Wymiana walut - kantory internetowe czy banki.

Wymieniasz walutę i zastanawiasz się gdzie możesz zrobić to najkorzystniej dla siebie? W poniższym artykule znajdziesz na to odpowiedź!

Globalizacja, która opanowała zdecydowaną większość dziedzin naszego życia, przyczynia się do nieodwracalnych zmian w zakresie komunikacji, wymiany informacji, biznesie oraz w naszym codziennym życiu. Coraz więcej osób podróżuje za granicę, nie tylko w celach biznesowych czy w ramach obowiązków związanych z wykonywaną pracy, ale także po to, aby wypocząć, czy doświadczyć nowych wrażeń.

Postępująca globalizacja nie idzie jednak w parze z sytuacją w sferze politycznej na arenie międzynarodowej. Świat, zamiast pogłębiać współpracę, ograniczać bariery celne, budować globalną unię monetarną, zaczyna podążać w przeciwną stronę.
Jesteśmy w chwili obecnej świadkami rozpoczynającej się wojny handlowej pomiędzy dwiema największymi gospodarkami świata — USA i Chinami. Nikt nie jest w stanie przewidzieć skutków tej wojny. Najprawdopodobniej, jak zwykle, ucierpią na tym w głównej mierze gospodarki mniejszych państw. Liczba podziałów i konfliktów na świecie zaczyna lawinowo rosnąć. Wydawało się, że wszystko jest w miarę stabilne i poukładane. Nic bardziej mylnego. W tej chwili nawet Unia Europejska (której fundamentem powstania było przyjęcie wspólnych wartości) weszła w fazę dezintegracji, wewnętrznych sporów i konfliktów. Aktualnie w różnych częściach globu powstało tak wiele podziałów, że trudno już nie mówić o światowym kryzysie.

Ludzie w realnym świecie (nie wirtualnym) coraz częściej zamykają się na innych. Do internetu przenosi się coraz więcej dziedzin naszego życia, zwłaszcza kupowanie i sprzedawanie towarów i usług (w tym finansowych).

Powyższe jest jedną z przyczyn, które powodują wzrost zapotrzebowania na wymianę walut, a cena i szybkość realizacji transakcji stały się czynnikami kluczowym przy podejmowaniu decyzji o dokonaniu transakcji. Początkowo to banki i kantory stacjonarne miały monopol na rynku walutowym, ale w związku z rozwojem internetu i zmiany przyzwyczajeń w zakresie kupowania i sprzedawania, pojawiła się nowa konkurencja. Do głosu doszły kantory internetowe.

Obecnie bez problemu znajdziemy wiele rozwiązań, które pozwalają na wygodną i tanią wymianę walut. Banki zostały zepchnięte na dalszy plan, a ich miejsce zaczęły zajmować internetowe kantory, oferujące bardziej konkurencyjne warunki. Kantory online charakteryzują się dużą mobilnością i otwartością na zmiany zachodzące na rynkach walutowych w zakresie dostosowania swojej oferty do potrzeb klienta. Ponadto należy podkreślić — dynamicznie rozwijający się rynek internetowej wymiany walut powoduje, że także duże instytucje, które w swoim zakresie działalności mają usługi finansowe, coraz częściej włączają się do walki o klientów wymieniających walutę, tworząc własne kantory online.

Jednymi z najważniejszych aspektów, na które zwracają uwagę klienci, są koszty transakcji oraz czy kantor pobiera prowizje podczas wymiany waluty. Bardzo duże znacznie ma też czas realizacji wymiany. W KantorEkspert.pl czas realizacji wynosi parę minut, za wyjątkiem sytuacji, gdy systemy bankowe działają z opóźnieniem z przyczyn technicznych.

Podsumowując – najtańszym i najszybszym sposobem na wymianę waluty jest skorzystanie z usług kantorów internetowych. W grupie kantorów online oferujących najkorzystniejsze warunki wymiany waluty (od wielu lat) jest KantorEkspert.pl i dobrze jest przed podjęciem decyzji o wymianie waluty sprawdzić ofertę tego kantoru.

<< Blog KantorEkspert.pl

Aplikacja KantorEkspert

Pobierz aplikację
szybko i wygodnie sprawdzaj kursy
aplikacja kantorekspert.pl google
aplikacja kantorekspert.pl apple
aplikacja kantorekspert.pl

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.3922 4.4177
Flaga USDUSD3.9468 3.9713
Flaga GBPGBP4.9270 4.9525
Flaga CHFCHF4.1030 4.1325
Flaga NOKNOK0.4082 0.4142
Flaga SEKSEK0.4190 0.4250
2020-06-01 20:29:16
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
zamknij