z powodu obawy przed koronawirusem. Kilka dni temu zdecydowano się na odwołanie międzynarodowych targów technologii komórkowej Mobile World Congress (MWC 2020) w Barcelonie.

W ostatni weekend włoski rząd odwołał wszystkie sportowe wydarzenia zaplanowane w Lombardii oraz Wenecji Euganejskiej. We wtorek zapadła decyzja o przedłużeniu zamknięcia mediolańskiej katedry dla zwiedzających na czas nieokreślony. Nie odprawiane są tam żadne msze. Zawieszono także wszystkie spektakle w mediolańskiej La Scali.

2. Spośród krajów europejskich najwyższy wskaźnik zakażeń koronawirusem występuje na terenie Włoch. W chwili obecnej tj. stan na środę rano, liczba ofiar śmiertelnych wynosi 11 oraz ponad 280 osób zarażonych. Najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem notowany jest  w Lombardii.

<< Informacje Gospodarcze